< sekcia Magazín

Medzinárodný deň darovania kníh vyjadruje lásku k čítaniu

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Jaroslav Novák

Za Medzinárodným dňom darovania kníh stojí matka, zakladateľka webovej stránky Delightful Children's Books Amy Broadmooreová z USA.

Washington/Londýn/Bratislava 14. februára (TASR) - Štrnásty február tradične patrí zaľúbencom a v prvom rade súvisí s Dňom sv. Valentína. Tento dátum sa však od roku 2012 - ako Medzinárodný deň darovania kníh - viaže aj s láskou ku knihám. Spája všetkých ľudí, ktorí najmä 14. februára podarujú knihu deťom a privedú ich k láske k čítaniu.

Podujatia k tomuto dňu, ktorý sa rozšíril do vyše 40 krajín sveta, avizujú napríklad aj knižnice na Slovensku - Knižnica pre mládež mesta Košice, Zemplínska knižnica v Trebišove či Staromestská knižnica v Bratislave.

Knižnica pre mládež Košice na svojej webovej stránke oznamuje vyhlásenie zbierky detskej literatúry. Jej cieľom je pripomenúť si Medzinárodný deň darovania kníh a zároveň potešiť deti, ktoré to potrebujú. Zemplínska knižnica v Trebišove má na 14. februára v ponuke pre zaľúbený pár darček. Viac na webe knižnice.

Zmyslom Medzinárodného dňa darovania kníh je darovať knihu a urobiť tým radosť. Popri novej knihe, podarovanej konkrétnemu dieťaťu, je možné aj navštíviť knižnicu a ponúknuť jej prečítanú detskú literatúru.

Za Medzinárodným dňom darovania kníh stojí matka, zakladateľka webovej stránky Delightful Children's Books Amy Broadmooreová z USA. Jeden z jej troch synov sa jej raz opýtal, prečo nie je v kalendári aspoň jeden deň v roku venovaný darovaniu kníh. Broadmooreová sa myšlienky chytila.

Tento deň sa slávi od roku 2013, keď organizáciu do rúk zobrala autorka obrázkových detských kníh Emma Perryová.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.