Streda 24. apríl 2024Meniny má Juraj

NHL

Gáborík strelil svoj piaty zásah v sezóne, Budaj si pripísal 22 úspešných zákrokov.,aktualizované

Malkin príde pre zranenie o exhibíciu hviezd NHL

Dôvodom je bližšie nešpecifikované zranenie v dolnej časti tela, ktoré útočník Pittsburghu a tretí najproduktívnejší muž profiligy pravdepodobne utrpel v stredajšom dueli so St. Louis.

Dvojica slovenských útočníkov v domácom mužstve Tomáš Tatar a Tomáš Jurčo vyšla naprázdno. ,aktualizované

,aktualizované

Jurčo je späť v zostave Detroitu: Potrebujem skórovať, získať body

Možnosť návratu do tímu prišla po zraneniach Dylana Larkina a Thomasa Vaneka.

Pre dvadsaťštyriročného zadáka to bol šiesty bod v 18 zápasoch prebiehajúcej sezóny. ,aktualizované

Laine sa do zostavy Jets možno vráti už v utorok

Osemnásťročný fínsky supertalent strelil v doterajších 42 zápasoch v profilige 21 gólov a zaznamenal 37 bodov.

Hviezdami týždňa v NHL sa stali Sheary, Greiss a Oshie

Sheary strelil v štyroch zápasoch šesť gólov a zaznamenal deväť bodov

Pánik si okrem jedného presného zásahu pripísal do štatistík aj asistenciu. ,aktualizované

Kalifornčanom sa nedarí, keď prehrali tretí duel za sebou, celkovo štvrtý z predchádzajúcich šiestich.,aktualizované

Skúsený krídelník sa 86 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času presadil po kombinácii mladíkov Vinnieho Hinostrozu a Tannera Kera, keď skóroval strelou z prvej do odkrytej časti bránky. ,aktualizované

Na čele tabuľky Východnej konferencie majú Capitals dvojbodový náskok pred Columbusom, ktorý doma podľahol Ottawe 0:2.,aktualizované

Hokejista z NHL mlátil súpera svojou prilbou. Dostal mastnú pokutu

Pokuta 5000 dolárov je najvyššia, akú mohla v danom prípade udeliť ligová disciplinárka.

NHL: Trojbodový Hossa pokoril hranicu 600 asistencií v kariére

Hokejisti Chicaga zvíťazili v zámorskej NHL na ľade Colorada 6:4. K triumfu hostí výrazne prispel slovenský útočník Marián Hossa,aktualizované

NHL: New York Islanders prepustili trénera Capuana

Na trénerskom poste ho dočasne nahradí asistent generálneho manažéra "ostrovanov" Doug Weight.

Seidenberg prisľúbil účasť na tohtoročných domácich MS v hokeji

Šampionát sa uskutoční v Kolíne nad Rýnom a v Paríži.

NHL: Pittsburgh v divokej prestrelke ukončil víťaznú sériu Caps

Penguins ukončili víťaznú sériu Capitals, ktorá sa zastavila na čísle deväť. Ruský center Jevgenij Malkin prispel hetrikom, už svojím jedenástym v profiligovej kariére. ,aktualizované

NHL: Hviezdami uplynulého týždňa sa stali Bäckström, Marchand a McGinn

Bäckström zaznamenal v hodnotenom období 10 bodov za tri góly a sedem asistencií a pomohol Washingtonu k triumfom vo všetkých štyroch dueloch.

V súboji sa predstavili na domácej strane dvaja Slováci, Marián Hossa odohral vyše 18 minút a zaznamenal jeden mínusový bod. Jeho spoluhráč a krajan Richard Pánik strávil na ľade vyše 14 minút. ,aktualizované

NHL: New York Rangers umiestnil Hrivíka na waiver listinu

Hrivík ako člen štvrtého útoku odohral za newyorský klub 16 zápasov s bilanciou dve asistencie.

NHL: Boston Bruins vyhral nad Philadelphiou Flyers 6:3

Slovenský hokejový obranca Zdeno Chára prispel jedným gólom k triumfu Bostonu Bruins. Pre tridsaťdeväťročného beka to bol tretí gól prebiehajúcej sezóny, celkovo má na konte 11 bodov.

