NHL

Neuvirth sa o výmene dozvedel z TV: S Halákom vytvoríme skvelý tandem

Islanders získali českého brankára z Buffala výmenou za brankára Chada Johnsona a voľbu v 3. kole budúcoročného draftu.

Výmenu Leopolda do Minnesoty si vyžiadala jeho 11-ročná dcéra

Leopold v Minnesote vyštudoval aj univerzitu, jeho rodina tam stále žije, on však za Wild nikdy nenastúpil.

Nór Zuccarello predĺžil spoluprácu s Rangers o ďalšie štyri roky

V aktuálnej sezóne si v 60 dueloch základnej časti pripísal 37 bodov.

Trenčiansky odchovanec skóroval v tretej tretine strelou spomedzi kruhov. ,aktualizované

NHL: Talbot posilou Bostonu, Caron do Colorada

Talbot sa tak stal novým spoluhráčom slovenského kapitána "medveďov" Zdena Cháru.

Olli Jokinen po dvoch týždňoch končí v Toronte, mieri do St. Louis

"Javorové listy", ktoré už nemôžu postúpiť do play off, ho poslali k ambicióznym "bluesmanom".

Halák má nového brankárskeho kolegu, Islanders vzali Čecha Neuvirtha

Neuvirth odchytal v najslabšom tíme NHL v tejto sezóne 27 zápasov, v ktorých dosiahol solídnu úspešnosť zásahov 91,8 percenta a priemer 2,99 gólu na zápas.

NHL: Židlický putuje k Tatarovi a Jurčovi do Detroitu

Detroit prevzal od "diablov" Židlického kontrakt na 4 milióny dolárov, ktorý vyprší v lete.

Česká legenda strelila premiérový gól v drese Floridy.,aktualizované

Hviezdami mesiaca február v NHL Dubnyk, Price a Ovečkin

Dubnyka vyhlásili za prvú hviezdu, keď v minulom mesiaci vychytal 11 výhier, najviac medzi ligovými brankármi.

Detroit získal z Dallasu útočníka Colea, Yandle ide do Rangers

Tridsaťšesťročný Cole v tejto sezóne v 57 zápasoch nastrieľal za Stars 18 gólov. ,aktualizované

Do Floridy mieri aj Heatley

Heatley, ktorý sa dvakrát v kariére dostal na hranicu 50 gólov za sezónu, strávil väčšinu aktuálneho ročníka na farme v AHL.

Útočník "červených krídiel" sa presadil za nerozhodného stavu 3:3, keď jeho strieľanú prihrávku v 50. minúte si korčuľou do vlastnej siete zrazil domáci obranca Roman Josi. ,aktualizované

Slovenský hokejový brankár Jaroslav Halák je už rekordérom jeho New York Islanders v zámorskej NHL v počte víťazstiev v sezóne. ,aktualizované

Gáborík o Sekerovi: Môže nám veľmi pomôcť

Slovenský obranca by si mal debut odkrútiť už v noci na sobotu v kalifornskom derby na ľade Anaheimu.

Columbus získal z Toronta Clarksona výmenou za zraneného Hortona

Tridsaťročný Clarkson je v druhom roku svojej sedemročnej zmluvy na 36,75 milióna dolárov, v trápiacom sa Toronte ale nenaplnil očakávania.

Buffalo prerušilo päťzápasovú sériu prehier na domácom ľade a navyše vyhralo dva zápasy za sebou prvýkrát od polovice decembra.,aktualizované

Prestupový kolotoč zasiahol aj Jágra. Česká legenda opúšťa New Jersey

Fenomenálna "68" si zahrá v NHL už v ôsmom klube, jeho spoluhráčom bude aj slovenský hokejista.

Buffalo prišlo o svojich najlepších strelcov Girgensonsa a Ennisa

Tím zámorskej NHL Buffalo Sabres prišiel o svojich dvoch najproduktívnejších hokejistov.

Hossov kamarát Montador daroval svoj mozog na výskum. Ešte pred smrťou

Kanadského obrancu našla jeho partnerka mŕtveho v dome na predmestí Toronta vo veku 35 rokov a štyri dni po smrti mu porodila prvého syna.

Andrej Sekera má nový klub. Bude spoluhráčom Gáboríka v Los Angeles

Dvadsaťosemročný bojnický rodák sa sťahuje v rámci USA zo Severnej Karolíny do Kalifornie.,aktualizované

Hviezdu Chicaga Kanea čaká po operácii približne 12-týždňová pauza

Americký útočník v prvej tretine duelu proti Floride po krosčeku od obrancu Alexa Petrovica stratil rovnováhu a narazil do mantinelu.

Pittsburgh triumfoval tretíkrát v rade, Ottawa vyhrala v Anaheime

Vo všetkých troch stretnutiach sa radovali hosťujúce mužstvá.,aktualizované

Hossa presne prihrával kapitánovi Jonathanovi Toewsovi na úvodný gól Hawks.,aktualizované

Florida vymenila Bergenheima do Minnesoty

Panthers vymenili 31-ročného krídelníka za výber v treťom kole budúcoročného draftu NHL.

Americký útočník pred koncom prvej tretiny po krosčeku od obrancu Panthers Alexa Petrovica stratil rovnováhu a narazil do mantinelu.

Handzušov agent verí, že slovenský center sa ešte vráti do NHL

Handzuš pôsobí v extraligovej Banskej Bystrici a v drese HC'05 bude od nedele bojovať v play off.

Krejčí z Bostonu vynechá pre zranenie kolena štyri až šesť týždňov

Dôvodom je roztrhnutý väz v ľavom kolene, informoval oficiálny web súťaže.

Detroitu nestačilo na víťazstvo ani sľubné dvojgólové vedenie v tretej tretine.,aktualizované

Hráčmi týždňa v NHL sa stali Quick, Henrik Sedin a Pacioretty

Quick počas uplynulého týždňa vychytal tri víťazstvá.

Obranca Ottawy Cowen dostal trojzápasový dištanc

Faul na Jussiho Jokinena nebol prvý prehrešok tohto dvadsaťštyriročného zadáka.

Dva body od slovenského hokejistu Columbusu nestačili, jazdcom z New Yorku podľahli až po nájazdoch.,aktualizované

NHL: Philadelphia zdolala Washington 3:2

Hokejisti Philadelphie zvíťazili v nedeľňajšom súboji zámorskej NHL.,aktualizované

Kráľ medzi kráľmi: Gáborík v dueli pod holým nebom víťazne skóroval

V nočných zápasoch sa darilo i trojici Slovákov Daňo, Tatar a Jurčo, ktorí na góly prihrali.,aktualizované

Chárovci prehrali šiesty zápas v rade, Slováci nebodovali

Naďalej sa darí Minnesote, Wild triumfovali v Edmontone 4:0 a vyhrali dvanáste z ostatných 16 stretnutí.,aktualizované

Prestupový kolotoč útočí. Kde skončia beci Chára, Sekera a Višňovský?

Najlepšia hokejová liga sveta je jeden veľký biznis. Prestupový kolotoč vstupuje do posledného týždňa a začína sa roztáčať na plné obrátky.