Utorok 19. marec 2024Meniny má Jozef

NHL: Montreal s Tatarom zdolal Chárov Boston

Na archívnej snímke uprostred Tomáš Tatar. Foto: TASR/AP

Tatar odohral za hostí 14:37 min., na súperovu bránku vyslal dve strely.

New York 15. januára (TASR) - Hokejisti Montrealu v zostave so slovenským útočníkom Tomášom Tatarom zvíťazili v noci na utorok na ľade Bostonu 3:2 po predĺžení. Víťazný gól Canadiens strelil už po pätnástich sekundách predĺženia obranca Jeff Petry.

Tatar odohral za hostí 14:37 minúty, na súperovu bránku vyslal dve strely. Kapitán Bruins Zdeno Chára absolvoval na ľade 16:41 min, zapísal si dve trestné minúty a jednu mínusku. Slovenský brankár Jaroslav Halák sledoval celý zápas zo striedačky Bostonu, jeho fínsky kolega Tuukka Rask predviedol 19 úspešných zákrokov. Bod pre domácich vydoloval David Krejčí, ktorý vyrovnal v poslednej minúte riadneho hracieho času.

Hosťujúci brankár Carey Price si pripísal 41 úspešných zásahov a v šiestom z uplynulých deviatich vystúpení inkasoval maximálne dva góly: "Prežívam najlepšie obdobie sezóny, celý tím hrá dobre. Nie je to len o mne, zakaždým ide o kolektívne úsilie." Montreal vyhral v troch z uplynulých štyroch duelov. "Pre mňa je najdôležitejšie, že sme eliminovali chyby a straty pukov, ktoré raz za čas márnili našu hru. Zlepšili sme sa v rozhodnutiach v jednotlivých situáciách," povedal tréner Claude Julien na oficiálnej webstránke súťaže.

Hráči St. Louis Blues uspeli na ľade Washingtonu 4:1 a premiérovo v ročníku zvíťazili v troch stretnutiach za sebou. Opäť k tomu prispel David Perron, ktorý natiahol svoju rekordnú bodovú šnúru na jedenásť zápasov. Jediný gól Capitals strelil kapitán Alexander Ovečkin. Presadil sa v početnej výhode a 238. presilovkovým gólom prekonal na šiestom mieste tejto historickej štatistiky Brendana Shanahana. V celkovom počte gólov (640) vyrovnal Davea Andreychuka na štrnástej priečke. "Nehrali sme dostatočne dobre a odrazilo sa to na výsledku. Bol to zlý výkon od každého z nás, musíme na to zabudnúť a ísť do nasledujúceho dňa," uviedol Ovečkin. Jeho spoluhráč Brooks Orpik absolvoval jubilejné 1000. vystúpenie v NHL.

Patrick Kane bodoval v šiestom stretnutí za sebou, keď dosiahol dva góly a dve asistencie, no ani to nestačilo Chicagu. Blackhawks podľahli na ľade New Jersey 5:8, keď počas druhej tretiny zaostávali už o päť gólov. Po piaty raz v sezóne inkasovali minimálne sedemkrát. Za New Jersey si dva presné zásahy pripísali Kyle Palmieri aj Blake Coleman. "Osem gólov nedáme v každom zápase. Nesplnili sme všetky úlohy z nášho herného plánu, neboli sme dostatočne dôslední. Musíme na tom zapracovať, ale je dobré, že sme našli cestu k víťazstvu," povedal Palmieri.

James van Riemsdyk strelil prvý hetrik od návratu do Philadelphie a Flyers zdolali doma Minnesotu Wild 7:4. Pre van Riemsdyka, ktorý pôsobil v rokoch 2012 až 2018 v Toronte, to bol zároveň druhý hetrik v organizácii Flyers, z premiérového sa tešil ešte v roku 2011. Nolan Patrick dosiahol dva góly a dve asistencie, Wayne Simmonds skóroval dvakrát a Scott Laughton si pripísal tri asistencie. Philadelphia uspela v druhom z uplynulých jedenástich súbojov. Hetrikom sa zaskvel aj Carl Söderberg, ktorého Colorado sa dočkalo po troch dueloch a triumfovalo na ľade Toronta 6:3.

