Magazín

Unikátny vlakový videoprojekt: Železničná stanica Bratislava Vajnory

Tablet.TV, 8. júla 2017 12:00

TABLET.TV vám vďaka spolupráci so Železničnou spoločnosťou Slovensko, a.s. (ZSSK) opäť prináša ďalšiu časť unikátneho videoprojektu, aký na takejto úrovni na Slovensku ešte nikto nerealizoval.

Železničná stanica Bratislava Vajnory Foto: Tablet.TV
Bratislava 8. júl (Teraz.sk/TABLET.TV) - Po týždni, keď sme vám predstavili ďalšiu bratislavskú stanicu- Bratislava Lamač ostaneme opäť v hlavnom meste a ukážeme vám stanicu Bratislava Vajnory.

To všetko jednak na stránke www.teraz.sk, alebo na stránke www.tablet.tv a takisto na špecializovanej stránke o železničnej doprave - www.vovlaku.sk.

Železničná stanica Bratislava Vajnory

Železničná stanica Bratislava Vajnory je železničná stanica vo Vajnoroch, mestskej časti Bratislavy v treťom bratislavskom okrese. Leží na trati 130 Bratislava hlavná stanica - Štúrovo - Szob. Ústi do nej spojka z Bratislavy- Rače a stanice Bratislava východ. Do roku 1995 tu bola aj vlečka na Letisko Milana Rastislava Štefánika. Kedysi odtiaľto vychádzala agrárna úzkorozchodná trať cez Čiernu Vodu do Pálffyho majera vzdialeného asi 7 km.
Od roku 1948 do roku 1959 bol názov stanice Bratislava-Dvorník.

Na stanici zastavuje väčšina vlakov z východného Slovenska. Takisto tu jazdia vlaky do Maďarska.
Stav hlavnej budovy železničnej stanice je katastrofálny. Je zatvorená a chátra, pritom ide o ukážku peknej železničnej architektúry.

Železničná stanica Bratislava Vajnory Foto: Tablet.TV


V minulosti budovu Železnice Slovenskej republiky plánovali zrekonštruovať, ale po krachu dodávateľa stavby sa situácia skomplikovala. Podľa najnovších vyjadrení železníc je rekonštrukcia zaradená v investičnom pláne na rok 2017, záleží však na finančných možnostiach podniku, kedy s ňou naozaj začnú. Mala by stáť asi 950-tisíc eur.

Zrekonštruovať by mali starú výpravnú budovu a takisto aj budovu reléového zabezpečovacieho zariadenia. Po zrekonštruovaní bude budova stanice, resp. priestory nepotrebné pre dopravnú prevádzku pripravené na odpredaj záujemcom.Zdielať článok na FacebookPáči sa mi TERAZ.SK na facebooku
Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy priamo na FB

Najnovšie články v rubrike

dnes 10:12

Slovakia Chips mení obal i logo
Známy snack, ktorý je súčasťou rodinných osláv či posedení s priateľmi, mení svoje logo i obal. audio

sk
dnes 6:30

Klenot filatelistického sveta Modrý Maurícius sa zrodil pred 170 rokmi
Modré aj červené exempláre známok boli vydané v počte 500 kusov. Išlo o prvé poštové známky britskej koloniálnej ríše vydané mimo Británie.

sk
dnes 6:30

Židia na celom svete začínajú sláviť Nový rok 5778
Židia na celom svete vrátane Slovenska 21. septembra oslavujú príchod Nového roka 5778, ktorý sa nazýva Roš Hašana, čo znamená Hlava roka.

sk

Používaním stránok TERAZ.SK súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac