< sekcia Magazín

V štáte Sonora zakázali dávať deťom mená ako Hitler alebo E-mail

Na archívnej snímke z 22. septembra 1938 je nemecký diktátor Adolf Hitler v Bad Godesbergu. Foto: TASR/AP Photo

Medzi 61 zakázaných mien patria značky z oblasti nových technológií, ako mená literárnych alebo filmových postáv, či lekárske termíny ako obriezka.

Mexiko 13. februára (TASR) - Úrady v štáte Sonora na severozápade Mexika rozhodli, že meno, ktorým rodičia pokrstia svoje dieťa, môže preň znamenať život plný trápenia a šikanovania. Deti už preto nebudú môcť dostávať mená ako Miešok, Terminátor, USNAVY (námorníctvo USA) alebo Facebook. Informovala o tom dnes agentúra Reuters.

Medzi 61 zakázaných mien patria značky z oblasti nových technológií, ako sú Twitter a Yahoo, mená literárnych alebo filmových postáv ako Harry Potter, James Bond alebo Rambo, či lekárske termíny ako obriezka.

Podľa nového nariadenia štátu Sonora budú deti ušetrené aj mien ako Panna, Hitler, E-mail, Burger King, Božie Narodenie, Robocop a Rolling Stone.

"Ide o ochranu detí," povedala Cristina Ramírezová, riaditeľka matriky v štáte Sonora. "Chceme zabezpečiť, aby deti v škole svojho spolužiaka nešikanovali len preto, že má neobvyklé meno."

Ramírezová predpokladá, že keď pracovníci matriky odhalia ďalšie nevhodné mená, zoznam sa rozšíri.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.