V NHL zatiaľ nastúpilo päť slovenských brankárov.

Kane dostal pokutu 5000 USD za seknutie Hunta v zápase proti Calgary

Peniaze z pokuty pôjdu na účet hráčskeho rezervného fondu. Kane do neho už v tomto ročníku prispel, v marci musel zaplatiť 2500 dolárov za nešportové správanie.

Nuly Wallstedta a Andersena, 600. bod Forsberga, rekord Rangers

Talentovaný švédsky brankár Wallstedt sa tešil z prvého víťazstva a zároveň premiérového shutoutu v NHL. Na ľade Chicaga zneškodnil všetkých 24 striel domácich a pomohol Minnesote k triumfu 4:0.

Fehérváry asistoval, no Washington prehral po šiesty raz za sebou

Ottawa ukončila sériu troch prehier, o jej triumfe rozhodol desiatym gólom v sezóne Jake Sanderson. Slovenský obranca odohral 24:04 minút a bol druhý najvyťažovanejší hráč tímu po Johnovi Carlsonovi (28:58). ,aktualizované

Detroit zdolal Buffalo 3:1 a dostal sa na postupovú priečku do play of

Red Wings mali parádny vstup do zápasu, keď všetky tri góly zaznamenali za necelých osem minút - postupne skórovali Lucas Raymond, Patrick Kane a Dylan Larkin.

Matthews dal 64. gól a má 100 bodov, v Columbuse pálili obrancovia

Matthewsa delí už len jeden gól od vyrovnania najlepšieho zápisu spomedzi aktívnych hráčov, Alexander Ovečkin dal 65 gólov v sezóne 2007/2008.

Slafkovský si pripísal asistenciu, Montreal prehral s Torontom 2:4

Hráči New Jersey v zostave so Šimonom Nemcom zvíťazili v Ottawe 4:3. Slovenský obranca strávil na ľade 19:14 min. ,aktualizované

Pittsburgh v dramatickom závere zdolal Tampu Bay 5:4, Černák nebodoval

V drese "bleskov" odohral 15:30 minút slovenský obranca Erik Černák, ktorý si do štatistík zapísal jeden plusový bod a rozdal štyri bodyčeky.

Černák je prvý Slovák s miestenkou v play off, Tampa má voľnú kartu

V akcii bol v noci na sobotu zo Slovákov len Martin Fehérváry, ktorý nebodoval.,aktualizované

Hlavaj podpísal dvojročný nováčikovský kontrakt s Minnesotou

Dvadsaťdvaročný Hlavaj nebol nikdy draftovaný, zámorský hokej si však vyskúšal počas rokov 2018-2021, keď pôsobil v tímoch Lincoln Stars (USHL) a Sherbrooke Phoenix (QMJHL).

Tréner Maurice s 865. víťazstvom, Vilardi dosiahol prvý hetrik

Pracoval som so skvelými tímami a skvelými ľuďmi, a tak som sa dostal k tomuto číslu. Teraz si trénovanie užívam viac, ako kedykoľvek v živote, uviedol kanadský tréner Paul Maurice.

Slafkovský s gólom a asistenciou,Pospíšil dostal trest do konca zápasu

Slafkovský zaznamenal svoj šestnásty gól v sezóne v 49. minúte, keď tiesnený Černákom tečoval strelu Arbera Xhekaja od modrej.,aktualizované

Kučerov sa v NHL odpútal od MacKinnona

Nikita Kučerov z Tampy Bay sa osamostatnil na čele kanadského bodovania zámorskej hokejovej NHL.

Tatar sa vrátil do zostavy Seattlu, Kraken stratili šancu na play off

Tatar sa po štyroch zápasoch vrátil do zostavy Seattlu, ale Kraken neuspeli proti Los Angeles 2:5 a stratili šancu na postup do play off. ,aktualizované

Pastrňák sa v NHL podieľal gólom a asistenciou na víťazstve Bostonu

Pittsburgh zaznamenal v stretnutí proti New Jersey (6:3) až päť presných zásahov v tretej časti hry.

Slafkovský s ďalším bodom, St. Louis: Využíva svoje prednosti

Slafkovský bodoval v desiatom zápase z uplynulých jedenástich a osem duelov pred koncom základnej časti má na konte 42 bodov (15+27).

Fehérváryho gól nestačil Washingtonu: Musíme byť lepší

Fehérváry dosiahol presný zásah po 28-zápasovej odmlke, predtým naposledy skóroval 2. januára do siete Penguins. ,aktualizované

Hertl absolvoval bezkontaktný tréning, Cassidy: Je bližšie k návratu

Hertl pred viac ako dvoma týždňami uviedol, že sa čoskoro vráti na ľad. Od 27. januára chýbal v zostave San Jose a 12. februára podstúpil operáciu chrupavky v pravom kolene.

