Magazín

Pravidelné návštevy solárií zvyšujú riziko rakovinového ochorenia

TASR, 24. apríla 2012 14:51

Malígny melanóm, považovaný za jednu najzhubnejších foriem rakoviny kože, postihuje vo zvýšenej miere mladé ženy.

Foto: TASR/František Iván
Berlín 24. apríla (TASR) - Pravidelné návštevy v soláriách vo veku do 35 rokov zvyšujú riziko rakovinového ochorenia kože v podobe malígneho melanómu o takmer 200 percent. S týmto varovaním vystúpil dnes v Berlíne na fóre expertov pre tento typ ochorení nemecký profesor Eckhard Breitbard, predseda pracovného zoskupenia Dermatologická prevencia.

Fakt, že návštevy solárií predstavujú ešte väčšie nebezpečenstvo nádorového ochorenia, ako sa doteraz predpokladalo, potvrdzuje aj nová medzinárodná štúdia, ktorú predstavili na berlínskom podujatí. Už jedna návšteva solária mesačne zvyšuje predmetné nebezpečenstvo po dvoch-troch desaťročiach 2,4-násobne.

Malígny melanóm, považovaný za jednu najzhubnejších foriem rakoviny kože, postihuje vo zvýšenej miere mladé ženy. Kompetentní preto v tejto súvislosti požadujú sprísnenie kontrol pre soláriá a varujú pred ich ponukami zdôrazňujúcimi pozitívne terapeutické účinky.
Zdielať článok na Facebook

Najnovšie články v rubrike

dnes 16:51

UNIKÁTNE FOTO: Prebieha 42. ročník Bielej stopy. Aká bola v roku 1975?
Práve dnes prebieha 42. ročník vytrvalostného behu na lyžiach Biela stopa. Ale ako vyzeral jej druhý ročník v roku 1975? Aké boli lyže a ako boli oblečení športovci? Teraz.sk ponúka fotografie TASR.

sk
dnes 9:00

Na to, aby ste patrili medzi 1 % najbohatších, nemusíte byť milionárom
Prečítajte si, kde žije 1% najbohatších, či kedy sa človek môže rátať medzi túto elitnú skupinu.

sk
dnes 8:00

Obdiv k šitej čipke pretavila do drôtu, dnes je z nej známa drotárka
"V dnešnej dobe už drotárstvo ako také neexistuje, lebo nie je potrebné. Technika sa využíva pre rôzne dekoračné predmety," uviedla šikovná remeselníčka.

sk

Najčítanejšie Magazín

Pustite si rádio Rocková republika TU!