NHL: Ottawa s Jarošom prehrala na ľade Vegasu po predĺžení

Hráči Ottawa Senators oslavujú potom, čo ich pravé krídlo Bobby Ryan vystrelil na brankára Golden Knights Las Vegas Marca-Andre Fleuryho (29) a skóroval počas druhého polčasu hry NHL. Foto: TASR/AP

Sériu prehier ukončili hráči Los Angeles Kings triumfom nad New Yorkom Rangers 4:3. Iľja Kovaľčuk zaznamenal v drese víťazov gól a dve asistencie, v úlohe brankárskej dvojky bol Peter Budaj.

New York 29. októbra (TASR) - Hokejisti Ottawy Senators prehrali v zámorskej NHL tretí duel za sebou. V zostave so slovenským obrancom Christiánom Jarošom podľahli v noci na pondelok na ľade Vegasu Golden Knights 3:4 po predĺžení.

Jaroš odohral 13:49 min, pripísal si dve strely. V predĺžení rozhodol z trestného strieľania Jonathan Marchessault. Hviezdou zápasu bol brankár Ottawy Craig Anderson, ktorý zlikvidoval 49 striel "zlatých rytierov". Pochválil ho aj spoluhráč Matt Duchene: "Bol vynikajúci. Práve on môže za to, že sme bojovali o body až do konca."

Brankárskou oporou bol aj Thomas Greiss z NY Islanders, ktorý 38 zákrokmi prispel k výhre 2:1 po predĺžení na ľade Caroliny. Pre nemeckého gólmana to bolo zároveň jubilejné 100. víťazstvo v profilige.

Šesťzápasovú sériu prehier ukončili hráči Los Angeles Kings domácim triumfom nad New Yorkom Rangers 4:3. Iľja Kovaľčuk zaznamenal v drese víťazov gól a dve asistencie, v úlohe brankárskej dvojky bol Peter Budaj. Jack Campbell mal za Kings 22 úspešných zákrokov. Hráči New Yorku strelili v prebiehajúcej sezóne vždy minimálne tri góly na klzisku súpera.

Connor McDavid pomohol gólom v extra čase k tretiemu triumfu Edmontonu za sebou, v Chicagu vyhrali "olejári" 2:1 po predĺžení. "Pri hre 3 na 3 si náš útok rozumie, vieme, čo máme robiť. Máme dostatok schopností rozhodnúť," uviedol kapitán Edmontonu pre nhl.com.

Detroit po dvoch prehrách po sebe tentokrát bodoval naplno proti Dallasu (4:2), bolo to vôbec prvé domáce víťazstvo "červených krídiel" v sezóne. "Pre nás je tento triumf dobrým znamením," poznamenal tréner Detroitu Jeff Blashill.

Brankár Anaheimu John Gibson mal v zápase proti San Jose 45 úspešných zákrokov, jeho tím však prehral 4:5 po predĺžení.

NHL - sumáre:

LOS ANGELES KINGS - NEW YORK RANGERS 4:3 (0:1, 2:1, 2:1)

Góly: 32. Brown (Kovaľčuk, Doughty), 34. Kovaľčuk (Doughty, Kopitar), 51. Lewis (Kempe, Kovaľčuk), 60. Martinez – 12. Namestnikov (Bučnevič), 28. DeAngelo (Namestnikov, Howden), 56. Spooner (DeAngelo, Skjei). Brankári: Campbell - Lundqvist, strely na bránku: 40:25, 18.230 divákov.

CAROLINA HURRICANES - NEW YORK ISLANDERS 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
22. Teräväinen (Aho, van Riemsdyk) – 4. Lee (Bailey, Leddy), 35. Pulock (Lee, Bailey). Brankári: Mrázek - Greiss, strely na bránku: 39:20, 10.367 divákov.

DETROIT RED WINGS - DALLAS STARS 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)
Góly: 25. Mantha (Nyquist, Green), 45. Bertuzzi (Kronwall, Glendening), 50. Ericsson (Larkin, Vanek), 60. Abdelkader (Daley, Larkin) – 12. Smith (Lindell, Klingberg), 60. Klingberg (Seguin, Spezza). Brankári: Bernier - Bishop, strely na bránku: 23:30, 19.515 divákov.

CHICAGO BLACKHAWKS - EDMONTON OILERS 1:2 pp (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)
Góly: 12. Seabrook (Kane, Keith) – 19. Kassian (Khaira, Nurse), 61. McDavid (Draisaitl). Brankári: Ward - Talbot, strely na bránku: 32:26, 20.987 divákov.

ANAHEIM DUCKS - SAN JOSE SHARKS 3:4 pp (1:1, 1:2, 1:0 - 0:1)
5. Manson (Getzlaf, Henrique), 37. Aberg (Getzlaf, Welinski), 49. Aberg – 3. Couture (Burns, Hertl), 23. Chartier (Hertl, Meier), 25. Meier (Couture, Karlsson), 63. Meier (Donskoi). Brankári: Gibson - Jones, strely na bránku: 30:49, 17.099 divákov.

VEGAS GOLDEN KNIGHTS - OTTAWA SENATORS 4:3 pp (0:1, 2:1, 1:0 - 1:0)
Góly: 36. Tuch (Haula), 39. Reaves (Miller, Haula), 49. Tuch (Holden), 63. Marchessault (z trestného strieľania) – 4. Duchene (Dzingel, Ceci), 29. Ryan (Stone, Chabot), 48. Dzingel (Wideman, Chabot). Brankári: Fleury - Anderson, strely na bránku: 53:22, 18.089 divákov.