Černák sa vrátil po treste, Tampa prehrala s Detroitom

Víťazný gól Red Wings strelil 2:40 min pred koncom David Perron po dorážke strely Moritza Seidera hneď po buly, hostia potom spečatili triumf gólom do prázdnej bránky. ,aktualizované

Crosby vyrovnal rekord Gretzkého: Nechcel som o tom hovoriť

Byť v takejto spoločnosti je naozaj fajn, povedal 36-ročný Crosby po víťaznom dueli na ľade slávnej Madison Square Garden.

Hartman dostal dištanc na tri zápasy za hodenie hokejky zo striedačky

Zákaz činnosti oznámilo oddelenie po pondelkovom vypočutí Hartmana, ktorý mal po inkasovanom víťaznom góle nadávať rozhodcom.

NHL: Hráčmi týždňa sú McDavid, Thompson a Lafrenire

Lafrenire strelil v troch zápasoch päť gólov a pridal dve asistencie.

Dvojgólový Joshua zariadil triumf Vancouveru nad Anaheimom

V boji o Prezidentskú trofej zaostávajú o štyri body za lídrom súťaže New Yorkom Rangers, na najlepší tím Západnej konferencie Dallas strácajú tri body.,aktualizované

Matthews opäť 60-gólový, Carlson a Tavares dali gól pri jubileách

Tyson Foerster sa stal prvým nováčikom Philadelphie Flyers, ktorý strelil 20 gólov od sezóny 2011/12. Vtedy to dokázal Matt Read (24).

Pospíšil skóroval, Slafkovského séria sa skončila, 60. gól Matthewsa

Slovenský útočník skóroval prvýkrát od 16. marca, ukončil päťzápasové čakanie na gól a kanadský bod.,aktualizované

Florida zdolala Detroit 3:2 po nájazdoch, rozhodol Reinhart

Detroitu sa vzdialila druhá pozícia na voľnej karte vo Východnej konferencii.

Guhle sekol súpera zo striedačky, dostal trest na jeden zápas

Guhle, stojac na striedačke, sekol cez mantinel súpera hokejkou do hrude.

Thompson zariadil triumf Buffala, Nemec bol najvyťaženejší bek tímu

Devils viedli v Buffale po góloch Maxa Willmana a Jespera Bratta po prvej tretine 2:0, no náskok neudržali. ,aktualizované

NHL: Brankár Fedotov sa presunul do zámoria a môže nastúpiť za Flyers

Fedotov sa v máji 2022 dohodol s Flyers na ročnej spolupráci.

McDavid dosiahol 120-bodovú métu, Giroux bleskovo udrel v oslabení

McDavid má na konte 122 bodov, o jeden menej ako Nathan MacKinnon (Colorado) a o dva menej ako líder produktivity Nikita Kučerov (Tampa Bay).

Tréner Montrealu o Slafkovskom: Draftovou jednotkou bol oprávnene

Slafkovský (41 bodov, 15+26) vylepšil vlastný klubový rekord v počte nazbieraných bodov v tínedžerskom veku.

Slafkovskému sa darí. Bodoval v 9. dueli za sebou

Montreal vyhral tretíkrát za sebou prvýkrát v sezóne a podiel na tom mal aj Slafkovský, ktorý prihral v 13. minúte na úvodný gól súboja s Flyers.,aktualizované

Liljegren vypadol zo zostavy Toronta pre zranenie v hornej časti tela

Liljegren vynechal v noci na piatok duel svojho tímu proti Washingtonu, ktorý domáci vyhrali 5:1.

Bear z Washingtonu vstúpil do asistenčného programu NHL/NHLPA

Podľa podmienok spoločného programu sa vráti do tímu, keď mu správcovia programu opäť povolia súťažiť na ľade.

Sundqvist zo St. Louis vynechá zvyšok sezóny pre poranené koleno

Tridsaťročný hokejista sa zranil v zápase proti Vegas Golden Knights (1:2 pp) po razantnom zákroku súperovho obrancu Bradena McNabba v polovici druhej tretiny.

Tampa je v marci je najúspešnejšia na východe, Černák s rekordom

"Blesky" vybojovali v marci 85-percent z možných bodov, čo je piaty najlepší výsledok v kalendárnom mesiaci v histórii klubu.

Tampa si víťazstvom nad Bostonom 3:1 polepšila v boji o play off

Po 60 odohratých zápasoch má Černák na konte 11 kanadských bodov (1+10). ,aktualizované

Vancouver umiestnil Demka na listinu dlhodobo zranených hráčov

Demko je mimo diania pre problémy s kolenom od 9. marca, keď sa zranil v zápase proti Winnipegu Jets (5:0).

Slafkovský prekonal klubový rekord: Chcem s tímom niečo vyhrať

Slafkovský, ktorý v sobotu oslávi 20. narodeniny, si pripísal asistenciu pri góle hostí na 1:1 už v 52. sekunde.

Josh Doan zažil rozprávkový debut pred očami otca: Výnimočné

Doan junior najprv v druhej tretine ukradol puk protihráčovi a vo vzduchu usmernil puk do siete, čím poslal domácich do vedenia 2:1.