Piatok 26. apríl 2024Meniny má Jaroslava

Tomáš Tatar (uprostred). Foto: TASR/AP

Tatar sa strelecky presadil štvrtýkrát v uplynulých troch dueloch, celkovo má na konte v sezóne 21 gólov a 18 asistencií.

New York 21. marca (TASR/Teraz.sk) - Slovenský hokejista Tomáš Tatar skóroval v NHL v treťom zápase za sebou. Útočník Detroitu Red Wings bol jediným úspešným strelcom svojho mužstva v domácom stretnutí proti Buffalu, v ktorom triumfovali hostia 2:1.

Tatar sa strelecky presadil štvrtýkrát v uplynulých troch dueloch, celkovo má na konte v sezóne 21 gólov a 18 asistencií. V kariére v NHL sa gólovo presadil už 95-krát a o jeden gól prevýšil súčasného trénera reprezentácie SR Zdena Cígera.

Tatar v 33. minúte znížil na konečných 1:2, keď po krížnej prihrávke obrancu Mikea Greena skóroval zblízka do odkrytej bránky. Slovenský krídelník sa strelecky presadil štvrtýkrát v uplynulých troch dueloch, celkovo má na konte v sezóne 21 gólov a 18 asistencií. "Snažil som sa nakorčuľovať si pred súperovu bránku. Mike mi poslal nádherný pas, stačilo do neho nastaviť čepeľ hokejky," opísal Tatar gólovú situáciu. Ďalší zásah však domáci nepridali a po predchádzajúcich dvoch výhrach vyšli tentoraz bodovo naprázdno.

Red Wings môžu mrzieť najmä štyri nevyužité presilovky. Oporou Sabres bol švédsky brankár Robin Lehner, ktorý predviedol 34 úspešných zákrokov, z toho 18 v tretej tretine. "V presilovkách sme si vypracovali množstvo šancí, ale nedokázali sme v nich skórovať. Treba zložiť poklonu aj súperovmu brankárovi," vyslovil sa Tatar. "Presilovky a oslabenia sú dôležitou súčasťou hry. Myslím si však, že sme hrali celkom dobre, najmä v druhej a tretej tretine, mali sme ale kopec smoly. Ak budeme hrať v ďalšom zápase rovnakým spôsobom, tak budeme úspešnejší," dodal pre Red Wings TV.

NHL - sumáre:

DETROIT RED WINGS - BUFFALO SABRES 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Góly: 33. TATAR (Green, Zetterberg) - 11. Eichel (R. O'Reilly, Ristolainen), 29. Moulson (Ennis, McCabe). Brankári: Mrázek - Lehner, strely na bránku: 35:30, 20.027 divákov.

TORONTO MAPLE LEAFS - BOSTON BRUINS 4:2 (1:1, 0:0, 3:1)
Góly: 15. Rielly (Marner, van Riemsdyk), 59. Bozak (van Riemsdyk, Zajcev), 59. Nylander (Matthews), 60. Kadri (Brown, Polák) - 8. Backes (Marchand), 60. Moore (Acciari). Brankári: Andersen - Rask, strely na bránku: 30:35, 19.347 divákov.

NASHVILLE PREDATORS - ARIZONA COYOTES 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Góly: 25. Arvidsson, 37. Ellis (C. Smith, Josi), 47. Ellis (C. Smith, Fisher) - 57. Ekman-Larsson (Dvorak, Duclair). Brankári: Rinne - M. Smith, strely na bránku: 31:26, 17.113 divákov.

DALLAS STARS - SAN JOSE SHARKS 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Gól: 35. McKenzie (Cracknell, Hudler). Brankári: Lehtonen - Dell, strely na bránku: 20:30, 17.687 divákov.

EDMONTON OILERS - LOS ANGELES KINGS 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)
Góly: 2. Maroon (McDavid, Draisaitl), 13. Lucic (McDavid, Draisaitl). Brankári: Talbot - Quick, strely na bránku: 31:35, 18.347 divákov.

Tomáš Tatar (Detroit) 21:58 1 0 1 +1 2 2
Andrej Sekera (Edmonton) 20:12 0 0 0 0 0 0
Marián Gáborík (Los Angeles) 13:45 0 0 0 0 3 0
Zdeno Chára (Boston) 17:59 0 0 0 0 0 2
_______________________________________
/legenda: za menom nasleduje počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/