Magazín

Pravidelné návštevy solárií zvyšujú riziko rakovinového ochorenia

TASR, 24. apríla 2012 14:51

Malígny melanóm, považovaný za jednu najzhubnejších foriem rakoviny kože, postihuje vo zvýšenej miere mladé ženy.

Foto: TASR/František Iván
Berlín 24. apríla (TASR) - Pravidelné návštevy v soláriách vo veku do 35 rokov zvyšujú riziko rakovinového ochorenia kože v podobe malígneho melanómu o takmer 200 percent. S týmto varovaním vystúpil dnes v Berlíne na fóre expertov pre tento typ ochorení nemecký profesor Eckhard Breitbard, predseda pracovného zoskupenia Dermatologická prevencia.

Fakt, že návštevy solárií predstavujú ešte väčšie nebezpečenstvo nádorového ochorenia, ako sa doteraz predpokladalo, potvrdzuje aj nová medzinárodná štúdia, ktorú predstavili na berlínskom podujatí. Už jedna návšteva solária mesačne zvyšuje predmetné nebezpečenstvo po dvoch-troch desaťročiach 2,4-násobne.

Malígny melanóm, považovaný za jednu najzhubnejších foriem rakoviny kože, postihuje vo zvýšenej miere mladé ženy. Kompetentní preto v tejto súvislosti požadujú sprísnenie kontrol pre soláriá a varujú pred ich ponukami zdôrazňujúcimi pozitívne terapeutické účinky.
Zdielať článok na Facebook

Viac článkov na tému:

Najnovšie články v rubrike

dnes 9:00

Používate kozmetiku dreva?
Drevo je krásny, tradičný materiál, ktorý evokuje pocity spätosti so životným prostredím. O drevo podobne ako o pokožku je potrebné sa starať.

sk
dnes 7:52

Spevák Willie Nelson uvedie na trh marihuanu vlastnej značky
Nelson je dlhoročným stúpencom užívania tejto omamnej látky pre súkromné účely a propagátorom výhod jej dorábania.

sk
dnes 6:23

Právnik Bobbyho Browna: Bobbi Kristina otvorila oči
Dodal však, že Bobbi Kristina Brownová je iba na začiatku rehabilitácie a "kvalita jej života nebude ani nasledujúce roky jasná".

sk
Pustite si rádio Rocková republika TU >>