NHL - sumáre:

NEW JERSEY DEVILS - CHICAGO BLACKHAWKS 8:5 (1:0, 5:3, 2:2)
14. Coleman, 26. Palmieri (Vatanen, Hischier), 29. Palmieri (Butcher, Zajac), 31. Zajac (Wood, Coleman), 35. Vatanen (Bratt, Stevenson), 38. Rooney (Stafford, Seney), 49. Seney (Bratt, Zacha), 60. Coleman (Zajac) - 24. Kane (Toews, Strome), 39. Kane (Jokiharju), 40. Seabrook (Kane), 49. Kahun (Dahlström), 59. Saad (Kane). Brankári: Blackwood - Ward (41. Delia), strely na bránku: 41:32, 15.204 divákov.

PHILADELPHIA FLYERS - MINNESOTA WILD 7:4 (2:2, 3:1, 2:1)
13. Van Riemsdyk (Voráček, Couturier), 19. Van Riemsdyk (Giroux, Gudas), 25. Patrick (Laughton, Provorov), 36. Patrick (Sanheim, Gostisbehere), 40. Simmonds (Laughton, Patrick), 51. Simmonds (Laughton, Patrick), 59. Van Riemsdyk (Giroux, Gudas) - 8. Zucker (Niederreiter, Koivu), 9. Eriksson (Hendricks), 23. Foligno (Staal, Brodin), 49. Suter (Staal, Parise). Brankári: Hart - Dubnyk (41. Stalock), strely na bránku: 27:38, 19.123 divákov.

TORONTO MAPLE LEAFS - COLORADO AVALANCHE 3:6 (0:0, 2:3, 1:3)
23. Ožiganov (Rielly, Matthews), 24. Kapanen (Johnsson), 46. Marner (Dermott, Matthews) - 27. Landeskog (Barrie), 30. Rantanen, 35. Söderberg, 52. Söderberg (Compher, Wilson), 58. Calvert, 59. Söderberg (Cole). Brankári: Andersen - Varlamov, strely na bránku: 20:38, 19.248 divákov.

WASHINGTON CAPITALS - ST. LOUIS BLUES 1:4 (1:0, 0:3, 0:1)
8. Ovečkin (Orlov, Boyd) - 24. Barbašev, 26. Dunn (Tarasenko, Schwartz), 28. Perron (Dunn, O'Reilly), 51. Tarasenko (O'Reilly, Pietrangelo). Brankári: Copley - Allen, strely na bránku: 29:37, 18.506 divákov.

BOSTON BRUINS - MONTREAL CANADIENS 2:3 pp (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)
15. Marchand (Bergeron, Grzelcyk), 60. Krejčí (Marchand, Pastrňák) - 19. Gallagher (Petry, Danault), 38. Byron, 61. Petry (Domi, Byron). Brankári: Rask - Price, strely na bránku: 43:22, 17.565 divákov.

EDMONTON OILERS - BUFFALO SABRES 7:2 (3:2, 2:0, 2:0)
3. Kassian (Brodziak, Rieder), 4. Nugent-Hopkins (Jones), 5. Kassian (Rieder, Koskinen), 21. McDavid, 25. Lucic, 44. Lucic (Nugent-Hopkins, Larsson), 46. Draisaitl (McDavid, Nurse) - 1. Mittelstadt (Sheary, Dahlin), 9. Rodrigues (Sobotka, Ristolainen). Brankári: Koskinen - Hutton (25. Ullmark), strely na bránku: 25:43, 18.347 divákov.

Zdeno Chára (Boston) 16:41 0 0 0 -1 0 2
Tomáš Tatar (Montreal) 14:37 0 0 0 0 2 0