Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Do listiny strelcov sa zapísal aj ďalší slovenský útočník Tomáš Tatar z Vegas Golden Knights.

New York 4. apríla (TASR) -Slovenský hokejový útočník Richard Pánik prispel jedným gólom k triumfu Arizony na ľade Calgary 4:1 v zápase zámorskej NHL v noci na stredu. Pre slovenského útočníka to bol 14. gól v ročníku.

Do listiny strelcov sa zapísal aj ďalší slovenský útočník Tomáš Tatar z Vegas Golden Knights. Ten v druhej tretine jeho dvadsiatym gólom v sezóne zvýšil na ľade Vancouveru na 3:1 pre hostí, domáci však dotiahli duel do predĺženia (4:4). V samostatných nájazdoch rozhodol o výhre Vegas Shea Theodore. Večer však patril dvojčatám Sedinovcom, ktorý v utorok ohlásili koniec kariéry v NHL. Tridsaťsedemroční útočníci Daniel a Henrik odohrajú posledný domáci zápas vo štvrtok proti Arizone a úplne záverečné stretnutie absolvujú v sobotu na ľade Edmontonu. V zápase s Vegas im pripravili diváci dlhé ovácie.

Winnipeg vyhral v Montreale 5:4 po predĺžení, v drese Jets odohral vyše osem minút slovenský útočník Marko Daňo, do štatistík si zapísal jednu strelu. Domáci diváci však tlieskali napriek prehre a to svojmu brankárovi. Carey Price totiž nastúpil na svoj 557. zápas, čím prekonal klubový rekord, ktorý držal legendárny Jacques Plante. Na videu, ktoré premietali na kocke počas prvej tretiny, mu gratuloval aj bývalý brankár Canadiens Patrick Roy. "Blahoželám k tomuto úspechu. 557 zápasov? Wau, to je veľmi pôsobivé. Pokračuj, nech ich je ešte viac," odkázal Roy Priceovi, ktorý túto chvíľu prežíval veľmi emotívne.

Nedarilo sa Bostonu, ktorý s obrancom a kapitánom Zdenom Chárom prehral na ľade Tampy Bay 0:4. Chára zaknihoval dva mínusové body. Brankár domácich Andrej Vasilevskij si pripísal 33 úspešných zákrokov. "Je dobré vyhrať takýmto spôsobom pred play off," povedal Vasilevskij pre nhl.com. "Blesky" zvíťazili nad Bostonom v prebiehajúcej sezóne prvýkrát, tri predchádzajúce zápasy sa stali korisťou "medveďov."

New York Islanders bez slovenského brankára Jaroslava Haláka vyhrali doma nad Philadelphiou 5:4.

Florida zvíťazila doma nad Nashville 2:1 a v boji o play off stráca na ôsme miesto, na ktorom je Philadelphia, štyri body. K výhre pomohol brankár Roberto Luongo, ktorý mal 45 úspešných zákrokov. "Podal úžasný výkon, dnes večer bol rozdielový hráč," povedal tréner Panthers Bob Boughner.

Skvelý večer má za sebou Jamie Benn z Dallasu, ktorý sa pod víťazstvo 4:2 na ľade San Jose podpísal hetrikom.

NHL - Sumáre:

COLUMBUS BLUE JACKETS - DETROIT RED WINGS 5:4 pp (1:3, 1:1, 2:0 - 1:0)
7. Atkinson (Jones, Panarin), 31. Atkinson (Jones, Panarin), 50. Milano (Werenski, Bjorkstrand), 58. Panarin (Jones, Bobrovskij), 63. Dubois (Murray, Bjorkstrand) - 4. Bertuzzi (Zetterberg, Nyquist), 12. Helm (Larkin, Mantha), 19. Bertuzzi (Zetterberg, Kronwall), 21. Nyquist (Zetterberg, Abdelkader). Brankári: Bobrovskij - Howard, strely na bránku: 41:27, 18.477 divákov.

