Magazín

Malý školák sa chce stať ochrancom planéty. Toto mu odpísala NASA

TASR/TERAZ.sk, 6. augusta 2017 11:00

NASA vypísal tento týždeň výberové konanie na ochrancu planéty, ktorého pracovnou náplňou je ochrániť Zem pred mimozemskou kontamináciou a zároveň zabrániť, aby ľudia znečistili vesmír.

Ilustračné foto Foto: TASR/NASA
Washington 6. augusta (TASR) – Má len deväť rokov, videl takmer všetky filmy o vesmíre a myslí si, že je schopný naučiť sa myslieť ako mimozemšťan. Toto je profil štvrtáka Jacka Davisa, ktorý sa chce stať ochrancom planéty.

Americký Národný úrad pre letectvo a vesmír (NASA) vypísal tento týždeň výberové konanie na ochrancu planéty, ktorého pracovnou náplňou je ochrániť Zem pred mimozemskou kontamináciou a zároveň zabrániť, aby ľudia znečistili vesmír.

Jack Davis, ktorý sa sám nazval "Strážca galaxie", je jedným z prvých, ktorí sa o funkciu uchádzajú.

"Mám síce len deväť rokov, ale myslím si, že na túto prácu som pripravený. Videl som takmer všetky filmy o vesmíre a mimozemšťanoch, ktoré som mohol pozerať. Som tiež veľmi dobrý vo videohrách. Som mladý, takže sa môžem naučiť myslieť ako mimozemšťan," uviedol Jack v rukou písanom motivačnom liste.

A hoci pre svoj vek určite nebude víťazným kandidátom, NASA zaujal natoľko, že mu nielen odpovedala, ale sa jeho prihláškou pochválila aj na svojej webovej stránke a v sociálnych médiách.
"Nedávne oznámenie o pozícii, ktorú v NASA máme od 60. rokov minulého storočia – odborník pre planetárnu ochranu – vyvolalo vo verejnosti veľa rozruchu, a tiež porovnávanie s mnohými hrdinami zo sci-fi filmov. Zaujalo tiež pozornosť samozvaného 'Strážcu galaxie', oduševneného štvrtáka z New Jersey," uviedla NASA na svojej webovej stránke.

Agentúru tento mladý muž zaujal natoľko, že mu rovno zatelefonovala. Za záujem mu poďakoval priamo riaditeľ pre planetárny výskum Jonathan Rall.

V písomnej odpovedi ho zase riaditeľ divízie pre planetárnu vedu James I. Green povzbudil, aby sa naplno venoval svojmu hobby.

"Vždy hľadáme bystrých budúcich vedcov a inžinierov, ktorí by nám pomohli, preto dúfam, že sa budeš dobre učiť a bude sa ti dariť v škole. Dúfame, že ťa jedného dňa uvidíme tu v NASA," napísal Green.

Vo vyhlásení na webovej stránke agentúry dodal, že radi učia deti o vesmíre a inšpirujú ich k tomu, aby sa stali ďalšou generáciou objaviteľov. Taká interakcia s dieťaťom totiž podľa neho môže pozitívne "zmeniť jeho cestu životom a našu stopu vo vesmíre".
Zdielať článok na FacebookPáči sa mi TERAZ.SK na facebooku
Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy priamo na FB

Viac článkov na tému:

Najnovšie články v rubrike

dnes 15:23

Nadšenci vojenskej histórie sa zišli na 'na Sahare'
Návštevníkov podujatia Sahara 2017 zaujali najmä do detailov spracované ukážky bojov z obdobia 2. svetovej vojny „Bielorusko-Poľsko-Krvavé leto 1944“.

sk
dnes 12:00

Unikátny vlakový videoprojekt: Bratislava Ústredná nákladná stanica
TABLET.TV vám vďaka spolupráci so Železničnou spoločnosťou Slovensko, a.s. (ZSSK) opäť prináša ďalšiu časť unikátneho videoprojektu, aký na takejto úrovni na Slovensku ešte nikto nerealizoval.

sk
dnes 11:06

Voyager 2 oslavuje: Toto by možno už o nás mimozemšťania mohli vedieť
Sonda Voyager 2 putuje vo vesmíre už 40 rokov. Vedci z NASA pri jej štarte vyjadrili očakávania, že Voyagery by pri svojej púti mimo slnečnej sústavy mohli naraziť aj na známky mimozemského života. video

sk

Používaním stránok TERAZ.SK súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac