< sekcia Magazín

Zomrel gitarista skupiny The Hellacopters Robert Dahlqvist

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Rodák z mesta Uddevalla Robert Dahlqvist sa ku skupine pridal v roku 1999, aby od roku 2004 paralelne pôsobil i ako frontman a gitarista kapely Thunder Express.

Štokholm 4. februára (TASR) - Vo veku 40 rokov zomrel gitarista švédskej hardrockovej skupiny The Hellacopters Robert Dahlqvist. Informovali o tom v piatok prostredníctvom Facebooku jeho hudobní kolegovia, o okolnostiach gitaristovho úmrtia sa však nezmienili.

Kapela The Hellacopters vznikla v Štokholme v roku 1994 a o dva roky neskôr získala za debutový album Supershitty to the Max! švédske ocenenie Grammis.Rodák z mesta Uddevalla Robert Dahlqvist sa ku skupine pridal v roku 1999, aby od roku 2004 paralelne pôsobil i ako frontman a gitarista kapely Thunder Express.

Dahlqvist sa podieľal na štyroch štúdiových albumoch formácie The Hellacopters vrátane opusu High Visibility.Skupina The Hellacopters ukončila v roku 2008 svoje pôsobenie. Vlani sa však rozhodla pre obnovenie svojich aktivít, pričom na leto 2017 avizovala vystúpenia vo viacerých európskych štátoch.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.