NEW JERSEY DEVILS - NEW YORK RANGERS 5:2 (3:1, 2:0, 0:1)
1. Zajac (Coleman), 4. Hall, 11. Butcher (Palmieri, Hall), 27. Butcher (Hall, Zajac), 36. Hall (trestné strieľanie) - 18. Spooner (Vesey, Chytil), 55. Hayes. Brankári: Kinkaid - Lundqvist, strely na bránku: 44:24, 16.514 divákov.

NEW YORK ISLANDERS - PHILADELPHIA FLYERS 5:4 (1:1, 3:0, 1:3)
8. Tavares (Barzal), 24. Beauvillier (Hickey, Pulock), 32. Tavares (Bailey), 37. Barzal (Beauvillier, Eberle), 54. Barzal (Beauvillier, Eberle) - 20. Simmonds (Patrick, Lindblom), 45. Patrick (Gostisbehere, Giroux), 49. Patrick (Voráček, Gostisbehere), 54. Giroux (Couturier, MacDonald). Brankári: Greiss - Mrázek, strely na bránku: 37:31, 11.951 divákov.

FLORIDA PANTHERS - NASHVILLE PREDATORS 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
19. Huberdeau (McGinn, Trocheck), 51. Sceviour (Dadonov, Ekblad) - 57. Josi (Ellis). Brankári: Luongo - Rinne, strely na bránku: 33:46, 12.147 divákov.

MONTREAL CANADIENS - WINNIPEG JETS 4:5 pp (0:2, 1:1, 3:1 - 0:1)
40. Lehkonen (Galchenyuk), 44. Byron (Gallagher, Drouin), 51. Rychel (Petry), 59. Galchenyuk (Schlemko, Petry) - 13. Laine (Byfuglien, Connor), 15. Ehlers (Šťastný), 36. Roslovic (Poolman), 51. Niku (Connor, Copp), 63. Connor (Roslovic, Myers). Brankári: Price - Mason, strely na bránku: 40:32, 21.302 divákov.

TAMPA BAY LIGHTNING - BOSTON BRUINS 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)
26. Point (Kučerov, Coburn), 31. Hedman (Coburn, Callahan), 35. Kunitz (Callahan, Girardi), 43. Miller. Brankári: Vasilevskij - Rask, strely na bránku: 36:33, 19.092 divákov.

CALGARY FLAMES - ARIZONA COYOTES 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
25. Shore (Lazar, Bartkowski) - 4. PÁNIK (Connauton, Keller), 17. Connauton (Domi, Murphy), 23. Fischer (Archibald, Perlini), 53. Strome (Domi). Brankári: Gillies - Raanta, strely na bránku: 43:21, 18.677 divákov.

VANCOUVER CANUCKS - VEGAS GOLDEN KNIGHTS 4:5 pp a sn (1:1, 0:2, 3:1 - 0:0, 0:1)
20. Goldobin (Sutter), 45. Horvat (Edler, D. Sedin), 49. Sutter (Gaunce, Jokinen), 51. Goldobin (Biega, Sautner) - 5. Pirri (Miller), 24. Pirri (Tuch, Karlsson), 28. TATAR (Theodore, Karlsson), 43. Karlsson (Tuch, Miller), rozhodujúci sn Theodore. Brankári: Markström - Subban, strely na bránku: 25:39, 18.865 divákov.

SAN JOSE SHARKS - DALLAS STARS 2:4 (2:0, 0:1, 0:3)
10. Couture (Burns, Hertl), 16. Meier (Burns, Pavelski) - 40. Benn (Klingberg, Seguin), 55. Smith (Shore), 57. Benn, 60. Benn. Brankári: Jones - Lehtonen (16. McKenna), strely na bránku: 31:23, 17.541 divákov.

Richard Pánik (Arizona) 18:03 1 0 1 -1 1 2
Tomáš Tatar (Vegas) 18:34 1 0 1 1 3 0
Zdeno Chára (Boston) 19:21 0 0 0 -2 3 0
Marko Daňo (Winnipeg) 08:25 0 0 0 0 1 0
_______________________________________
/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/