Utorok 23. apríl 2024Meniny má Vojtech

NHL: Rangers s prvým víťazstvom v sezóne, Lundqvist prekonal Brodu

Brankár New Yorku Rangers Henrik Lundqvist. Foto: TASR/AP

V počte shutoutov sa dostal v historickom poradí už na 16. miesto

New York 9. októbra (TASR) - Hokejisti New Yorku Rangers zdolali v noci na pondelok v zámorskej NHL Montreal Canadiens 2:0 a radovali sa z prvého víťazstva v sezóne. Oporou domáceho tímu bol švédsky brankár Henrik Lundqvist, ktorý kryl všetkých 34 súperových striel a zaknihoval si 62. čisté konto v profiligovej kariére. V počte shutoutov sa dostal v historickom poradí už na 16. miesto, keď preskočil Turka Brodu.

Lunqvist pritom podľa pôvodného plánu mal mať voľno, keďže chytal aj v noci na nedeľu proti Torontu. Lenže s Maple Leafs (Rangers prehrali 5:8) striedal už po prvej tretine, a tak ho tréneri nasadili aj o deň neskôr. Skúsený brankár zareagoval na predchádzajúce nevydarené vystúpenie najlepším možným spôsobom. "Najväčšie veci treba nechať plávať. To bolo pre mňa najdôležitejšie, zabudnúť na sobotu a vedieť, ako hrať. Vedel som, že so správnou hrou vyhráme. Treba tomu veriť. Odohrali sme solídne stretnutie. Myslím si, že sme hrali naším štýlom. Viac sme to mali pod kontrolou, našu rýchlosť sme využívali vtedy, keď sa naskytla príležitosť. Bolo skvelé zvíťaziť," citovala Lundqvista oficiálna ligová webstránka. Brankár newyorského tímu sa zároveň dostal na 20. miesto v počte odchytaných duelov v profilige, pripísal si už 745. štart.

O góly domácich sa postarali obranca Brady Skjei a center Mika Zibanejad. Montreal mal aj kusisko smoly, v prvej tretine prišiel o dva góly po vzhliadnutí videa. Napokon nedokázal nájsť recept na výborne chytajúceho brankára "jazdcov". "Bolo to frustrujúce. Mali sme dostatok šancí na skórovanie. Musíme zostať pozitívni a pracovať na našej hre," vyjadril sa k zápasu kapitán Canadiens Max Pacioretty.

NEW YORK RANGERS - MONTREAL CANADIENS 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Góly: 18. Skjei (Grabner, Miller), 50. Zibanejad (Bučnevič, Kreider). Brankári: Lundqvist - Price, strely na bránku: 25:34, 18.006 divákov.