Najnovšie

Švajčiarsko sprostredkuje riešenie separatistickej krízy v Kamerune

Kamerun sužujú nepokoje odvtedy, ako dve hlavné anglickojazyčné oblasti vyjadrili v roku 2016 želanie oddeliť sa od zvyšku krajiny a vytvoriť nový štát s názvom Ambazónia.

NHL: Draisaitl chce ukončiť kariéru v Kolíne

Draisaitl sa v Kolíne narodil, no za tamojší klub v nemeckej hokejovej lige nikdy nehral.

Radíme: Pri čistení zubov je dôležitá správna technika

Podľa odborníkov treba zubnú kefku priložiť na rozhranie ďasna a vonkajšiu plochu zuba pod 45-stupňovým uhlom, jemne ňou zavibrovať, aby vlákna prenikli do ďasnového žľabu.

Thomas zacítil na Tour de France šancu, Pinot chce zaútočiť v Alpách

Obhajca titulu Geraint Thomas po sobote priznal, že na spolufavoritov nestačil, po skončení 15. etapy je však pripravený znovu zaútočiť na žltý dres.

Najlepšia pôrodnica Prešovského kraja zmenila prístup k vedeniu pôrodu

Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie Nemocnice A. Leňa v Humennom sa už v roku 2018 podľa hodnotenia expertov z Health Policy Institutu umiestnilo na špici rebríčka v Prešovskom kraji.

Kvartálne tržby firmy Philips vzrástli, pomohol dopyt v USA a Číne

Spoločnosť uviedla, že za 2. kvartál dosiahla tržby v hodnote 4,67 miliardy eur. To znamená rast o 9 % a v prípade porovnateľných tržieb o 6 %.

VIDEO A PODCAST Diár na každý deň

Pozrite si video Diár alebo odoberajte Diár vo forme podcastu. Podcast si môžete vypočuť v počítači a odoberať ho vo svojich mobiloch. Diár prináša spravodajský prehľad očakávaných udalostí.

Na Novom Zélande zavedú register strelných zbraní

Uvedená reforma predpokladá zavedenie registra strelných zbraní, v ktorom bude okrem osobných údajov držiteľa zbrojného preukazu uvedené aj výrobné číslo zbrane.

Izrael začal búrať domy Palestínčanov pri Jeruzaleme

Príslušnícui polície a armády uzavreli vstup do najmenej štyroch budov, ktoré sa nachádzali v blízkosti izraelskej bezpečnostnej bariéry oddeľujúcej Izrael od okupovaného územia Predjordánska.

Ceny ropy pokračujú v raste, Brent sa priblížil k 63,50 USD/barel

Na trhy stále pôsobí zvyšujúce sa napätie na Blízkom východe potom, ako Irán minulý týždeň zadržal v Hormuzskom prielive ropný tanker plávajúci pod britskou vlajkou.

Skrátené rokovanie by sa malo podľa odborníkov využívať len výnimočne

Poslanci parlamentu zatiaľ v tomto roku schválili šesť právnych úprav v skrátenom legislatívnom konaní.

MS v plávaní: Hájková obsadila na 100 m znak 41. priečku

Dvadsaťjedenročná Slovenka zaplávala čas 1:03,26 minúty, ktorým o 4,35 sekundy zaostala za najrýchlejšou v rozplavbách Kanaďankou Kylie Masseovou.

Slováci obľubujú poľské pobrežie Baltského mora aj Mazurské jazerá

Slováci cestujú do Poľska nielen za pamiatkami, múzeami, výstavami, koncertmi, do zábavných parkov, ale čoraz viac aj za príjemným oddychom a na kávu.

Partizánsku brigádu Stalin pomenovali po sovietskom vodcovi

Vo februári 1945 bola brigáda Stalin rozpustená a približne 300 jej príslušníkov splynulo s jednotkami 1. československého armádneho zboru.

V Mexiku opäť zaznamenali rekordný počet vrážd

Podľa agentúry Reuters Mexiko tento rok pravdepodobne prekoná aj svoj rekord v počte vrážd za celý vlaňajšok, keď bolo v krajine zavraždených 29.111 ľudí.

Prešovský kraj v prvom štvrťroku navštívilo takmer 230.000 turistov

Prešovský samosprávny kraj má v oblasti ponuky atraktivít cestovného ruchu veľmi silný rozvojový potenciál.

P. Zemaník: Nie všetky spracovania guľatiny sú vhodné na drevené domy

Závisí to najprv od kvality dodanej a spracovávanej guľatiny, ktorú spracovatelia nakupujú u súkromných alebo štátnych pestovateľov lesa.

Zomrel trojnásobný grandslamový deblový šampión McNamara

Bývalý austrálsky tenista získal všetky tri prvenstvá spolu s krajanom Paulom McNameem, prvýkrát triumfovali v roku 1979 na Australian Open, ďalšie dve si vybojovali vo Wimbledone (1980, 1982).

Juhokórejskú nákladnú loď prepadli neďaleko Singapurskej úžiny piráti

Námorníkom vzali hotovosť v hodnote 13.000 dolárov, zariadenia ako mobilné telefóny, oblečenie, topánky a iné osobné veci.

Po zadržaní britského tankera Iránom zasadne výbor Cobra

Očakáva sa, že premiérka dostane od ministrov a ďalších predstaviteľov aktuálne informácie o situácii a bude diskutovať o zachovaní bezpečnosti lodnej dopravy v zmienenom regióne.