< sekcia NHL

NHL: Hokejisti Pittsburghu navštívili prezidenta Trumpa v Bielom dome

Americký prezident Donald Trump (uprostred) prijal v Bielom dome hokejový tím Pittsburghu Penguins, ktorý získal Stanleyho pohár v roku 2017, 10. októbra 2017 vo Washingtone. Foto: TASR/AP

Trump privítal hráčov v Oválnej pracovni Bieleho domu vo Washingtone v utorok večer a spolu s nimi oslávil ich druhý titul v rade v najlepšej lige sveta.

Washington 11. októbra (TASR) - Prezident USA Donald Trump prijal úradujúcich šampiónov zámorskej hokejovej NHL z tímu Pittsburgh Penguins.

"Ste skutoční šampióni a neuveriteľní vlastenci," odkázal im. Trump privítal hráčov v Oválnej pracovni Bieleho domu vo Washingtone v utorok večer a spolu s nimi oslávil ich druhý titul v rade v najlepšej lige sveta. "Vždy, keď máte osobne možnosť navštíviť Biely dom s jeho bohatou históriou a s tým, čo reprezentuje pre USA, je to obrovská skúsenosť. Necítili sme žiadny tlak, pretože sme od začiatku hovorili, že naša návšteva nemá politické pozadie. Berieme to ako tradíciu," povedal tréner "tučniakov" Mike Sullivan.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.