NHL: Sekera asistoval, McDavid má 100 bodov, no Edmonton prehral

Na archívnej snímke Andrej Sekera. Foto: TASR/AP

New Jersey Devils zastavili vďaka váhre nad Oilers sériu siedmich duelov bez víťazstva.

New York 14. marca (TASR) - Hokejisti Edmontonu prehrali v noci na štvrtok v zámorskej NHL na domácom ľade s New Jersey 3:6. V domácom drese sa jednou asistenciou prezentoval slovenský obranca Andrej Sekera. Devils zastavili sériu siedmich duelov bez víťazstva.

Sekera odohral vyše 18 minút, zapísal si aj jeden plusový bod a tri strely. Kapitán Oilers Connor McDavid dvakrát asistoval a dosiahol jeho 100. bod v sezóne. Niečo podobné sa mu podarilo už tretíkrát za sebou. Za New Jersey skórovalo šesť rôznych strelcov.

Napriek dosiahnutému individuálnemu míľniku McDavid neskrýval frustráciu. Oilers sú v tabuľke Západnej konferencie až na 12. priečke s mankom šiestich bodov na play off. "Podcenili sme ich a mysleli si, že ľahko zvíťazíme. Premrhali sme obrovskú príležitosť," povedal McDavid.

Toronto doma prehralo so Chicagom 4:5, slovenský obranca Maple Leafs Martin Marinčin strávil na ľade takmer 16 minút, ale bodovo sa nepresadil. Blackhawks majú v závere sezóny dobrú formu, zvíťazili štvrtýkrát za sebou a na pozíciu zaručujúcu play off strácajú štyri body. Proti Maple Leafs však mali šťastie, keď v tretej tretine inkasovali tri góly. "Musíme sa z toho poučiť. Nechceli sme dopustiť dramatizáciu, aj sme o tom v šatni hovorili, ale aj tak sa stalo. Napriek tomu si myslím, že sa nám zápas vydaril," uviedol podľa AP útočník Chicaga Marcus Kruger.

Vancouver doma zdolal New York Rangers aj vďaka dvom gólom Tylera Motteho v rozpätí len 11 sekúnd. Brankár hostí Henrik Lundqvist si tak na jubilejné 450. víťazstvo v profilige ešte musí počkať.

Sumáre NHL:

TORONTO MAPLE LEAFS - CHICAGO BLACKHAWKS 4:5 (0:4, 1:1, 3:0)
39. Johnsson (Rielly, Nylander), 48. Matthews (Johnsson, Nylander), 51. Rielly (Matthews, Marner), 59. Tavares (Marner) - 4. Keith (Saad, Perlini), 13. Perlini (Strome, Gustafsson), 18. Kahun (Kane, Anisimov), 19. Saad (Sikura), 33. DeBrincat (Perlini, Strome). Brankári: Anderson (21. Sparks) - Crawford (41. Delia), strely na bránku: 47:39, 18.800 divákov.

EDMONTON OILERS - NEW JERSEY DEVILS 3:6 (2:2, 1:3, 0:1)
10. Gagner (Khaira, Benning), 15. Chiasson (McDavid, Klefbom), 40. Benning (McDavid, SEKERA) - 8. Agostino (Greene, Rooney), 20. Zajac (Severson), 27. Severson (Stafford, Carrick), 33. Quenneville (Gabriel, Butcher), 37. Rooney (Agostino, Palmieri), 53. Coleman (A. Greene). Brankári: Koskinen (33. Stolarz) - Schneider, strely na bránku: 39:35, 18.347 divákov.

VANCOUVER CANUCKS - NEW YORK RANGERS 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)
27. Boeser (Leivo, Horvat), 30. Motte (Edler, Markström), 30. Motte (Roussel), 60. Virtanen (Pearson, Stecher) – 51. Bučnevič (Zibanejad, DeAngelo). Brankári: Markström - Lundqvist, strely na bránku: 28:22, 18.225 divákov.

Andrej Sekera (Edmonton) 18:09 0 1 1 +1 3 0
Martin Marinčin (Toronto) 15:51 0 0 0 0 2 0