< sekcia

Multiplatinová Z. Smatanová odštartovala v Bratislave kreatívnu hru

Na snímke speváčka Zuzana Smatanová počas krátkeho hudobného vystúpenia počas tlačovej konferencie pred koncertným turné Echo tour 12. septembra 2018 v Bratislave. Turné začína 13. septembra 2018 v Žiline a ukončí ho 2. decembra 2018 v Bratislave. Foto: TASR - Jakub Kotian

Hlavným aktérom sú tuby, je ich 12, presne toľko, koľko je koncertov na turné.

Bratislava 12. septembra (TASR) - Speváčka a skladateľka Zuzana Smatanová v stredu v Bratislave slávnostne ohlásila turné k úspešnému dvojalbumu Echo, ktorý uviedla do života koncom júna. "Bola som veľmi šťastná za to, že už to mám za sebou, pretože to bola štvorročná práca a intenzívne dva roky v štúdiu," uviedla na tlačovej konferencii k novinke, ktorú si aj sama produkovala. "Veľmi sa teším, že ľudia ho prijali tak krásne a sú naň výborné ohlasy, čo viac si môže priať autor, interpret."Dvojalbum uvedie šesťnásobná slovenská zlatá slávica na turné, ktoré sa začne 13. novembra v Martine a vyvrcholí 2. decembra v Bratislave. Na sérii 12 koncertoch chce Zuzana predstaviť najmä pesničky z aktuálneho Echa. "Tým, že je to dvojalbum, mám z čoho čerpať, a budú tam určite aj staršie pesničky, hity z iných albumov, bez toho by som, samozrejme, nehrala, pretože ľudia tie piesne poznajú," prezradila s tým, že október bude pre ňu mesiacom intenzívnych skúšok, na ktorých budú dostávať live podobu hlavne nové skladby zo šiesteho štúdiového počinu.

Smatanová sa na turné vydáva po piatich rokoch. K pripravovanej koncertnej šnúre spustila aj kreatívnu súťaž pre fanúšikov. "Som taký hravý človek, rada zapájam ľudí, ktorí sú moji fanúšikovia a ktorí so mnou nejako súvisia," priznala pre TASR. "Vymyslela som si pátraciu hru, hlavným aktérom sú tuby, je ich 12, presne toľko, koľko je koncertov na turné," vysvetlila na margo interaktívnej hry. "Kto tubu nájde, získa odo mňa lístky na koncert do konkrétneho mesta. Osobne sa zastavím v každom meste, kde budem hrať turné a tubu ukryjem na nejakom známom mieste. Budem z toho robiť live streamy na Facebooku, takže ľudia z daného mesta budú vedieť, kde je tuba ukrytá," objasnila speváčka.Prvú súťažnú tubu zavesila do koruny stromu pred novou budovou SND. Na námestí pred divadlom potom odohrala unplugged minikoncert, ktorý sa skončil veľkou radosťou interpretky, pretože prvá súťažná úloha sa dočkala svojho víťaza. Po pár pesničkách sa zjavil mladý muž, ktorý červenú tubu s modrou mašľou vďaka sledovaniu prenosu na sociálnej sieti našiel a vyhral dva lístky na bratislavský koncert chystaného turné Zuzany Smatanovej.

Speváčka, textárka, gitaristka a skladateľka, ktorá si v stredu prevzala aj platinové ocenenie za dvojalbum Echo, ešte fanúšikom odkázala, že vo štvrtok (13. 9.) bude tubu ukrývať na známych miestach v Žiline. V rámci Echo Tour bude ďalej v novembri koncertovať aj v Liptovskom Mikuláši, Banskej Bystrici, Poprade, Prešove, Bardejove, Humennom, Košiciach, Lučenci a Nitre.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.