NHL

NHL: Halák so shutoutom, Carolina, Pittsburgh a Colorado do play off

V drese Bostonu nehral kapitán Zdeno Chára, pri debute v NHL skóroval Zach Sensyshyn. ,aktualizované

NHL: Sather odstúpil z funkcie prezidenta New Yorku Rangers

Počas éry Sathera sa Rangers dvanásťkrát prebojovali do play off o Stanleyho pohár.

NHL: Ottawa v zostave s Jarošom zvíťazila na ľade New Yorku Rangers

Slovenský obranca strávil na ľade takmer 16 minút a na konto si pripísal plusový bod.,aktualizované

NHL: McDavid z Edmontonu sa stal prvou hviezdou mesiaca marec

Druhým najlepším hráčom v sledovanom období je ruský brankár Sergej Bobrovskij z Columbusu Blue Jackets, treťou hviezdou sa stal kanadský útočník Brad Marchand z Bostonu Bruins.

NHL: Tatar asistoval pri výhre Montrealu nad Tampou

V drese hostí zaznamenal jednu prihrávku na gól aj jeho krajan Erik Černák. ,aktualizované

NHL: Detroit predĺžil o dva roky zmluvu s trénerom Blashillom

Nový kontrakt si Blashill vyslúžil, hoci tretíkrát za sebou nedoviedol mužstvo do play off.

NHL: Toronto je v play off, Tampa Bay so 60. víťazstvom v sezóne

V 1. kole play off Východnej konferencie sa hokejisti Toronta stretnú s Bostonom Bruins.,aktualizované

NHL: Hráčmi týždňa sa stali Bobrovskij, Bertuzzi a Kuemper

Brankár Bobrovskij mal veľký podiel na štyroch víťazstvách Blue Jackets, keď inkasoval iba štyri góly a zaznamenal 96,6-percentnú úspešnosť zákrokov a dve čisté kontá.

NHL: Halák inkasoval v Detroite šesť gólov

Vďaka víťazstvu nad San Jose si prvenstvo v Západnej konferencii zaistili hráči Calgary.,aktualizované

NHL: Montreal s Tatarom zvíťazil vo Winnipegu

Hokejisti Floridy triumfovali na ľade Bostonu 4:1. Bruins vedení kapitánom Zdenom Chárom nepredĺžili sériu 12 víťazstiev na domácom ľade.,aktualizované

NHL: Arizona v zostave s Pánikom prehrala na ľade Colorada

Účasť v bojoch o Stanleyho pohár si definitívne zabezpečili St. Louis Blues a Vegas Golden Knights. ,aktualizované

NHL: Washington postúpil do play off, Columbus zdolal Montreal

Columbus zdolal v dôležitom súboji v domácej aréne Montreal 6:2 a bodovo sa vyrovnal svojmu súperovi na pozícii zaručujúcej druhú voľnú kartu do play off. ,aktualizované

David Pastrňák dal tri góly a dvakrát asistoval. Pre 22-ročného krídelníka to bol tretí hetrik v tejto sezóne. Po 16-zápasovej pauze zavinenej zranením nazbieral v piatich dueloch jedenásť bodov.,aktualizované

Pre 28-ročného útočníka to boli 24. a 25. gól a 32. asistencia v tejto sezóne. Bodoval aj slovenský obranca Christián Jaroš, ktorý prihrávkou pomohol k výhre Ottawy na vlastnom ľade nad Buffalom 4:0. ,aktualizované

NHL: Tréner Jon Cooper predĺžil zmluvu s Tampou

Päťdesiatjedenročný Cooper získal v aktuálnej sezóne s Tampou Prezidentskú trofej.

Prezident USA prijal v Bielom dome hokejistov Washingtonu Capitals

Hokejisti Capitals na čele s kapitánom Alexandrom Ovečkinom následne absolvovali súkromnú 45-minútovú prehliadku Bieleho domu.

NHL: Tampa s Černákom otočila duel s Bostonom, hviezdou noci Tavares

Nashville vydrel na ľade Floridy víťazstvo 1:0, čím si definitívne zabezpečil miestenku do play off.,aktualizované

NHL: Hráčmi týždňa sa stali Connor, Stamkos a Grubauer

Stamkos v uplynulých siedmich dňoch získal osem bodov (4+4) a jeho tím vo veľkom predstihu pred koncom základnej časti získal Prezidentskú trofej.

NHL: New York Islanders zdolal Arizonu v nedeľňajšom zápase

Montreal v zostave s Tomášom Tatarom prehral na ľade Caroliny 1:2 po predĺžení a nepredĺžil tak svoju trojzápasovú víťaznú sériu.,aktualizované

Chára strelil jubilejný 200. gól, venoval ho otcovi

Darilo sa aj Tomášovi Tatarovi, krídelník Montrealu sa na triumfe 7:4 nad Buffalom podieľal gólom a dvoma asistenciami. ,aktualizované