Streda 24. apríl 2024Meniny má Juraj

Slovenský hokejista Marián Gáborík (12) sa raduje zo svojho gólu. Foto: TASR/AP

Slovenský útočník tak prerušil desaťzápasovú sériu bez bodového zápisu, naposledy sa do štatistík zapísal pri svojom debute za senátorov 15. februára proti Buffalu.

New York 14. marca (TASR) - Slovenský hokejista Marián Gáborík prispel gólom a asistenciou k triumfu Ottawy v zámorskej NHL na ľade Tampy Bay 7:4. Prerušil tak desaťzápasovú sériu bez bodového zápisu, naposledy sa do štatistík zapísal pri svojom debute za "senátorov" 15. februára proti Buffalu.

Gáborík zaznamenal oba body pri presilových hrách, v 28. minúte zvýšil svojim deviatym presným zásahom v sezóne na 4:2 pre hostí. Od štartu tretej tretiny sa do bránky Tampy Bay postavil jeho krajan Peter Budaj, ktorého iba v pondelok povolali z farmy Syracuse Crunch v AHL do prvého tímu. Za nepriaznivého stavu 3:6 vystriedal Andreja Vasilievského a zo štyroch striel inkasoval raz. Bol to jeho prvý štart v NHL od 29. decembra.

Zdeno Chára pre zranenie nedohral duel Bostonu na ľade Caroliny, v ktorom jeho tím triumfoval 6:4 vďaka skvelému obratu a piatim gólom v tretej tretine. V nej už hosťom okrem Cháru chýbali pre zdravotné problémy aj Torey Krug a Jake DeBrusk. Chára utrpel v priebehu druhej dvadsaťminútovky zranenie v dolnej časti tela a svojmu tímu bude chýbať v nasledujúcich zápasoch. "Pravdepodobne v dvoch nasledujúcich dueloch Zdeno nenastúpi. Stratili sme svojho najlepšieho obrancu, súperi proti nemu neradi hrajú. Musíme sa zomknúť ako tím a bojovať ešte viac, kým s nami nebude," citoval portál nhl.com trénera "medveďov" Brucea Cassidyho. Slovenský obranca v tejto sezóne zatiaľ nevynechal ani jeden zápas. V drese Bostonu si prvý hetrik v NHL pripísal Čech David Pastrňák. "Vedeli sme, že to bude náročná úloha v tretej tretine sa pokúsť so zápasom niečo urobiť. Každý jeden náš hráč musel hrať lepšie, ako hráči súpera, pretože len tak sme mohli zápas otočiť vo svoj prospech a podarilo sa nám to," doplnil Cassidy.

Winnipeg v zostave s Markom Daňom prehral na ľade Nashville 1:3. Slovák sa do štatistík nezapísal. Domáci dosiahli hranicu 100 získaných bodov v prebiehajúcej sezóne a upevnili si vedúcu pozíciu v Západnej konferencii.

Edmonton s Andrejom Sekerom nestačil v kanadskom derby na Calgary 0:1, čisté konto s 28 zákrokmi zaznamenal brankár domácich Mike Smith. "V takomto tesnom zápase sa brankár sústredí na každý jeden zákrok. V pravý čas som chcel podržať svojich spoluhráčov a našťastie sa mi to podarilo," povedal Smith, ktorý si pripísal 36. čisté konto v profiligovej kariére.

Richard Pánik si pripísal plusový bod a dve strely pri víťazstve Arizony nad Los Angeles 4:3 po nájazdoch. V bránke domácich vychytal svoje prvé víťazstvo v NHL Kanaďan Adin Hill.

NHL - sumáre:

CAROLINA HURRICANES - BOSTON BRUINS 4:6 (0:1, 3:0, 1:5)
23. Aho (Teräväinen, Faulk), 33. Teräväinen (Aho, Faulk), 39. Williams (McGinn, Lindholm), 41. McGinn (Lindholm) – 20. Marchand (Pastrňák, Riley Nash), 51. Grzelcyk (Kuraly, Schaller), 51. Pastrňák (Marchand), 52. Heinen (Krejčí, Rick Nash), 57. Pastrňák (Grzelcyk, Marchand), 59. Pastrňák (Miller, Riley Nash). Brankári: Ward - Rask, strely na bránku: 33:34, 13.081 divákov.

MONTREAL CANADIENS - DALLAS STARS 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)
17. Lehkonen (Galchenyuk, De La Rose), 29. Lehkonen (Drouin, Petry), 30. Gallagher (Drouin, Galchenyuk), 50. Ščerbak – 12. Faksa (Pateryn, Pitlick), 39. Benn (Radulov, Shore). Brankári: Niemi - Lehtonen, strely na bránku: 26:38, 21.302 divákov.

OTTAWA SENATORS - TAMPA BAY LIGHTNING 4:7 (1:3, 2:3, 1:1)
5. Miller (Kučerov, Stamkos), 23. Miller (Kučerov, Hedman), 37. Miller (Stamkos, Hedman), 53. McDonagh (Stamkos, Kučerov) – 8. Pääjärvi (Pyatt, Pageau), 11. Dzingel (GÁBORÍK, Ceci), 12. Pyatt (Ceci, Borowiecki), 28. GÁBORÍK (Dzingel, Burrows), 34. Hoffman (Burgdoerfer, Duchene), 39. Karlsson, 44. Hoffman (Karlsson, Duchene). Brankári: Vasilievskij (41. BUDAJ) - Condon, strely na bránku: 46:33, 19.092 divákov.

NASHVILLE PREDATORS - WINNIPEG JETS 3:1 (3:0, 0:0, 0:1)
3. Fiala (Josi, Turris), 9. Watson (Ellis), 9. Arvidsson (Forsberg) – 42. Connor (Wheeler, Laine). Brankári: Rinne - Hutchinson (9. Hellebuyck), strely na bránku: 45:33, 17.534 divákov.

MINNESOTA WILD - COLORADO AVALANCHE 1:5 (0:1, 1:1, 0:3)
34. Koivu (Coyle) – 17. Compher (Warsofsky), 35. Zadorov (Comeau), 41. MacKinnon (Nemeth), 54. Compher (Girard, Andrighetto), 59. Jost (Barrie, Rantanen). Brankári: Dubnyk - Varlamov, strely na bránku: 34:22, 19.171 divákov.

CALGARY FLAMES - EDMONTON OILERS 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Gól:
26. Gaudreau (Monahan, Ferland). Brankári: Smith - Talbot, strely na bránku: 32:28, 19.289 divákov.

ARIZONA COYOTES - LOS ANGELES KINGS 4:3 pp a sn (2:0, 1:1, 0:2 - 0:0, 1:0)
6. Keller (Stepan), 16. Cousins (Hjalmarsson), 31. Dvorak (Domi, Cousins), rozh. nájazd Goligoski – 31. Pearson (Kempe, Toffoli), 53. Carter (Doughty, Muzzin), 58. Carter (Doughty, Kopitar). Brankári: Hill - Campbell, strely na bránku: 29:36, 11.346 divákov.

Peter Budaj (Tampa Bay) 20:00 1/4 75
/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/