NHL: Hokejisti Washingtonu deklasovali Chicago 6:0

Veľký podiel na vysokom víťazstve Capitals mal brankár Braden Holtby, ktorý pochytal všetkých 24 striel. Kanaďan si pripísal na svoje konto už šieste čisté konto v prebiehajúcej sezóne.

Pre zadáka Edmontonu to bol piaty presný zásah v aktuálnom ročníku.,aktualizované

Zomrela legenda Chicaga Blackhawks Ken Wharram

Celkovo odohral v NHL 846 zápasov, v ktorých nazbieral 576 kanadských bodov.

Washington tak aj vďaka ruskému útočníkov zdolal Pittsburgh 5:2. Tisícku dosiahol ako 84. hráč v histórii súťaže.,aktualizované

Plodná noc Pánika: Gólom a asistenciou pomohol zdolať Tatarov Detroit

Hosťom k výhre nestačil ani presný zásah Tomáša Tatara, jeho deviaty v sezóne. Do štatistík kanadského bodovania sa v stretnutí zapísal aj ďalší útočník Blackhawks Marián Hossa.,aktualizované

Exhibičný Zápas hviezd NHL bude bez Slovákov

Jeho dejiskom bude tento rok v termíne 28.-29. januára kalifornské Los Angeles.

Slovenský brankár počas svojho pobytu na ľade kryl 17 z 22 striel súperových hráčov a zaznamenal 77,3-percentnú úspešnosť zákrokov.,aktualizované

NHL: Hráčmi týždňa Grabner, Maroon a Holtby

Rakúšan Grabner si pripísal sedem bodov v troch stretnutiach a v dvoch z nich zaznamenal víťazné góly.

Lietadlo s hokejistami Dallasu muselo pristáť,v kokpite sa objavil dym

Boeing 737, ktorý viezol 50 pasažierov vrátane hráčov a členov realizačného tímu, odletel krátko pred poludním z letiska Cahokia v St. Louis, no musel sa naň už po piatich minútach vrátiť.

NHL: Pánik a Sekera s asistenciami, Chára zaznamenal mínusku a prehru

O víťazstve Blackhawks rozhodol v záverečnej desaťminútovke čistým hetrikom Ryan Hartman.,aktualizované

Bol to Gáboríkov druhý presný zásah v sezóne, naposledy skóroval 10. decembra proti Ottawe.,aktualizované

Výbornú formu potvrdilo Toronto, ktoré triumfovalo na ľade New Jersey 4:2 a vyhralo už šiesty z uplynulých siedmich zápasov.,aktualizované

NHL: Gallagher bude Montrealu chýbať po operácii viac ako osem týždňov

Gallagher utrpel zranenie v stredajšom víťaznom dueli s Dallasom.

Columbus bez rekordu, Hossa však zaznamenal víťazný návrat

Blackhawks doma zdolali Buffalo 4:3 po predĺžení. Hossa aj Pánik odohrali vyše 15 minút, no bodovo sa nepresadili.,aktualizované

NHL: Zomrel legendárny útočník Bruins a člen Siene slávy Milt Schmidt

Legendárny center, ktorý na prelome 30-tych a 40-tych rokov minulého storočia priviedol Boston k dvom Stanleyho pohárom, skonal vo svojom dome v americkom Needhame v dôsledku mozgovej mŕtvice.

Jágr sa odpútal od Coffeyho, má historické 5. miesto nahrávačov NHL

Hoci Florida prehrala s Winnipegom 1:4, na jediný gól prihral český veterán, pričom v profiligovej kariére dosiahol už 1136 asistencií. ,aktualizované

NHL: Philadelphia aktivovala Neuvirtha, Stolarz putuje na farmu v AHL

V prebiehajúcej sezóne zasiahol do deviatich duelov s bilanciou štyri víťazstvá, 3,54 gólov na zápas a 85,9-percentnou úspešnosťou zákrokov.

NHL: Stamkos začal s ľahkým tréningom