Magazín

Pozrite si pôdorysy panelákových bytov

OTS, 26. júna 2013 9:00

Viete aké byty sa nachádzajú vo Vašom paneláku? Pôdorysy bytov v panelákoch si budú môcť ľudia pozrieť na internete.

Foto:
Bratislava 26. júna (OTS) - Virtuálne návštevy slovenských sídlisk, možnosť zorientovať sa v jednotlivých typoch bytov a vyhnúť sa tak veľkému počtu obhliadok ponúka nová internetová stránka www.akebyty.sk.

Takmer polovica obyvateľov Slovenska býva v bytových, väčšinou panelových typizovaných domoch. Byty v panelákoch predstavujú preto podstatnú časť ponuky trhu s realitami. Panelákové sídliská pozná každý, ale získať informáciu o tom, aké byty sa v tom - ktorom dome nachádzajú, je ťažké.

Záujemcovia o byt majú často dobrú predstavu o tom, aké parametre by ich byt mal mať, v ktorej časti mesta by sa mal nachádzať a pod. Problém ale môže nastať vtedy, keď ho napríklad začnú hľadať vo štvrti, kde sa vôbec nenachádza, “ hovorí Martin Kilársky, zakladateľ a prevádzkovateľ portálu. „Pokiaľ ich realitný maklér, ktorý sám o sebe objektívne nemusí mať dobrý prehľad o všetkých typoch bytov, správne nenasmeruje, je vysoké riziko, že absolvujú desiatky neúspešných obhliadok a svoj byt si jednoducho nenájdu, prípadne strávia obhliadkami veľmi dlhý čas,“ dopĺňa Martin Kilársky.

Informáciám o dispozičnom riešení panelákových bytov sa totiž v súčasnosti ucelene nevenuje žiadny internetový portál. „Osobne poznám dosť ľudí, ktorí absolvovali 20 a viac obhliadok, byt hľadali takmer celý rok a nakoniec sa výsledok aj tak nezhodoval s ich predstavami na začiatku,“ uzatvára Martin Kilársky.

Návštevníci na novej internetovej stránke nájdu pôdorysy jednotlivých typov bytov v panelových domoch na skoro všetkých bratislavských a košických sídliskách, ale aj jednoduchého realitného sprievodcu. Môžu pridávať svoje inzeráty a rôzne príklady rekonštrukcií.

Obsah stránky sa neustále dopĺňa, k dnešnému dňu Akébyty zmapovali takmer celú Bratislavu a Košice, čo predstavuje okolo 2700 panelových domov v 11 stavebných sústavách s vyše 155 000 bytmi. Výsledky mapovania ukázali zaujímavé skutočnosti. V Košiciach sa prakticky nevyskytujú 5 izb. byty, z 59 267 bytov je len 10 päťizbových. Tie ale nenájdeme ani v jednom zo 601 panelákov v Petržalke, ktorá je zároveň najväčším slovenským sídliskom. Po nej nasleduje košická Terasa s 268 panelákmi, Dúbravka s 239 panelákmi, Ťahanovce so 196 panelákmi a sídlisko Dargovských hrdinov (Furča) so 184 panelákmi. Bratislavské paneláky sú postavené v deviatich stavebných sústavách, košické v šiestich. Najväčšiu variabilitu pôdorysov ponúka stavebná sústava T06 B.

Stránka sa chce v budúcnosti okrem tém súvisiacich s výstavbou panelových domov na Slovensku, venovať aj iným témam, predovšetkým súvisiacim s kúpou a predajom nehnuteľností.
Zdielať článok na FacebookPáči sa mi TERAZ.SK na facebooku
Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy priamo na FB

Viac článkov na tému:

Najnovšie články v rubrike

dnes 9:15

Chystáte sa na dovolenku? Toto si bezodkladne skontrolujte
Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR pripomína dobrovoľnú registráciu na jeho stránke pred vycestovaním.

sk
dnes 8:18

Spevák Alice Cooper objavil v sklade dielo Warhola za milióny dolárov
Červenú sieťotlač na plátne s názvom Little Electric Chair dostal Cooper ako dar pred vyše 40 rokmi od vtedajšej partnerky, ktorá dielo kúpila od Warhola za zhruba 2500 dolárov.

sk
dnes 6:54

FOTO: Povodeň na Zélande:Divé králiky sa zachránili kurióznym spôsobom
Ferg Horne povedal, že farmárstvu sa venuje od svojich 15 rokov, keď skončil školu, ale nikdy nič podobné nevidel.

sk

Najčítanejšie Magazín


Používaním stránok TERAZ.SK súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac