Šatanov úspešný blafák proti Dinamu Moskva najkrajším gólom týždňa

Na snímke útočník Slovana Bratislava Miroslav Šatan Foto: TASR/Martin Baumann

Chvíľa skúseného útočníka "belasých" prišla v 46. minúte, keď si po dobrej práci Michela Miklíka obhodil dvojicu protihráčov po mantineli.

Moskva 3. februára (TASR) - Gól slovenského hokejistu Miroslava Šatana v zápase jeho Slovana Bratislava na ľade Dinama Moskva (2:3) vyhlásili v KHL za najkrajší presný zásah v poslednom týždni pred olympijským turnajom. Informoval o tom oficiálny web KHL.

Chvíľa skúseného útočníka "belasých" prišla v 46. minúte, keď si po dobrej práci Michela Miklíka obhodil dvojicu protihráčov po mantineli. V oslabení sa tak dostal do úniku, zakončil ho efektným blafákom do bekhendu a "vykúpal" brankára Dinama Alexandra Jeriomenka. Zverenci Rostislava Čadu zvíťazili na ľade obhajcu Gagarinovho pohára 3:2, čím si zachovali šancu na postup do play off.

Hokejisti Slovana Bratislava strácajú na ôsmy Lokomotiv Jaroslavľ v Západnej konferencii KHL 7 bodov, v hre o poslednú postupovú priečku je však ešte aj deviaty Atlant Mytišči či desiaty Čerepovec.