Streda 8. máj 2024Meniny má Ingrida
< sekcia

Slovan opäť nestačil na Dinamo Minsk, doma prehral 1:2

Na snímke druhý sprava Zbyněk Irgl (Minsk) atakuje brankára Slovana Jaroslava Janusa (vpravo) v zápase 5. ročníka hokejovej KHL Slovan Bratislava – Dinamo Minsk v pondelok 28. januára 2013. Foto: TASR/Pavel Neubauer

Jediný presný zásah Slovana si pripísal obranca Tomáš Mojžíš.

Bratislava 28. januára (TASR) - Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v pondelňajšom zápase KHL na domácom ľade s bieloruským Dinamom Minsk tesne 1:2.

Skóre duelu otvoril v 5. minúte Lukáš Krajíček, na 2:0 pre hostí zvýšil Tim Stapleton. Slovenský nováčik našiel recept na prekonanie Larsa Haugena až v polovici zápasu, keď na 1:2 znížil svojím premiérovým zásahom v drese belasých Tomáš Mojžíš. Vyrovnania sa však domáci nedočkali a pripísali si tak druhú domácu prehru v priebehu dvoch dní.

Zverenci trénera Rostislava Čadu odohrajú ďalší súboj v rámci záverečnej domácej šnúry v základnej časti KHL v piatok o 19.00, keď privítajú Viťaz Čechov.

Slovan Bratislava - Dinamo Minsk 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)

Góly: 30. Mojžíš - 5. Krajíček (Laine, Drozd), 9. Stapleton (Karalahti). Rozhodcovia: Gašilov, Kadyrov - Metalnikov, Sirotkin (všetci Rus.), vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 10.055 divákov

Slovan Bratislava: Janus - Sersen, Sigalet, Tabaček, Mojžíš, Švarný, Mihálik - Miklík, Bližňák, Vondrka - Svatoš, Kytnár, Bartovič - Kukumberg, Ölvecký, Hudáček - Daňo, Mikúš, Bakoš

Dinamo Minsk: Haugen - Karalahti, Denisov, Krajíček, Niskala, Murphy, Goroško, Nogačiov - Irgl, Stapleton, Platt - Meleško, Kitarov, Kulakov - Drozd, Staš, Michaľov - Lopačuk, Pivko, Laine

Slovanisti rovnako ako v predchádzajúcom stretnutí s Čerepovcom nezachytili úvod a už v 5. minúte prehrávali 0:1. Stapleton ešte z rýchleho brejku nenamieril presne, ale Niskala po Laineho prenechaní puku sa už z medzikružia nemýlil, gól nakoniec priznali Krajíčkovi. Belasí v prvej tretine prenikali do útočného pásma iba s veľkými ťažkosťami a zmohli sa len na strely z diaľky. V 8. minúte pálil pri ojedinelom protiútoku spoza kruhov tesne nad Kukumberg. O minútu neskôr sa dopustili belasí ďalšej zbytočnej straty puku v strednom pásme, nasledovalo rýchle prečíslenie, ktoré uzavrela milimetrovo presná strela Stapletona medzi Janusove betóny - 0:2. Domáci si potom vydýchli, keď pri Sersenovom vylúčení netrafil v presilovke po prihrávke Kulakova v ideálnej pozícii dobre puk Meleško. Janus bol v plnej permanencii, spoza bránky sa ho snažil prekonať Platt, potom zastavil aj jedovku Michaľova. Prvú peknú kombináciu predviedli Čadovi zverenci až v 17. minúte, Haugen vyrazil Bakošov strelecký pokus i následnú dorážku Preisingera. Vzápätí si domáci zahrali presilovku, ktorú strávili prakticky celú v útočnom pásme, no k vážnejšiemu ohrozeniu súperovej bránky sa nedostali.

