Utorok 16. apríl 2024Meniny má Dana a Danica

NHL

Vedenie NHL je ohľadom účasti ich hráčov na olympiáde stále neoblomné

Komisár NHL Gary Bettman dal jasne najavo, že majitelia profiligových klubov nechcú znovu prerušiť sezónu na tri týždne a riskovať, že sa im zrania najväčšie hviezdy.

Slovenský obranca si gólom a dvoma asistenciami prispel k víťazstvu Edmontonu 7:4 na ľade najslabšieho tímu ligy Colorada.,aktualizované

Halák sa vracia do prvého tímu Islanders, nastúpi možno cez víkend

Islanders v decembri zaradili Haláka na waiver listinu nechránených hráčov, no žiaden iný klub o neho neprejavil záujem a tak putoval na farmu.

NHL: Bitku o New York vyhrali hráči Islanders,Sekerov Edmonton prehral

Hráči Edmontonu Oilers podľahli v aréne Anaheimu Ducks 3:4, slovenský obranca hostí Andrej Sekera nebodoval.,aktualizované

NHL: Lundqvist sa vráti do bránky Rangers cez víkend v Kalifornii

Švédsky brankár pre zranenie bedra pauzoval od 7. marca.

Bettman pochybuje o účasti hráčov NHL na ZOH 2018 v Pjongčangu

Profiliga má najväčší problém so zastavením súťaže na dva a pol týždňa a obáva sa tiež zranení hráčov.

Hokejisti Chicaga Blackhawks prehrali s Vancouverom 4:5 po predĺžení.,aktualizované

Chára o účasti hráčov NHL na ZOH: Každý chce byť súčasťou olympiády

Podľa kapitána Bostonu Bruins je želaná účasť pod piatimi kruhmi jedným z vrcholov kariéry každého športovca.

Tatar sa strelecky presadil štvrtýkrát v uplynulých troch dueloch, celkovo má na konte v sezóne 21 gólov a 18 asistencií. ,aktualizované

NHL: Hráčmi týždňa Marchand, Crosby a Elliott

Crosby si v štyroch stretnutiach zapísal do štatistík šesť presných zásahov a dve asistencie.

Pittsburgh si vďaka hetriku kapitána Sidneyho Crosbyho poradil s Floridou 4:0. ,aktualizované

Marián Hossa pre zranenie nehral za Chicago v Toronte. V zostave ho nahradil krajan Tomáš Jurčo, ktorý predchádzajúce tri stretnutia presedel na tribúne.,aktualizované

NHL: Marián Hossa pre zranenie nebude hrať v Toronte

Hossa utrpel zranenie dolnej časti tela, ktoré podľa trénera Joela Quennevillea nie je vážne.

"Tučniakom" patrí v tabuľke Východnej konferencie druhá priečka s jednobodovou stratou na Washington.,aktualizované

Roky nezastaví: Slovenský hokejista Zdeno Chára oslavuje 40.narodeniny

Víťaz Stanleyho pohára z roku 2009 a držiteľ Norrisovej trofeje pre najlepšieho obrancu sezóny 2008/09 už dvadsať rokov vzbudzuje svojou postavou, silou a tvrdou strelou rešpekt na klziskách NHL.

Richard Pánik rozhodol v 57. minúte svojím presným zásahom o triumfe Chicaga 2:1 na klzisku Ottawy.,aktualizované

Vracia sa späť: Boston Bruins poslal Cehlárika na farmu do Providence

Ako informovali bostonskí "medvedi" na svojom twitterovom konte, spolu s Cehlárikom putuje na farmu aj ďalší mladý útočník Austin Czarnik.

Tomu sa ani nechce veriť: Budaj by mal po sezóne zmeniť klub i súťaž

Tridsaťštyriročný slovenský brankár má s Tampou Bay zmluvu do konca aktuálnej sezóny.

Súd potvrdil zníženie trestu Widemanovi, ktorý v NHL atakoval rozhodcu

Sudkyňa Alison Nathanová tak potvrdila rozhodnutie nezávislého arbitrážneho sudcu Jamesa Oldhama, ktorý hráčovi znížil pôvodný 20-zápasový dištanc na 10 duelov.

Kapitán tímu strávil na ľade 23:46 minút a zaznamenal aj jednu strelu na bránku a štyri plusové body. Jeho krajan Peter Cehlárik do duelu nezasiahol.,aktualizované

Chicago prišlo na niekoľko týždňov o zraneného Anisimova

Rus Anisimov nedohral uplynulý duel s Montrealom Canadiens.

