Najnovšie

Hirscher získal veľký glóbus i malý za obrovský slalom

Hirscher v celkovom poradí SP predstihol o 25 bodov Švajčiara Beata Feuza a keďže ten slalom nejazdí, Rakúšan má už pred záverečnom nedeľňajšou súťažou veľký glóbus vo vrecku.,aktualizované 

Pistorius sa opäť priblížil k účasti na olympiáde

Pistorius na svojich protézach z karbónových vlákien na mítingu v Juhoafrickej republike v sobotu už druhýkrát prekročil čas 45,3 sekundy.

Mokys je podľa I. Radičovej škandál naprieč politickým spektrom

Vo februári podala Radičová v tejto veci trestné oznámenie, polícia pred niekoľkými dňami začala trestné stíhanie pre porušovanie povinnosti pri správe cudzieho majetku.

Kližan vyhral turnaj v Rabate, ďakoval kondičnému trénerovi Dulíkovi

Pre Kližana je to tretí titul na ATP Challenger Tour. Vlani triumfoval na turnaji v Janove, v roku 2010 nenašiel premožiteľa na Slovak Open v bratislavskom NTC.

Zomrel tvorca nápoja Red Bull

Čaleo Júvitja zomrel dnes vo veku 89 rokov. Informovali o tom thajské médiá.

V Poľsku havaroval autobus s mladými futbalistami, 17 zranených

Pri nehode sa zranilo 17 ľudí, štyria z nich ťažko. Očití svedkovia však tvrdia, že napriek tomu možno hovoriť o šťastí v nešťastí.

Tretina priemyselných zón v Česku zíva prázdnotou

"V dnešnej dobe je to naozaj ťažké, pretože Slováci a Poliaci zvýšili stimuly pre zahraničných investorov," povedal ČT24 riaditeľ odboru inovácií a investícií Marian Piecha.

V Bojnickom zámku bude svietiť unikátny zreštaurovaný barokový luster

Najskôr museli identifikovať všetky časti lustra, pospájať a urobiť nákres jednotlivých ramien, ktorých je v dvoch podlažiach po desať kusov, vysvetľuje reštaurátor Okša. ,aktualizované 

Zuzulová sa v apríli vydáva, bude sa volať Veronika Velez-Zuzulová

S Romainom si svadbu naplánovali do bratislavskej dominanty. Dóml Sv. Martina bude svedkom sobášu, hostinu absolvuje približne 160 hostí.,aktualizované 

V Česku padali teplotné rekordy

O 14.00 hod namerali najvyššiu teplotu v Dobřichoviciach neďaleko Prahy, kde ortuť teplomerov vystúpila na 23,9 stupňa Celzia.

Kowalczykowá víťazkou na 10 km klasicky

Favorizovaná víťazka SP a trojnásobná olympijská šampiónka Marit Björgenová skončila štvrtá so stratou 21,7 s.,aktualizované 

Za vypaľovanie suchých porastov možno dostať pokutu do výšky 331 eur

Zákon o ochrane pred požiarmi zakazuje fyzickej osobe vypaľovať porasty bylín, kríkov a stromov a zakladať oheň v priestoroch alebo na miestach, kde môže dôjsť k jeho rozšíreniu.

Kotlebovci vraj neohlásili zhromaždenie pod Krásnou Hôrkou

Keďže nebola splnená oznamovacia povinnosť, starosta považuje zhromaždenie za neoznámené. Bollo upozornil, že zhromaždenie sa musí rozpustiť.

Janov: Proti mafiánskym praktikám demonštrovalo viac ako 100.000 ľudí

Na sprievode mestom sa podľa organizátorov zo zoskupenia Libera duchovného Luigiho Ciottiho zúčastnilo viac ako 100.000 ľudí.

Cuche sa lúčil na drevených lyžiach v dobovom odeve

Po príchode do cieľa nechýbalo tradičné predkopnutie lyže, ktorým Cuche dlhé roky slávil úspechy na zasnežených svahoch.,aktualizované 

Diecézna knižnica v Nitre ukrýva vzácne prvotlače aj knižné kuriozity

„Tá najstaršia inkunábula je z roku 1473 vydaná v Norimbergu. Jej autorom je Boethius a má názov De consolatione philosophiae,“ uviedol hovorca Nitrianskeho biskupstva Miroslav Lyko.

KOŠICE: Krásy exotickej Indonézie ukazuje fotografická výstava v STM

Autor navštívil Jaroslav Ševčík Indonéziu z iniciatívy Indonézskej ambasády a z jeho potuliek vznikol bohatý fotografický materiál.

Figeľ varuje, že zrušenie rovnej dane môže SR vybrať na daniach menej

Zavádzanie vyššej dane pre bohatých má byť jedno z opatrení, ktoré chystá strana Smer-SD v rámci znižovania deficitu štátu.

Kuzminová skončila v stíhacích pretekoch na 13. mieste

Z trojice slovenských žien bola najlepšia 13. Anastasia Kuzminová (+2:18,1), 15. dobehla Jana Gereková (+2:28,7) a Martina Chrapánová musela zísť z trate, keď zaostala o jeden okruh.,aktualizované 

Hlavní kontrolóri samosprávnych krajov riešili aktuálne otázky

Ide o jedno z pravidelných pracovných rokovaní, ktoré sú realizované štvrťročne vždy iným krajom.