Piatok 26. apríl 2024Meniny má Jaroslava

NHL

NHL: Boston prehral doma s Buffalom, Gáborík sa vracia do zostavy LA

Ďalší slovenský útočník Tomáš Jurčo bol iba zdravým náhradníkom pri prehre Chicaga v Minnesote.

NHL: Islanders s Halákom otočili zápas s Detroitom, Sekera nedohral

Poďte sa pozrieť, ako si viedli slovenskí hráči v NHL počas piatkovej noci.,aktualizované

V Los Angeles už nemajú o Gáboríka záujem. Čo s ním chcú urobiť?

Problémom však môže byť jeho zmluva s priemerným ročným zárobkom 4,875 milióna dolárov, ktorá mu vyprší až po sezóne 2020/21.

NHL: NY Islanders s Halákom v bránke prehrali na ľade Buffala

Arizona uspela v Minnesote 4:3 po predĺžení, Richard Pánik sa v jej drese prezentoval jednou strelou a mínusovým bodom.,aktualizované

NHL: Obranca Brodin má zlomenú ľavú ruku, Minnesote bude chýbať mesiac

Zranenie si privodil v utorňajšom nočnom zápase proti St. Louis Blues. ,aktualizované

Jeho tím sa bodovo dotiahol na Tampu Bay Lightning, odohral však o zápas menej ako líder Východnej konferencie.,aktualizované

Pre dvadsaťtriročného centra to bol len tretí bod v 19 zápasoch prebiehajúcej sezóny, keď predtým strelil dva góly. ,aktualizované

NHL: Calgary povolalo Hrivíka do prvého tímu

Dvadsaťšesťročný útočník odohral v prebiehajúcej sezóne v profilige tri zápasy bez bodového zápisu.

Hráči New York Islanders v bránke so Slovákom Jaroslavom Halákom prehrali doma s Nashvillom Predators 4:5 po predĺžení. Halák kryl 42 striel. ,aktualizované

Hráčmi týždňa NHL sa stali Malkin, Sateri a Smith

Tridsaťjedenročný Rus je najproduktívnejší hráč celej súťaže od začiatku roka 2018.

NHL: Tampa Bay slávnostne vyradí dres Vincenta Lecavaliera s číslom 4

Bývalý kapitán tímu bude po Martinovi St. Louisovi druhým hokejistom v histórii klubu, ktorého dres slávnostne vyvesia pod strechu Amalie arény.

NHL: Golden Knights vyhrali vo Washingtone, Fleury prekonal Hašeka

Brankár Marc-Andre Fleury zaknihoval 20 zákrokov, s jeho už 390. víťazstvom prekonal Čecha Dominika Hašeka a posunul sa v historických tabuľkách brankárov na 13. miesto v počte výhier.,aktualizované

NHL: Chára odohral jubilejný 1400 zápas: Je to pekný míľnik

Zdeno Chára asistenciou prispel k výhre Bostonu.,aktualizované

Pánik bol účastníkom autonehody

Vyviazol bez zranení

NHL:Tatar s asistenciou, rozbehnutý Pittsburgh zvalcoval aj Washington

Zabrali tradičné opory Penguins, Jevgenij Malkin pomohol k víťazstvu štyrmi bodmi (2+2), Phil Kessel pridal dva góly a asistenciu a Sidney Crosby zaznamenal dve asistencie.,aktualizované

NHL: Boston poslal Cehlárika späť na farmu do Providence

Dvadsaťdvaročný krídelník tak pobudol v prvom tíme iba krátko, za Boston stihol odohrať len jeden zápas, v ktorom dostal šancu na približne desať minút.

NHL: Hráčmi mesiaca január sa stali Malkin, Bergeron a Bernier

Malkin odohral v sledovanom období dvanásť zápasov a 19 bodov, o rok starší Bergeron dosiahol v januárových dueloch 17 bodov. Bernier dosiahol v jedenástich zápasoch v januári osem víťazstiev.

NHL: Colorado sa musí dva až štyri týždne zaobísť bez MacKinnona

Druhý najproduktívnejší hráč prebiehajúcej sezóny utrpel bližšie nešpecifikované zranenie v hornej časti tela.

NHL: Boston s Chárom a Cehlárikom zdolal St. Louis, Vegas s rekordom

Hokejisti Vegas Golden Knights vyhrali na ľade Winnipegu a pripísali si už 34. víťazstvo vo svojej premiérovej profiligovej sezóne.,aktualizované

Slovenský útočník strávil na ľade 15:25 minút a do štatistík si pripísal aj jednu strelu na bránku a jeden hit.,aktualizované

NHL: Boston povolal Cehlárika do prvého tímu

Dvadsaťdvaročný krídelník odohral v prebiehajúcej sezóne v profilige päť duelov a zaznamenal jeden gól a jednu asistenciu.

