Pondelok 13. máj 2024Meniny má Servác

NHL: Chicago s Pánikom podľahlo Nashvillu, Vegas dal Coloradu sedmičku

Brankár tímu Naschville Predators Pekka Rinne v zásahu proti slovenskému hráčovi Richardovi Pánikovi. Foto: TASR/AP

V ďalšom nočnom súboji Winnipeg prehral na ľade Columbusu 1:2 po predĺžení, víťazný gól domácich strelil v 63. minúte Josh Anderson. Do zostavy Jets sa vrátil slovenský útočník Marko Daňo.

New York 28. októbra (TASR) - Hokejisti Chicaga prehrali v noci na sobotu v zámorskej NHL na domácom ľade s Nashvillom 1:2. Slovák Richard Pánik nastúpil tentoraz v druhom útoku Blackhawks po boku Patricka Kanea a Nicka Schmaltza, odohral 13:41 min., zaznamenal mínusový bod, rozdal tri bodyčeky a odsedel si dvojminútový trest za seknutie. "Jastrabi" pokračujú v nepresvedčivých výkonoch, zapísali si už štvrtú prehru v piatich zápasoch.

V ďalšom nočnom súboji Winnipeg prehral na ľade Columbusu 1:2 po predĺžení, víťazný gól domácich strelil v 63. minúte Josh Anderson. Do zostavy Jets sa vrátil slovenský útočník Marko Daňo, vo štvrtom formácii odohral 8:40 min. a pripísal si jeden strelecký pokus. Nováčik z Las Vegas naďalej prekvapuje svojimi výsledkami, tentoraz rozbil doma Colorado 7:0.

NHL - sumáre:

VEGAS GOLDEN KNIGHTS - COLORADO AVALANCHE 7:0 (0:0, 4:0, 3:0)
29. Perron, 33. Lindberg, 36. Eakin (Neal, Perron), 39. Neal (C. Miller, Eakin), 46. Marchessault (Sbisa, Schmidt), 48. Haula (Marchessault, Schmidt), 54. Carrier (Hunt). Brankári: Dansk - Varlamov, strely na bránku: 21:32, 17.702 divákov.

COLUMBUS BLUE JACKETS - WINNIPEG JETS 2:1 pp (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)
51. Atkinson (Jones), 63. Anderson – 5. Tanev. Brankári: Bobrovskij - Mason, strely na bránku: 37:30, 14.224 divákov.

NEW JERSEY DEVILS - OTTAWA SENATORS 5:4 pp a sn (1:2, 2:0, 1:2 - 0:0, 1:0)
19. Hayes (Zacha, Santini), 31. Henrique (Butcher, Bratt), 39. Gibbons (Zacha, Hayes), 55. Severson (Hall, Stafford), rozh. nájazd Bratt – 8. Hoffman (DiDomenico, Pageau), 18. Oduya (Karlsson, Z. Smith), 59. Stone, 60. DiDomenico (Brassard). Brankári: Kinkaid - Condon, strely na bránku: 25:27, 13.763 divákov.

CAROLINA HURRICANES - ST. LOUIS BLUES 1:2 (0:, 1:1, 0:1)
Góly: 36. Skinner (Williams) – 35. Jaškin (Sundqvist, Pääjärvi-Svensson), 51. Schenn (Schwartz, Tarasenko). Brankári: Ward - Hutton, strely na bránku: 27:34, 10.069 divákov.

CHICAGO BLACKHAWKS - NASHVILLE PREDATORS 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
20. Anisimov – 21. Järnkrok, 32. C. Smith (Subban, Fiala). Brankári: Crawford - Rinne, strely na bránku: 44:30, 21.524 divákov.

CALGARY FLAMES - DALLAS STARS 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
31. Gaudreau (Ferland, Monahan) – 37. Klingberg (Spezza, Janmark), 53. Radulov (Shore, Klingberg). Brankári: M. Smith - Lehtonen, strely na bránku: 30:24, 18.873 divákov.

Richard Pánik (Chicago) 13:41 0 0 0 -1 0 2
Marko Daňo (Winnipeg) 8:40 0 0 0 0 1 0
/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/