Utorok 23. apríl 2024Meniny má Vojtech

NHL: Chára a Jurčo víťazne, Hall bodoval v 26. zápase v rade

Na snímke hráči Chicaga oslavujú gól Jonathana Toewsa - vľavo slovenský útočník Chicaga Tomáš Jurčo, v zápase zámorskej hokejovej NHL Colorado Avalanche - Chicago Blackhawks v Chicagu 6. marca 2018. Chicago zvíťazilo 2:1. Foto: TASR/AP

Z víťazstva sa tešil aj slovenský krídelník Tomáš Jurčo, ktorého Chicago si doma poradilo s Coloradom 2:1 po predĺžení.

New York 7. marca (TASR) - Hokejisti Bostonu s kapitánom Zdenom Chárom zdolali v noci na stredu v zámorskej NHL Detroit 6:5 po predĺžení. Hlavnou postavou duelu bol domáci útočník Brad Marchand, ktorý v extračase rozhodol o triumfe Bruins, celkovo si v zápase pripísal tri góly a dve asistencie.

Marchand strelil už svoj 11. gól v predĺžení, čím prekonal Glena Murraya a vytvoril nový rekord v histórii Bruins. V tejto sezóne vyhral Boston päť duelov v nadstavenom čase, štyri rozhodol práve 29-ročný kanadský krídelník. Vďaka tomu si vyslúžil prezývku "Mr. Overtime". Predĺženia zaviedli v NHL od sezóny 1983/84. "Mal som šťastie, že sa puk ku mne odrazil. Dúfal som, že dá gól už Torey (Krug) a zavŕši hetrik on, ale puk sa napokon dostal ku mne na hokejku," povedal pre nhl.com Marchand, ktorý si zapísal tretí hetrik vo svojej profiligovej kariére. Štyri kanadské body (2+2) zaznamenal obranca Torey Krug a rovnakou bilanciou sa blysol aj útočník Detroitu Anthony Mantha. Red Wings prehrali štvrtý duel za sebou. Chára bol na ľade 25 minút a 26 sekúnd, skúsený slovenský obranca zaznamenal štyri strelecké pokusy a dve mínusky. Bol to jubilejný 600. zápas medzi týmito tímami z originálnej šestky.

Z víťazstva sa tešil aj slovenský krídelník Tomáš Jurčo, ktorého Chicago si doma poradilo s Coloradom 2:1 po predĺžení. Už v deviatej sekunde nadstavenia rozhodol o dôležitom triumfe Blackhawks kapitán tímu Jonathan Toews, keď zužitkoval skvelú prihrávku od Patricka Kanea a zaznamenal svoj 10. gól v predĺžení v základnej časti v kariére, čím vylepšil klubový rekord. "Predĺženie sa môže skončiť všelijako, preto bolo fajn, že sme skórovali hneď z prvej šance," povedal Toews. Chicago ešte živí malú šancu na účasť v play off, na druhú voľnú kartu v Západnej konferencii, o ktorú sa momentálne delí práve Colorado a Los Angeles, stráca 11 bodov. Jurčo odohral 12:35 minúty, zaznamenal jednu strelu a jeden bodyček.

Hráči Vegas Golden Knights v zostave s Tomášom Tatarom prehrali v Columbuse 1:4. Veľkou mierou sa pod víťazstvo Blue Jackets podpísal brankár Joonas Korpisalo, ktorý predviedol 37 úspešných zákrokov a perfektne nahradil chorú jednotku Sergeja Bobrovského. "Každý bod je veľmi dôležitý. Som rád, že som konečne pomohol tímu," povedal 23-ročný Fín, ktorý ukončil svoju osobnú sériu troch prehier. Tatar odohral 17 minút a 19 sekúnd, ale duel mu veľmi nevyšiel, keď zaznamenal dva mínusové body a jeden bodyček. Klubový rekord Columbusu v počte gólov obrancu v jednej sezóne prekonal Zach Werenski, ktorý skóroval 13-krát. Pred ním strelili 12 gólov Bryan Berard a Seth Jones. Tri body (1+2) zaznamenal ruský útočník Artemij Panarin. Columbus na play off stráca dva body. "Rytieri" prehrali štyri z posledných piatich duelov.

Winnipeg bez Marka Daňa triumfoval na ľade New Yorku Rangers 3:0, výhru hostí zariadil hetrikom Patrik Laine. Devätnásťročný fínsky útočník zaznamenal ako tretí hráč v histórii NHL štyri hetriky ešte pred dovŕšením 20 rokov. Pred ním to dosiahli Jimmy Carson a Dale Hawerchuk. Laine v treťom zápase za sebou strelil viac ako jeden gól, na konte má už 38 zásahov a na najlepšieho kanoniera NHL Alexandra Ovečkina stráca dva góly. Vydarený návrat po otrase mozgu predviedol brankár Steve Mason, ktorý sa medzi žŕdky postavil prvýkrát od 9. januára. Mason chytil 31 striel hráčov Rangers a zaznamenal svoj prvý shutout od 15. marca 2017, keď ešte obliekal dres Philadelphie Flyers.

Hokejisti New Jersey zvíťazili nad Montrealom 6:4 aj vďaka dvom asistenciám Taylora Halla, ktorý natiahol svoju osobnú bodovú sériu na 26 zápasov, čo dosiahol ako ôsmy hráč histórie NHL. Dvadsaťšesťročný Kanaďan vynechal v januári tri zápasy pre zranenie prsta, ale po návrate si pripísal minimálne bod v 19 duelov za sebou, čo je najdlhšia séria v tejo sezóne a vylepšenie klubového rekordu Devils. "Som rád, keď pomáham tímu bodmi, ale najdôležitejšie pre mňa je byť súčasťou tímu, ktorý postúpi do play off," povedal Hall. Devils položili základ úspechu v prvej tretine, ktorú vyhrali 4:0 a zastavili sériu troch prehier.

