< sekcia Magazín

Pamätnú večernú róbu Marilyn Monroe vydražili za 4,8 milióna dolárov

Na archívnej snímke z 2. júna 1955 herečka Marilyn Monroe (vpravo) a americký bejzbalový hráč Joe DiMaggio. Foto: TASR/AP

Aukčná spoločnosť Julien's Auctions predpokladala, že tesná róba telovej farby ušitá na mieru sa predá za 2 až 3 milióny dolárov; výťažok z aukcie tak prevýšil očakávania.

New York 19. novembra (TASR) - Večerné šaty, v ktorých Marilyn Monroe v roku 1962 zaspievala popevok "Happy Birthday, Mr. President" vtedajšiemu prezidentovi USA Johnovi F. Kennedymu k jeho 45. narodeninám, vydražili v Los Angeles za 4,8 milióna dolárov. Informovali o tom agentúry AP a DPA.

Aukčná spoločnosť Julien's Auctions predpokladala, že tesná róba telovej farby ušitá na mieru sa predá za 2 až 3 milióny dolárov; výťažok z aukcie tak prevýšil očakávania. Pri predchádzajúcej dražbe v roku 1999 zaplatil záujemca za šaty 1,3 milióna dolárov. Niekdajší odev Marilyn Monroe získala v noci nadnes americká sieť múzeí kuriozít - Ripley's Believe It or Not!

Príťažlivá herečka sa v tejto róbe z dielne módneho návrhára Jeana Louisa predstavila na narodeninovom bankete v newyorskej Madison Square Garden 19. mája 1962.

Šaty boli také tesné, že museli byť zašité priamo na tele herečky krátko pred vystúpením.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.