< sekcia Magazín

V Jasnej predstavili poštovú známku pri príležitosti ZOH v Pjongčangu

Ilustračné foto. Foto: FOTO TASR/Štefan Puškáš

Autorom špeciálnej poštovej známky je slovenský ilustrátor, grafik a maliar Peter Uchnár.

Jasná 19. januára (TASR) – Limitovanú edíciu poštovej známky pri príležitosti XXIII. zimných olympijských hier (ZOH) v juhokórejskom Pjongčangu predstavila v piatok Slovenská pošta v hoteli Pošta v Jasnej.

Autorom špeciálnej poštovej známky je slovenský ilustrátor, grafik a maliar Peter Uchnár. "Práca na známke je vždy výzvou, a tým viac, ak ide o tak sledovanú tému. Realizácia športovej témy je náročná nielen po kresbovej stránke, ale vyžaduje si aj určité prispôsobenie sa téme. Napriek tomu som v nej zachoval kontinuitu s mojou ilustračnou tvorbou, veď rozprávkovosť v zimných športoch bola vždy," uviedol Uchnár.Známka vyšla v náklade 200.000 kusov. "Nielen zberatelia, ale aj lyžiari si mohli v piatok v hoteli Pošta zakúpiť a zaslať obálku prvého dňa vydania s emisiou príležitostnej poštovej známky a pečiatkou domicilu Liptovský Mikuláš 1. Na poštovej obálke je stvárnená športová disciplína biatlon a motívom pečiatky sú piktogramy rôznych olympijských športov," informovala hovorkyňa Tatry mountain resorts (TMR) Zuzana Fabianová.

Doplnila, že predstavenie poštovej známky je jedným zo symbolických podujatí, ktoré aj s ochutnávkou pravej olympijskej atmosféry organizuje lyžiarske stredisko Jasná so Slovenským olympijským výborom a jeho partnermi. "Svahy Chopku sa od 9. do 25. februára zmenia na Arénu Slovenského olympijského tímu so zónami zimných športov, party scénou a fanúšikovskou základňou s vysielaním živých športových prenosov," dodala Fabianová.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.