Streda 20. marec 2019  Deň jarnej rovnodennostiMeniny má Meniny má Víťazoslav a Klaudius
< sekcia Magazín

VIDEO: Will Smith oslávil 50. narodeniny skokom z vrtuľníka

Na archívnej snímke herec Will Smith. Foto: TASR/AP

Zoskok v oblasti Národného parku Veľký kaňon a rezervácie indiánskeho kmeňa Navahov zachytili kamery a bolo si ho možné v priamom prenose pozrieť na YouTube.

Phoenix 26. septembra (TASR) - Americký filmový herec Will Smith oslávil v utorok päťdesiatku skokom v štýle bungee jumping z vrtuľníka neďaleko Veľkého kaňonu v americkom štáte Arizona.

Zoskok v oblasti Národného parku Veľký kaňon a rezervácie indiánskeho kmeňa Navahov zachytili kamery a bolo si ho možné v priamom prenose pozrieť na YouTube. Smitha prišiel pozdraviť šaman z kmeňa Navahov, ktorý mu poďakoval za návštevu na svojom území, približuje agentúra AP.

"Toto je jedna z najkrajších vecí, aké som kedy v živote videl," povedala hviezda filmu Men in Black ešte visiac na lane. Zo zeme ho podporovala manželka s tromi deťmi a ďalšími priateľmi. Zážitok ako z akčného filmu herec opísal ako prechod od "čistej hrôzy až po absolútnu blaženosť".Akcia mala taktiež charitatívny rozmer. Fanúšikovia mohli prispieť cez on-line lotériu a výherca si potom skok pozrel osobne. Výťažok z nej pôjde na podporu prístupu k vzdelaniu detí v chudobných krajinách.

Hollywoodsky herec Will Smith bodoval u divákov množstvom divácky úspešných filmov, napríklad snímkami Bad Boys (Ničomníci, 1995), Independence Day (Deň nezávislosti, 1996) či čiernou sci-fi komédiou Men in Black (Muži v čiernom, 1997).

V Juhoafrickej republike nakrúcal životopisný film Ali (2001), ktorý mu vďaka stvárneniu legendárneho boxera Muhammada Aliho priniesol nomináciu na Oscara.

V roku 2004 Smitha vymenoval juhoafrický exprezident Nelson Mandela za honorárneho veľvyslanca svojej celosvetovej kampane proti AIDS.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.