< sekcia Magazín

VIDEO: Britský 101-ročný veterán prekonal rekord v zoskoku padákom

Na snímke 101-ročný veterán Verdun Hayes (v žltom) počas tandemového zoskoku padákom v anglickom Devone v nedeľu 14. mája 2017. Vo veku 101 rokov a 38 dní tak Hayes prekonal doterajší rekord zaznamenaný v Guinnessovej knihe rekordov, ktorý vytvoril Kanaďan Armand Gendreau. Zoskočil v nedeľu - spoločne s členmi svojej širokej rodiny - z výšky 4500 metrov na letisku v Honitone v juhozápadnom Anglicku.Výťažok z akcie venuje charitatívnej organizácii Royal British Legion združujúcej britských veteránov. Foto: TASR/AP

Hayes vyhlásil, že je zo svojho činu mimoriadne šťastný. Výťažok z akcie venuje charitatívnej organizácii Royal British Legion združujúcej britských veteránov.

Londýn 16. mája (TASR) - Stojedenročný britský vojnový veterán sa stal najstarším človekom na svete, ktorý absolvoval zoskok padákom. Informovala o tom agentúra AP.

Bryson William Verdun Hayes zoskočil v nedeľu - spoločne s členmi svojej širokej rodiny - z výšky 4500 metrov na letisku v Honitone v juhozápadnom Anglicku.

Vo veku 101 rokov a 38 dní tak Hayes prekonal doterajší rekord zaznamenaný v Guinnessovej knihe rekordov, ktorý vytvoril Kanaďan Armand Gendreau. Ten svoj zoskok uskutočnil v roku 2013, keď mal 101 rokov a tri dni.Hayes podľa agentúry AP po pristátí vyhlásil, že je zo svojho činu mimoriadne šťastný. Výťažok z akcie venuje charitatívnej organizácii Royal British Legion združujúcej britských veteránov.

Povedal tiež, že zoskok padákom si chcel vyskúšať už keď mal 90. narodeniny, ale jeho manželka, ktorá medzičasom zomrela, ho od toho odhovorila. Prvýkrát skákal vlani, keď mal 100 rokov.

Hayes sa v roku 1944 ako vojak britskej armády zúčastnil vylodenia vo francúzskej Normandii, jednej z najväčších operácii druhej svetovej vojny. Za svoje bojové zásluhy dostal francúzske štátne vyznamenanie - Rad Čestnej légie.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.