FOTOGALÉRIA:Slovan vs Dinamo Minsk

Druhá dvadsaťminútovka sa začala mohutným náporom Slovana. Najprv Bakoš pripravil ideálnu parketu Daňovi, ktorý sa zoči-voči Haugenovi ukľučkoval, o pár sekúnd neskôr sa dostali domáci do prečíslenia 2 na 1, Bližňák zobral zodpovednosť na seba, no nórsky gólman jeho pokus kryl. Čisté konto si držal aj po Kytnárovej šanci a nepochodil pred ním ani Daňo, keď pri jeho bekhendovom pokuse žiarila Haugenova lapačka. Slovan sa dočkal až v 30. minúte, keď sa obranca Mojžíš pri mantineli zbavil dvojice protihráčov a presnou strelou k žrdi znížil na 1:2. Zápas dostal nový rozmer, hra nabrala tempo a diváci si v týchto momentoch prišli na svoje. V polovici stretnutia prežil Slovan bez ujmy 91-sekundové oslabenie o dvoch hráčov a následne spustil ďalší drvivý tlak. V 38. minúte mal po Svatošovej prihrávke vyrovnanie na hokejke Kytnár, no tiesnený nedokázal doraziť puk do poloprázdnej bránky Dinama. Na druhej strane Janus vyrazil štipľavý pokus Krajíčka. V závere tretiny sa ocitol v sľubnej pozícii Bližňák, no volil zbytočnú prihrávku na Miklíka.

Svižný hokej pokračoval aj v tretej časti. V 42. minúte Janus kryl delovku Laineho, na opačnom konci klziska Vondrka nabil Sersenovi, no Haugen chytil puk do náručia. V presilovke Slovana zlikvidoval brankár Dinama aj tvrdý príklep Kukumberga. Hru v týchto momentoch rozkúskovali časté vylúčenia, aj kvôli čomu sa domáci tím nevedel dostať do správneho tempa. V 50. minúte nenašiel šťastie v koncovke Ölvecký, o päť minút neskôr spálil tutovku aj Svatoš. Na druhej strane mohol definitívne rozhodnúť Stapleton, ktorý sa po Sersenovom kikse rútil sám na Janusa, brankár Slovana bol ale na mieste. Belasí sa už vyrovnania nedočkali a pripísali si tak druhú domácu prehru v priebehu dvoch dní.

Rostislav Čada, tréner Slovana: "Stretnutie malo z pohľadu súperovej hry podobný charakter ako náš predošlý domáci duel proti Čerepovcu, markantný rozdiel bol však v tom, že sme dnes predviedli oveľa lepší výkon. Okrem prvých desiatich minút, ktoré prakticky rozhodli o výsledku zápasu, nemožno naším hráčom uprieť snahu, nasadenie a bojovnosť. Myslím si, že za odvedenú prácu sme si určite bod zaslúžili. Teraz sa musíme sústrediť na ďalší zápas, aby sme neodišli bez bodu. Potrebujeme sa zlepšiť najmä v koncovke, lebo dávame málo gólov."

Alexander Andrijevskij, tréner Dinama: "My sme sa na tento zápas veľmi dobre pripravili, vedeli sme, že Slovan je silný protivník. V predošlých dueloch sme mali prvú tretinu zakaždým veľmi silnú a rovnako tomu bolo aj dnes, keď sme v úvodnej dvadsaťminútovke strelili dva góly. V druhej sme síce poľavili a inkasovali, ale víťazstvo sme si už ustrážili."

Tomáš Mojžíš, autor jediného gólu Slovana: "Začiatok nebol z našej strany taký, aký mal byť. Po prvom góle sme to zlomili a naša hra bola v ďalších dvoch tretinách oveľa lepšia. Bohužiaľ, druhý gól nám tam už nepadol, súperov gólman zachytal veľmi dobre. Hoci v tabuľke je na tom ešte veľa tímov horšie ako my, určite už pociťujeme tlak. Na ten sa ale nesmieme pozerať, musíme ísť ďalej a najbližšieho súpera pretlačiť."

Jaroslav Janus, brankár Slovana: "Pred zápasom sme si v povedali, že chceme byť tým tímom, ktorý dá prvý gól. Žiaľ, opak sa stal pravdou. Mrzí ma najmä druhý inkasovaný gól, také strely sa musia chytať. Potom sme začali hrať lepšie, v druhej tretine to tam viackrát skákalo v ich bránkovisku, no chýbalo nám trošku šťastíčka. Súperov brankár podal skvelý výkon. Škoda, že sme v tretej tretine nevyrovnali, aspoň bod sme mohli uhrať."

Ján Tabaček, obranca Slovana: "Zasa sme zaspali začiatok zápasu. Prebudili sme sa až za stavu 0:2, strieľali sme, ale všetko pochytal ich brankár. Trápime sa v tej koncovke, trochu šťastia nám chýba. Verím, že nejde o žiadnu krízu. Musíme si v budúcich zápasoch lepšie postrážiť tie úvody."

M. Bartovič: Chýbala nám prvá tretina

M. Svatoš: Musím viac strieľať na bránu