Jurčov krajan Jaroslav Halák chytal v bránke New Yorku Islanders pri domácej prehre 1:4 s Floridou.,aktualizované

NHL: Chára na sociálnej sieti podporil spoluhráča Marchanda

Brada Marchanda počas víkendového zápasu hviezd niekoľkí fanúšikovia vypískali, Chára mu však zložil poklonu.

NHL: Jágr sa vráti do Kladna, klub už vybavuje všetky formality

O konci slávnej Jágrovej kariéry v NHL sa hovorilo už dlhšie, pretože 45-ročného krídelníka obmedzujú zranenia.

J. Jágra si nevybral z listiny nechránených hráčov žiadny klub

Najpravdepodobnejší sa tak zdá Jágrov návrat do rodného Kladna.

Hráčmi týždňa v NHL sa stali Boeser, Eichel a Lehner

Boeser strelil v sledovanom období dva góly, keď prispel k víťazstvu svojho tímu nad Los Angeles Kings 6:2.

Winnipeg prišiel o Troubu, pre zranenie vynechá 6-8 týždňov

Dvadsaťtriročný Američan sa zranil počas predĺženia piatkového zápasu s Anaheimom.

NHL: V All Star zápasoch triumfoval tím Pacifickej divízie

Najužitočnejším hráčom večera sa stal člen víťazného tímu Brock Boeser. V histórii Zápasov hviezd získal túto cenu ako prvý nováčik.

Calgary dalo Jágra na listinu nechránených hráčov.Zahrá si ešte v NHL?

Do pondelňajšieho poludnia po ňom môže siahnuť ktorýkoľvek klub v profilige.,aktualizované

V NHL by sa mohol objaviť ďalší nový tím. Kto plánuje podať prihlášku?

Najskôr vstúpi do NHL v sezóne 2020/2021, pretože v roku 2020 plánujú v meste zrekonštruovať starú Key arénu.

NHL: Najtvrdšiu strelu má Ovečkin, McDavid najrýchlejším korčuliarom

Celkovo sa súťažilo v šiestich disciplínach, z toho dve boli nové. Víťaz každej zinkasoval 25.000 dolárov.

Zápas All Star NHL sa bude v roku 2019 hrať v San Jose

San Jose už hostilo túto exhibíciu v roku 1997. Bettman tiež krátko poinformoval o príprave programu zápasov mimo hraníc USA a Kanady v budúcej sezóne.

Werenski nahradí v Zápase hviezd NHL chorého Jonesa

Werenski je s 11 gólmi druhý najlepší strelec spomedzi obrancov profiligy, o jeden gól viac dal P.K. Subban z Nashville Predators.

NHL: All Star exhibícia so štyrmi hráčmi Tampy, Ovečkina čaká 9. účasť

Počas All Star víkendu budú proti sebe bojovať štyri divízie - Atlantická, Metropolitná, Pacifická a Centrálna. Každú reprezentuje 11 hráčov - dvaja brankári, traja obrancovia a šesť útočníkov.

Brankár Jaroslav Halák sa takmer zaskvel čistým kontom, o shutout ho pripravil až v 55. minúte fínsky útočník Erik Haula, ktorý využil presilovú hru.,aktualizované

NHL: V dueloch bolo v akcii trio Slovákov, radoval sa len Gáborík

Šancu v kádri Chicaga dostal po druhý raz v sezóne Tomáš Jurčo, no čierni jastrabi však doma s Torontom prehrali.,aktualizované

Nathan Gerbe podpísal jednoročný kontrakt s Columbusom

Tridsaťročný Gerbe pôsobil posledné dve sezóny vo Švajčiarsku.

NHL: Crosby sa dotiahol na Jágra, Tatar asistoval

Tatar zaznamenal deviatu asistenciu v sezóne, keď z jeho aktivity pred bránkoviskom profitoval Frans Nielsen a v 51. minúte vyrovnal na 2:2.,aktualizované

NHL: Halák inkasoval proti Arizone tri góly

Slovenský brankár Jaroslav Halák sa proti poslednému tímu Západnej konferencie prezentoval 32 úspešnými zákrokmi.,aktualizované

NHL: Hráčmi týždňa sa stali MacKinnon, Hellebuyck a Marchand

MacKinnon v sledovanom období nazbieral šesť bodov za štyri góly a dve asistencie.