< sekcia

Rumunsko bolo dejiskom megarazie proti organizovanému zločinu

Ilustračné foto Foto: TASR

V hľadáčiku orgánov činných v trestnom konaní bolo spolu 227 podozrivých z členstva v rôznych nezávisle na sebe pôsobiacich organizovaných zločineckých skupinách.

Bukurešť 16. mája (TASR) - V 28 z celkove 41 rumunských žúp a hlavnom meste krajiny Bukurešti sa uskutočnila v stredu megarazia Riaditeľstva pre vyšetrovanie organizovanej kriminality a terorizmu (DIICOT), v rámci ktorej došlo k 238 domovým prehliadkam.

V hľadáčiku orgánov činných v trestnom konaní bolo spolu 227 podozrivých z členstva v rôznych nezávisle na sebe pôsobiacich organizovaných zločineckých skupinách, vyšetrovaných pre široké spektrum trestných činov od obchodovania s drogami cez daňové podvody až po nútenú prostitúciu.

Informovala o tom tlačová agentúra DPA, ktorá pripomenula, že sa tak stalo v čase ostrého boja o vedúce posty v justícii, v období, keď minister spravodlivosti Tudorel Toader nechce predĺžiť pôsobenie úradujúceho šéfa DIICOT Daniela Horodniceana vo funkcii.

Ako uviedol Horodniceanu pre spravodajskú televíziu Digi24, stredajšiu akciu pripravovali rok a mala ukázať, že rumunská justícia je schopná zasadiť organizovanej kriminalite silný úder.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.