Vo floridskom derby vyhrala Tampa Bay nad Floridou 5:4 po predĺžení, v ktorom rozhodol Brayden Point. "Panterom" nepomohol ani prvý hetrik v kariére Nicka Bjugstada. Jednu asistenciu zaznamenal hviezdny útočník Lightning Nikita Kučerov, bol to jeho 86. bod v sezóne, čím prekonal svoje osobné maximum.

Nashville zdolal Dallas 2:0 a vyhral už deviaty zápas za sebou, čím vylepšil klubový rekord. Predators sú na čele Západnej konferencie so šesťbodovým náskokom pred Vegas. Fínsky brankár Pekka Rinne zaznamenal 26 zásahov a zaknihoval si jubilejný 50. shutout v kariére NHL.

Čisté konto zaznamenal aj brankár Anaheimu John Gibson, ktorý chytil 36 striel a umlčal strelcov Washingtonu na čele so 40-gólovým Alexandrom Ovečkinom. Ducks vyhrali 4:0, v štvrtom zápase za sebou sa medzi strelcov zapísal Rickard Rakell.

Sumáre NHL:

BOSTON BRUINS - DETROIT RED WINGS 6:5 pp (3:2, 2:2, 0:1 - 1:0)
1. Krug (Holden, Marchand), 1. DeBrusk, 14. Krug (Marchand, Pastrňák), 24. Marchand (Krug, Pastrňák), 34. Marchand (Pastrňák, Riley Nash), 61. Marchand (Krug, Riley Nash) - 3. Nielsen (Zetterberg), 8. Green (Athanasiou, Mantha), 33. Mantha (Green, Bertuzzi), 36. Mantha (Abdelkader, Larkin), 50. Frk (Bertuzzi, Mantha). Brankári: Chudobin - Coreau (24. Howard), strely na bránku: 37:35, 17.565 divákov.

NEW JERSEY DEVILS - MONTREAL CANADIENS 6:4 (4:0, 2:2, 0:2)
9. Noesen (Butcher, Zajac), 17. Coleman (Butcher, Boyle), 19. Zajac (Palmieri, Vatanen), 20. Zajac (Hall, Vatanen), 32. Maroon (Hall, Palmieri), 37. Boyle (Coleman) - 31. Gallagher (Petry, Byron), 40. de La Rose (Danault, Benn), 55. de La Rose (Shaw, Reilly), 60. Froese (Carr, Reilly). Brankári: Kinkaid - Lindgren, strely na bránku: 33:33, 14.586 divákov.

NEW YORK RANGERS - WINNIPEG JETS 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
20. Laine (Šťastný, Byfuglien), 32. Laine (Chiarot, Morrow), 60. Laine (Wheeler). Brankári: Lundqvist - Mason, strely na bránku: 31:34, 18.006 divákov.

COLUMBUS BLUE JACKETS - VEGAS GOLDEN KNIGHTS 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
1. Panarin (Atkinson, Dubois), 29. Werenski (Panarin, Dubois), 30. Cole (Savard, Wennberg), 58. Dubois (Panarin) - 22. Haula (Perron, Tuch). Brankári: Korpisalo - Fleury, strely na bránku: 21:38, 17.402 divákov.

TAMPA BAY LIGHTNING - FLORIDA PANTHERS 5:4 pp (2:1, 2:1, 0:2 - 1:0)
11. Gourde (Šustr, Stralman), 13. Miller (Gourde), 22. Gourde (Miller), 37. Killorn (Stamkos, Kučerov), 63. Point (Stralman, Johnson) - 19. Bjugstad (Ekblad, Barkov), 34. Bjugstad (Dadonov, Yandle), 41. Bjugstad (Matheson, Barkov), 46. Trocheck (Yandle, Barkov). Brankári: Vasilevskij - Luongo, strely na bránku: 33:49, 19.092 divákov.

NASHVILLE PREDATORS - DALLAS STARS 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
46. Hartman (Watson, Sissons), 60. Bonino. Brankári: Rinne - Lehtonen, strely na bránku: 34:26, 17.342 divákov.

MINNESOTA WILD - CAROLINA HURRICANES 6:2 (1:0, 4:0, 1:2)
5. Staal (Suter, Zucker), 21. Niederreiter (Spurgeon, Koivu), 23. Parise (Koivu, Spurgeon), 24. Winnik (Brodin, Dumba), 24. Staal (Suter, Granlund), 55. Cullen (Coyle) - 50. Di Giuseppe (van Riemsdyk, Skinner), 59. Ryan (Rask, Hanifin). Brankári: Dubnyk - Ward (24. Darling), strely na bránku: 31:31, 19.017 divákov.

CHICAGO BLACKHAWKS - COLORADO AVALANCHE 2:1 pp (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
6. Gustafsson (Toews, Saad), 61. Toews (Kane, Keith) - 37. MacKinnon (Barrie, Landeskog). Brankári: Berube - Varlamov, strely na bránku: 27:34, 21.508 divákov.

ANAHEIM DUCKS - WASHINGTON CAPITALS 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
2. Henrique (Rakell, Getzlaf), 14. Lindholm (Manson, Silfverberg), 26. Rakell (Getzlaf, Manson), 59. Ritchie (Henrique, Bieksa). Brankári: Gibson - Holtby (26. Grubauer), strely na bránku: 18:36, 15.910 divákov.

Tomáš Tatar (Vegas) 17:19 0 0 0 -2 0 0
Tomáš Jurčo (Chicago) 12:35 0 0 0 0 1 0
Zdeno Chára (Boston) 25:26 0 0 0 -2 4 0