Utorok 19. marec 2024Meniny má Jozef

NHL: Bostonu nestačili dva góly Cehlárika

Peter Cehlárik, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Arizona Coyotes si poradila so San Jose Sharks 6:3 aj vďaka presnému zásahu Richarda Pánika.

New York 17. januára (TASR) - Slovenský hokejový útočník Peter Cehlárik okorenil sezónny debut v zámorskej NHL v drese jeho Bostonu Bruins dvomi gólmi. "Medvede" ale prehrali vo Philadelphii 3:4. V bránke hostí vykryl 15 z 19 striel slovenský brankár Jaroslav Halák, kapitán Bruins Zdeno Chára nebodoval. Hrdinom zápasu bol útočník Flyers Sean Couturier, ktorý prispel k výhre domácich hetrikom.

Philadelphia vyhrala v treťom z uplynulých štyroch zápasov. Pre Couturiera to bol prvý hetrik v základnej časti, no v play off už má na konte dva. "Táto výhra je veľká, najmä spôsobom, akým sme odpovedali na to, keď sme prehrávali o dva góly. Opäť začíname ukazovať charakter a vyspelosť," citoval 26-ročného Kanaďana oficiálny web súťaže. Zápas mal ale Boston výborne rozbehnutý, keď viedol 2:0. Na prvý presilovkový gól Davida Pastrňáka nadviazal Cehlárik, ktorý po peknej a rýchlej akcii zakončil do odkrytej bránky. "Letci" ale v ďalšom priebehu strelili štyri góly a Bostonu k zisku čo i len bodu nestačil ani druhý gól Cehlárika v 59. minúte. To sa 23-ročný Slovák presadil v priestore pred bránkou, keď tečoval strelu Brada Marchanda. Cehlárik, ktorého do prvého tímu povolali v utorok, v priebehu sezóny pôsobil na farme v Providence v AHL, kde bol lídrom s 29 bodmi v 37 zápasoch. "Núti nás to zamyslieť, prečo sme ho nepovolali už skôr," citoval Boston Herald trénera Bruins Bruce Cassidyho.

Boston po získaní vedenia 2:0 začal robiť chyby v obrannej tretine. Korčuliari hostí tiež veľmi nepomohli Halákovi, ktorý po zápase neskrýval sklamanie: "Mali sme tam niekoľko dobrých šancí, ale ich brankár to pokryl a nedovolil nám ich premeniť. Potom sme prehrávali a oni hrali dobre. Pri štvrtom góle som potreboval ukázať dobrá zákrok, ale nepodaril sa," vyjadril sa Halák. Domáci Claude Giroux zaznamenal jubilejnú 500. asistenciu a je len druhým hráčom Flyers po Bobbym Clarkeovi (852), ktorý dosiahol tento míľnik.

Arizona Coyotes si na domácom ľade poradila so San Jose Sharks 6:3 aj vďaka presnému zásahu Richarda Pánika, ktorý skóroval už v 5. minúte vo vlastnom oslabení. Pre "kojotov" to bol už 12. gól, ktorý v sezóne dokázali streliť v oslabení. San Jose narazilo, domáci mu uťali sériu siedmich výhier. "K víťazstvu prispelo viac hráčov, za to im ďakujem. Každý niečo urobil pre úspech. San Jose je favoritom na zisk Stanleyho pohára, preto takáto výhra poteší," povedal tréner Arizony Rick Tocchet.

Darilo sa Ottawe, ktorá doma zdolala Colorado 5:2. V domácom drese odohral vyše 16 minút slovenský obranca Christián Jaroš, nebodoval a zapísal si 4 trestné minúty. Postavou súboja bol útočník Matt Duchene, ktorý sa po narodení syna opäť vrátil do zostavy a proti bývalému klubu sa blysol bilanciou 2+1. Edmonton stále bez slovenského obrancu Andreja Sekeru vyhral vo Vancouveri 3:2 po samostatných nájazdoch.

Sumáre:

OTTAWA SENATORS - COLORADO AVALANCHE 5:2 (0:0, 3:1, 2:1)

Góly: 23. B. Tkachuk (Tierney, Dzingel), 24. Stone (Ceci), 30. Dzingel (Chabot, Duchene), 48. Duchene (Smith), 59. Duchene – 39. Zadorov (MacKinnon, Rantanen), 57. MacKinnon (Barrie, Rantanen). Brankári: Nilsson - Varlamov, strely na bránku: 31:32, 14.468 divákov.

PHILADELPHIA FLYERS - BOSTON BRUINS 4:3 (1:2, 2:0, 1:1)

Góly: 13. Lindblom (Giroux, Provorov), 26. Couturier (Voráček, Sanheim), 27. Couturier (Simmonds, Giroux), 56. Couturier (Lindblom, Provorov) – 5. Pastrňák (Krug, Marchand), 10. CEHLÁRIK (DeBrusk, Krejčí), 59. CEHLÁRIK (Marchand, Krug). Brankári: Hart - HALÁK, strely na bránku: 19:42, 19.297 divákov.

CALGARY FLAMES - BUFFALO SABRES 3:4 pp (1:0, 0:1, 2:2 - 0:1)

Góly: 20. Gaudreau (Lindholm, Giordano), 47. M. Tkachuk (Lindholm, Gaudreau), 52. Hanifin (Monahan, Andersson) – 30. Rodrigues (Mittelstadt), 48. Dahlin (Reinhart, Eichel), 51. McCabe, 62. Eichel (Ristolainen). Brankári: Rittich - Ullmark, strely na bránku: 33:23, 18.286 divákov.

ARIZONA COYOTES - SAN JOSE SHARKS 6:3 (2:1, 2:1, 2:1)

Góly: 3. Crouse (Kempe), 5. PÁNIK, 26. Fischer (Ljubuškin, Weal), 28. Ekman-Larsson (Keller, Fischer), 59. Galchenyuk, 60. Archibald (Crouse) – 7. Labanc (Dillon, Braun), 31. E. Kane (Labanc), 56. Couture (Karlsson, Labanc). Brankári: Kuemper - Dell, strely na bránku: 41:29, 13.342 divákov.

VANCOUVER CANUCKS - EDMONTON OILERS 2:3 pp a sn (1:2, 1:0, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 9. Sutter (Hutton, Granlund), 30. Granlund – 8. Khaira (Nugent-Hopkins), 20. McDavid (Draisaitl, Nugent-Hopkins), rozh. nájazd Chiasson. Brankári: Markström - Koskinen, strely na bránku: 22:30, 18.166 divákov.

Richard Pánik (Arizona) 18:06 1 0 1 0 3 2

Zdeno Chára (Boston) 16:18 0 0 0 -1 3 0

Peter Cehlárik (Boston) 17:40 2 0 2 +2 2 2

Christián Jaroš (Ottawa) 16:16 0 0 0 0 2 4

--------------------------------------------

Jaroslav Halák (Boston) 58:44 15/19 78,9%

/minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankár: minutáž, zákroky/strely, úspešnosť zásahov/