< sekcia Magazín

Z 33 levov zachránených v cirkusoch neprežilo šesť

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Animal Defenders International sa tento týždeň podarilo zabezpečiť si súdny príkaz, ktorý umožní ďalší presun levov.

Johannesburg 16. novembra (TASR) - Vyše 30 levov, ktoré zachránili z cirkusov v Južnej Amerike a umiestnili v centre pre mačkovité šelmy v Juhoafrickej republike (JAR), budú musieť znova premiestniť z dôvodu právnych sporov. Informáciu priniesla v piatok agentúra AP.

Animal Defenders International (ADI), organizácia na ochranu zvierat pred zneužitím v zábavnom priemysle a pri experimentoch, podľa informácii z jej oficiálneho webu zachránila počas dvojročnej operácie z cirkusov v Peru a v Kolumbii 33 levov. Zvieratá v roku 2016 previezla do JAR a umiestnila ich v útočisku pre mačkovité šelmy Emoya Big Cat Sanctuary v meste VaalWater 190 kilometrov severne od Pretórie.

Útočisko však podľa ADI nedodržiavalo štandardy pri starostlivosti o zvieratá, čo spôsobilo aj úmrtie šiestich levov. Okrem toho Emoya údajne zneužívala financie poskytované ADI, určené na potravu pre šelmy.

ADI sa tento týždeň podarilo zabezpečiť si súdny príkaz, ktorý umožní ďalší presun levov. Emoya akékoľvek obvinenia odmieta.