Štvrtok 18. apríl 2024Meniny má Valér

NHL: Dubinsky bude Columbusu chýbať štyri až šesť týždňov

Na snímke vľavo hráč Columbusu Brandon Dubinsky. Foto: TASR/AP/Mike Munden

V prvých dvoch dueloch novej sezóny mal Dubinsky bilanciu 1+1 a vyhral 68,8 percent vhadzovaní.

Columbus 8. októbra (TASR) - Útočník Brandon Dubinsky bude pre natiahnutý brušný sval chýbať zámorskému hokejovému tímu NHL Columbus Blue Jackets štyri až šesť týždňov. Zranenie utrpel na nedeľňajšom tréningu.

Generálny manažér "modrokabátnikov" Jarmo Kekalainen pre agentúru AP uviedol, že 32-ročného centra zaradil klub na listinu zranených hráčov. V prvých dvoch dueloch novej sezóny mal Dubinsky bilanciu 1+1 a vyhral 68,8 percent vhadzovaní. V dresoch New Yorku Rangers a Columbusu odohral 764 zápasov v základnej časti profiligy s bilanciou 148+278.

Philadelphia sa musí zaobísť bez van Riemsdyka

Zámorský hokejový klub NHL Philadelphia Flyers sa pre zranenie v dolnej časti tela musí päť až šesť týždňov zaobísť bez útočníka Jamesa van Riemsdyka.

Dvadsaťdeväťročný hokejista sa zranil v prvej tretine sobotňajšieho zápasu proti Coloradu Avalanche. Incident sa stal 2:14 minúty pred prvou sirénou, keď JVR blokoval strelu obrancu "lavín" Marka Barberia.