Magazín

Pravidelné návštevy solárií zvyšujú riziko rakovinového ochorenia

TASR, 24. apríla 2012 14:51

Malígny melanóm, považovaný za jednu najzhubnejších foriem rakoviny kože, postihuje vo zvýšenej miere mladé ženy.

Foto: TASR/František Iván
Berlín 24. apríla (TASR) - Pravidelné návštevy v soláriách vo veku do 35 rokov zvyšujú riziko rakovinového ochorenia kože v podobe malígneho melanómu o takmer 200 percent. S týmto varovaním vystúpil dnes v Berlíne na fóre expertov pre tento typ ochorení nemecký profesor Eckhard Breitbard, predseda pracovného zoskupenia Dermatologická prevencia.

Fakt, že návštevy solárií predstavujú ešte väčšie nebezpečenstvo nádorového ochorenia, ako sa doteraz predpokladalo, potvrdzuje aj nová medzinárodná štúdia, ktorú predstavili na berlínskom podujatí. Už jedna návšteva solária mesačne zvyšuje predmetné nebezpečenstvo po dvoch-troch desaťročiach 2,4-násobne.

Malígny melanóm, považovaný za jednu najzhubnejších foriem rakoviny kože, postihuje vo zvýšenej miere mladé ženy. Kompetentní preto v tejto súvislosti požadujú sprísnenie kontrol pre soláriá a varujú pred ich ponukami zdôrazňujúcimi pozitívne terapeutické účinky.
Zdielať článok na Facebook

Viac článkov na tému:

Najnovšie články v rubrike

včera 9:54

Modelka z Martina si z olympiády talentov priniesla tri medaily
Sympatická brunetka sa na svetovú súťaž, v ktorej predvádzajú svoj talent juniorskí i seniorskí umelci v kategóriách herectvo, spev, tanec, modeling či hra na hudobný nástroj, poctivo pripravovala.

sk
včera 6:20

Deň likvidácie "cigánskeho" tábora je spomienkou na holokaust Rómov
Na druhý augustový deň v roku 2015 pripadá 71. výročie likvidácie "cigánskeho" koncentračného tábora Auschwitz-Birkenau.

sk
1. augusta 8:29

Anexia Kuvajtu irackými vojskami vyvrcholila Púštnou búrkou
Vojna vstúpila do ďalšej fázy v januári 1991. Zväzky spojeneckých leteckých síl zrealizovali 17. januára 1991 mohutný letecký útok na Irak, ktorým sa začala operácia Púštna búrka.

sk
Pustite si rádio Rocková republika TU >>