Marián Hossa s Richardom Pánikom sa v noci v drese Blackhawks nepresadili, Tomáš Jurčo sa nedostal do zápasovej nominácie.,aktualizované

Ned Flanders na novej Budajovej prilbe ako všemocný boh Thor

Masku mu vytvoril opäť Dave Gunnarsson, s ktorým Budaj spolupracuje už dlhé roky. Ned Flanders sa objavil aj na prilbách v jeho predchádzajúcich kluboch Los Angeles Kings či Montreale Canadiens.

Daňo je opäť mimo hry, utrpel zranenie v hornej časti tela

Dvadsaťdvaročný slovenský hokejista mal v noci na utorok ťažkú noc, keď dvakrát v zápase s Nashvillom (4:5 pp) inkasoval tvrdé hity.

Na ľade New Yorku Rangers sa prezentoval 26 úspešnými zákrokmi a hostí tak priviedol k triumfu 3:2.

Floride Panthers budú sedem až desať dní chýbať Ekblad a Malgin

Obaja hráči utrpeli v sobotňajšom derby s Tampou Bay Lightning otras mozgu.

NHL: Shattenkirk si za útok na Gravela nezahrá dva zápasy

Počas trestu príde z platu o 47.000 dolárov.

Hviezdami týždňa v NHL sa stali Pavelski, Bernier a Karlsson

Center San Jose Sharks Joe Pavelski strelil v štyroch zápasoch päť gólov, pridal jednu asistenciu a doviedol lídra Pacifickej divízie k trom víťazstvám.

NHL: Hossa pomohol gólom v súboji o prvenstvo v Západnej konferencii

Hossa strelil 22. gól v sezóne, spečatil triumf Chicaga nad Minnesotou

Z výhry sa tešil aj jeho spoluhráč Richard Pánik, tretí slovenský útočník v službách Chicaga Tomáš Jurčo sa do domácej zostavy tentoraz nezmestil.,aktualizované

NHL: Gáborík prispel gólom k víťazstvu nad lídrom z Washingtonu

Skúsený krídelník strelil prvý gól Kalifornčanov, ktorým v 16. minúte vyrovnal na 1:1. Bol to pre neho deviaty presný zásah v sezóne.,aktualizované

NHL: Brankár Lundqvist má problémy s bedrovým kĺbom

Lundqvist z tímu New York Rangers sa zranil v utorkovom zápase proti Floride Panthers, v aktuálnej sezóne nastúpil na 49 duelov

NHL: Floridské derby ovládla Tampa Bay

V bránke Tamba Bay Lightning dostal opäť príležitosť ruský gólman Andrej Vasilevskij, jeho slovenský kolega Peter Budaj bol pripravený v pozícii náhradníka.

Chárov Boston vyhral nad Philadelphiou o gól

V domácom drese odohral slovenský obranca Zdeno Chára takmer 27 minút a pripísal si jeden plusový bod.

Slovák Tatar exceloval, zariadil výhru Detroitu nad Chicagom

V zápase sa predstavili až štyria Slováci. V drese hostí nastúpil okrem Hossu aj Tomáš Jurčo, v súboji proti svojmu bývalému klubu však nebodoval. Naprázdno vyšiel aj jeho spoluhráč Richard Pánik.,aktualizované

Jediný gól duelu strelil na konci druhej tretiny Corey Perry, ktorý skóroval krátko po tom, čo na druhej strane klziska nevyužil šancu Hossa.,aktualizované

V troch zápasoch zámorskej NHL v noci na štvrtok sa bodovo presadili dvaja slovenskí hokejisti.,aktualizované

NHL: Jokinen podpísal čestný kontrakt s Floridou a ukončil kariéru

Tridsaťosemročný center odohral za Floridu sedem sezón (2000-08) a dlhé roky bol kapitán.,aktualizované

NHL: Tatar asistoval, Bobrovskij vyrovnal rekord, 100. bod Eichela

Slovenský hokejista Detroitu Tomáš Tatar si v noci na stredu pripísal v zámorskej NHL asistenciu.,aktualizované

Obrovská pocta pre Pánika: Toews ho prirovnal k hviezdnemu krajanovi

Slovenský hokejista v drese Blackhawks nazbieral v 65 zápasoch 17 gólov a 19 asistencií a smeruje k svojmu prvému dvadsaťgólovému ročníku v zámorskej súťaži.