Magazín

Na čašníka nečakajte: Jedlo servírujú na pás a neberú prepitné

Tablet.TV, 11. septembra 2017 17:04

Technológiu z tovární použili v reštaurácii.

Screenshot z relácie Foto: TABLET.TV
Teherán 11. septembra (TABLET.TV) – Na prvý pohľad vyzerá teheránska reštaurácia, ktorá ponúka talianske jedlá, úplne všedne. Na obsluhu tu však budete čakať márne, pretože vybrané jedlo vám naservírujú na dopravníkový pás. Samotný stôl so zabudovanou nerozbitnou dotykovou obrazovkou pôsobí futuristicky a slúži ako digitálne menu. Navyše si môžete zvoliť rozličné ingrediencie na pizzu podľa vašej aktuálnej chuti.


RESTAURACIA BEZ ROBOTOV by terazmedia

S moderným systémom robotizácie gastronomického zariadenia prišiel jeden z jej zakladateľov, ktorý je inak počítačovým inžinierom. Hoci má veľa skúseností v oblasti priemyselnej automatizácie, chcel, aby systém, ktorý obvykle projektuje pre továrne, slúžil aj obyčajným ľuďom.

„Ľudský čašník nikdy nemôže obslúžiť zákazníkov tak rýchlo, ako robot, keďže musí prekonávať s jedlom určité vzdialenosti. V Teheráne je množstvo reštaurácii, preto sme sa snažili urobiť toto prostredie niečím zaujímavé,“vysvetľuje manažér a spoluzakladateľ reštaurácie Hossein Zibadel.

Okrem toho, že si pomocou dotykového stola objednáte jedlo, môžete čas využiť aj hraním rôznych hier. Na nedostatok zákazníkov sa určite sťažovať nemôžu, pretože na rezerváciu stola sa čaká aj niekoľko dní.

Zdielať článok na FacebookPáči sa mi TERAZ.SK na facebooku
Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy priamo na FB

Viac článkov na tému:

Najnovšie články v rubrike

dnes 17:32

Najväčší problém súčasnosti je otepľovanie, povedal nigérijský novinár
Philip Jakpor sa svojou prácou snaží upozorniť na problémy spojené s masívnym odlesňovaním v krajinách situovaných v strednom pásme Nigérie či na problematiku neúmerne zvyšujúcich sa emisií v ovzduší.

sk
dnes 15:59

Nový najrýchlejší optický podmorský kábel spojí Európu s Amerikou
Marea bude podmorským káblom s najvyššou prenosovou kapacitou cez Atlantik.

sk
dnes 15:28

Slovenský kozmický výskum si pripomína dve významné jubileá
Prvé jubileum súvisí s vedeckým satelitom Interkozmos-17. Na jeho palube prvá automatická vedecká aparatúra SK-1 skonštruovaná na Slovensku. Druhé súvisí s pozemným meraním kozmického žiarenia.

sk

Používaním stránok TERAZ.SK súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac