Magazín

VIDEO: Zakáže OSN zabijáckych robotov?

Tablet.TV, 10. septembra 2017 9:38

Smrteľné autonómne zbrane sú napríklad guľomety, tanky a iné formy zbraní, ktoré kontroluje a ovláda umelá inteligencia na bojových poliach novej generácie.

Robotickí vojaci. Foto: TABLET.TV
Melbourne 10. septembra (TABLET.TV) - Americký miliardár Elon Musk, spoluzakladateľ spoločnosti Google Deep Mind Mustafa Suleyman a 114 ďalších expertov na oblasť umelej inteligencie a robotiky v otvorenom liste žiadajú Organizáciu spojených národov, aby zakázala používanie takzvaných robotov - zabijákov.

Robotickí vojaci Foto: TABLET.TV


List zverejnili na otvorení Medzinárodnej konferencie o umelej inteligencii v Melbourne v Austrálii. Skupina je znepokojená možným použitím smrteľných autonómnych zbraní a spôsobmi ich použitia v budúcnosti.  Umožnia bojovať proti ozbrojeným konfliktom v takej miere, ktorá je väčšia než kedykoľvek predtým... Môžu to byť teroristické zbrane, zbrane, ktoré despoti a teroristi používajú proti nevinnému obyvateľstvu a takisto hacknuté zbrane, ktoré môžu nepredvídateľne reagovať. Po otvorení tejto Pandorinej strinky ju bude ťažké zatvoriť.

Roboti - zabijaci. Foto: TABLET.TV


Musk a odborníci listom reagovali aj na nedávne vyjadrenie ruského prezidenta Vladimira Putina, ktoré povedal študentom v Jaroslavľskej oblasti na národnom Dni znalostí: „Rozvoj umelej inteligencie je kľúčom k budúcemu ovládnutiu sveta. Ten, kto získa náskok v tejto oblasti, stane sa pánom sveta.“


Zdielať článok na FacebookPáči sa mi TERAZ.SK na facebooku
Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy priamo na FB

Viac článkov na tému:

Najnovšie články v rubrike

dnes 17:32

Najväčší problém súčasnosti je otepľovanie, povedal nigérijský novinár
Philip Jakpor sa svojou prácou snaží upozorniť na problémy spojené s masívnym odlesňovaním v krajinách situovaných v strednom pásme Nigérie či na problematiku neúmerne zvyšujúcich sa emisií v ovzduší.

sk
dnes 15:59

Nový najrýchlejší optický podmorský kábel spojí Európu s Amerikou
Marea bude podmorským káblom s najvyššou prenosovou kapacitou cez Atlantik.

sk
dnes 15:28

Slovenský kozmický výskum si pripomína dve významné jubileá
Prvé jubileum súvisí s vedeckým satelitom Interkozmos-17. Na jeho palube prvá automatická vedecká aparatúra SK-1 skonštruovaná na Slovensku. Druhé súvisí s pozemným meraním kozmického žiarenia.

sk

Používaním stránok TERAZ.SK súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac