< sekcia

V zastupiteľstve ŽSK bude 25 nezávislých kandidátov

Na snímke kandidátka na predsedníčku Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Erika Jurinová po zverejnení neoficiálnych výsledkov volieb do orgánov samosprávnych krajov Štatistickým úradom SR dňa 5. novembra 2017 v Žiline. Foto: TASR - Erika Ďurčová

Predsedníčkou ŽSK sa stala Erika Jurinová , ktorá získala 82.034 hlasov.

Žilina 5. novembra (TASR) – V 57-člennom zastupiteľstve Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) obsadia nezávislí kandidáti 25 poslaneckých kresiel, koalícia OĽaNO, SaS, KDH, NOVA a OKS 16 poslaneckých kresiel, strana Smer-SD 11 poslaneckých kresiel a SNS päť poslaneckých kresiel. Vyplýva to z neoficiálnych výsledkov, ktoré zverejnil Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

Volebný obvod Žilina budú zastupovať poslanci Martin Kapitulík (NEKA), Anna Verešová (koalícia OĽaNO, SaS, KDH, NOVA a OKS), Róbert Kašša (NEKA), Ľudmila Chodelková (NEKA), Barbora Birnerová (koalícia OĽaNO, SaS, KDH, NOVA a OKS), Milan Laurenčík (koalícia OĽaNO, SaS, KDH, NOVA a OKS), Jozef Kavecký (koalícia OĽaNO, SaS, KDH, NOVA a OKS), Peter Dobeš (koalícia OĽaNO, SaS, KDH, NOVA a OKS), Martin Barčík (NEKA), Ján Marosz (koalícia OĽaNO, SaS, KDH, NOVA a OKS), Štefan Zelník (SNS), Ľubomír Bechný (NEKA) a Juraj Popluhár (Smer-SD).



Volebný obvod Martin budú zastupovať Erika Cintulová (NEKA), Peter Vons (NEKA), Imrich Žigo (NEKA), František Výrostko (NEKA), Stanislav Thomka (koalícia OĽaNO, SaS, KDH, NOVA a OKS), Tatiana Červeňová (Smer-SD), Peter Kašuba (NEKA), Tomáš Zanovit (NEKA).

Volebný obvod Čadca Ján Podmanický (Smer-SD), Martin Šenfeld (NEKA), Jozef Grapa (Smer-SD), Milan Gura (Smer-SD), Jozef Marec (NEKA), Jozef Cech (Smer-SD), Jaroslav Velička (NEKA), Andrea Šimurdová (NEKA).

Volebný obvod Liptovský Mikuláš budú zastupovať Branislav Tréger (NEKA), Ján Blcháč (Smer-SD), Rudolf Urbanovič (SNS), Erik Gemzický (SNS), Jaroslav Barok (koalícia OĽaNO, SaS, KDH, NOVA a OKS) 3686 hlasov a Anna Dvorščáková (koalícia OĽaNO, SaS, KDH, NOVA a OKS).

Volebný obvod Námestovo budú zastupovať Igor Janckulík (NEKA), Albín Maslaňák (koalícia OĽaNO, SaS, KDH, NOVA a OKS), Rastislav Zanovit (koalícia OĽaNO, SaS, KDH, NOVA a OKS), Július Piták (Smer-SD) a Jozef Straka (NEKA).

Volebný obvod Ružomberok budú zastupovať Karol Javorka (NEKA), Michal Slašťan (koalícia OĽaNO, SaS, KDH, NOVA a OKS), Ján Bednárik (koalícia OĽaNO, SaS, KDH, NOVA a OKS), Ľubomír Kubáň (NEKA), Dušan Lauko (SNS).

Volebný obvod Kysucké Nové Mesto budú zastupovať Dušan Mičian (SNS), Matej Fabšík (NEKA) a Ivan Poláček (NEKA).

Volebný obvod Tvrdošín budú zastupovať Vojtech Koleják (koalícia OĽaNO, SaS, KDH, NOVA a OKS), Štefan Kristofčák (koalícia OĽaNO, SaS, KDH, NOVA a OKS) a Jaroslav Rosina (NEKA).

Volebný obvod Dolný Kubín budú zastupovať Ján Prílepok (NEKA), Zdenko Kubáň (koalícia OĽaNO, SaS, KDH, NOVA a OKS) a Ľubomír Bláha (Smer-SD).

Volebný obvod Bytča budú zastupovať Miroslav Minárčik (Smer-SD) a Peter Weber (koalícia OĽaNO, SaS, KDH, NOVA a OKS).

Volebný obvod Turčianske Teplice bude zastupovať Dušan Hrivnák (NEKA).

V ŽSK prišlo k volebným urnám 192.459 voličov, čo predstavuje volebnú účasť 33,84 percenta. Predsedníčkou ŽSK sa stala Erika Jurinová (koalícia OĽaNO, SaS, KDH, NOVA a OKS), ktorá získala 82.034 hlasov (43,67 percenta). Na druhom mieste skončil Juraj Blanár (Smer-SD), ktorý získal 55.931 hlasov (29,77 percenta).

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.