Magazín

Pravidelné návštevy solárií zvyšujú riziko rakovinového ochorenia

TASR, 24. apríla 2012 14:51

Malígny melanóm, považovaný za jednu najzhubnejších foriem rakoviny kože, postihuje vo zvýšenej miere mladé ženy.

Foto: TASR/František Iván
Berlín 24. apríla (TASR) - Pravidelné návštevy v soláriách vo veku do 35 rokov zvyšujú riziko rakovinového ochorenia kože v podobe malígneho melanómu o takmer 200 percent. S týmto varovaním vystúpil dnes v Berlíne na fóre expertov pre tento typ ochorení nemecký profesor Eckhard Breitbard, predseda pracovného zoskupenia Dermatologická prevencia.

Fakt, že návštevy solárií predstavujú ešte väčšie nebezpečenstvo nádorového ochorenia, ako sa doteraz predpokladalo, potvrdzuje aj nová medzinárodná štúdia, ktorú predstavili na berlínskom podujatí. Už jedna návšteva solária mesačne zvyšuje predmetné nebezpečenstvo po dvoch-troch desaťročiach 2,4-násobne.

Malígny melanóm, považovaný za jednu najzhubnejších foriem rakoviny kože, postihuje vo zvýšenej miere mladé ženy. Kompetentní preto v tejto súvislosti požadujú sprísnenie kontrol pre soláriá a varujú pred ich ponukami zdôrazňujúcimi pozitívne terapeutické účinky.
Zdielať článok na Facebook

Viac článkov na tému:

Najnovšie články v rubrike

včera 11:00

TÝŽDEŇ NA WEBE: Akej farby sú šaty, ktoré rozhádali užívateľov webu?
Disney princezné dostali reálnu podobu podľa historických podkladov. Oscara už môžete získať aj vy, stačí dodržať určité kroky. Slováci sú aktívni online, 63% využíva sociálne siete. video

sk
včera 6:30

Nonstop let okolo zemegule uskutočnil Steve Fossett pred 10 rokmi
Jeho lietadlo odštartovalo 28. februára 2005 z letiska Salina v Kansase a po preletení viac ako 36.000 kilometrov v čase 67 hodín a 2 minúty dňa 3. marca 2005 na tom istom letisku šťastne pristálo. video

sk
včera 6:25

Jamie Dornan z 50 odtieňov sivej si zahrá atentátnika na Heydricha
Začiatok nakrúcania snímky je naplánovaný na júl v českej metropole.

sk

Najčítanejšie Magazín

Pustite si rádio Rocková republika TU!