< sekcia Magazín

Speváčku Sinéad O'Connor hospitalizovali v nemocnici v New Jersey

Sinéad O'Connor. Foto: TASR/AP

Do nemocnice sa dostala po tom, ako jej 12 minút trvajúci videozáznam zverejnenom na internete vyvolal obavy o jej psychické zdravie.

New York 11. augusta (TASR) - Írsku rockovú speváčku Sinéad O'Connorová hospitalizovali v jednej z nemocníc amerického štátu New Jersey. Do nemocnice sa dostala po tom, ako jej 12 minút trvajúci videozáznam zverejnenom na internete vyvolal obavy o jej psychické zdravie. Speváčka v ňom totiž priznala, že v posledných dvoch rokoch máva samovražedné pocity.

Jeden zo speváčkiných priateľov v jej mene zverejnil na jej facebookovej stránke odkaz, že Sinéad O'Connorová je v poriadku a nemá v úmysle spáchať samovraždu. Dodal, že speváčka dostáva tú najlepšiu starostlivosť a je v milujúcom prostredí.

O'Connorovej v roku 2003 diagnostikovali bipolárnu afektívnu poruchu, podľa nej však ide o chybnú diagnostiku a v skutočnosti ju trápia depresie a posttraumatická stresová porucha.

Fakt, že o svojich pocitoch hovorila verejne, odborníci vysoko ocenili - podobne ako aj nedávno u Justina Biebera či Seleny Gomezovej. Podľa nich priznanie sa celebrít, že majú psychické problémy, vedie k destigmatizácii týchto chorôb.

Dr. Parul Jain z univerzity v štáte Ohio uviedol pre britský denník Daily Mail, že "duševné choroby sú stigmou a ľudia nemajú odvahu, aby hovorili o ťažkostiach, s ktorými zápasia." Lekár upozornil, že vyjadrenia slávnych ľudí majú veľmi pozitívny vplyv na tínedžerov. Prieskumy z roku 2015 totiž naznačujú, že 12,5 percenta britských tínedžerov vo veku od 12 do 17 rokov malo aspoň raz za rok depresívne pocity.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.