< sekcia Magazín

V Maríne v Kováčovej hralo Človeče, nehnevej sa 117 ľudí s hendikepom

Ilustračné foto Foto: TASR/František Iván

Pokus o zápis do Knihy slovenských rekordov bol súčasťou Charity day – dňa neobmedzených možností.

Kováčová 26. októbra (TASR) - Presne 117 ľudí s hendikepom sa počas uplynulého víkendu zapojilo v Špecializovanom liečebnom ústave Marína v Kováčovej do hry Človeče, nehnevaj sa a pričinilo sa tak o zápis do Knihy slovenských rekordov.

Ako pre TASR uviedol zástupca knihy Igor Svítok, počas troch hodín sa hrala táto spoločenská hra na ôsmich stoloch (pri každom štyria hráči) a zároveň "bežalo" aj živé Človeče ako centrálna veľká hra. Živá hra bola pripravená tiež ako hra osôb na invalidnom vozíku. "Najstaršími spomedzi všetkých boli Cecília Janovičová z Hrabičova v okrese Žarnovica a Milan Kiš zo Žiaru nad Hronom," uviedol Svítok. Certifikát potvrdzujúci platnosť prevzala Marcela Václavková Konrádová, predsedníčka občianskeho združenia Prístav nádeje, ktoré podujatie organizovalo. Podľa Svítoka akcia mala vynikajúcu atmosféru. "Nešlo tak ani o víťazov, ako o to, stretnúť sa a stráviť spoločne pekný deň," konštatoval.

Pokus o zápis do Knihy slovenských rekordov bol súčasťou Charity day – dňa neobmedzených možností. Jeho cieľom bolo prostredníctvom tvorivosti a hry dať životu zmysel a poukázať na nový rozmer integrácie osôb so zdravotným postihnutím.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.