Práve teraz

Plavidlo talianskej pobrežnej stráže s viac než 900 migrantmi na
palube zakotvilo v stredu na Sicílii.

Súd v Trebišove rozhodol o prepustení Sebastiana V. z väzby na kauciu.
Sebastiano V. je obvinený z prečinu nebezpečného vyhrážania a pokračovacieho prečinu výtržníctva, vo väzbe je od polovice marca.

Premiér prezidentskú kandidatúru nepotvrdil, má pred sebou veľa práce.
Peter Pellegrini uviedol, že sa nechce vyjadrovať k niečomu, čo mu ešte nebolo ponúknuté.

Muža, ktorý stál za utorkovou rukojemníckou drámou v centre
Paríža, previezli v noci na stredu na psychiatrickú kliniku. Informovala o tom v stredu agentúra AP s odvolaním sa na anonymný zdroj z prostredia francúzskej justície.

V pondelok 18. júna vyrazia farmári na traktoroch z východného
Slovenska. Postupne sa k nim budú pridávať farmári z ostatných regiónov a spoločne prídu do Bratislavy, kde upozornia na ich problémy.

Úvod

Agenta amerického Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI),
ktorý omylom pri tanci postrelil v denverskom nočnom klube iného muža, obvinili v utorok z útoku druhého stupňa. Informoval o tom v stredu spravodajský server BBC.

Poľskí kladivári Fajdek aj Nowicki prídu na P-T-S.
Na mítingu, ktorý v piatok 29. júna zorganizuje Slovenský atletický zväz (SAZ), bude práve mužský hod kladivom jednou z najkvalitnejšie obsadených disciplín.

Vedenie Základnej školy (ZŠ) O. Kožucha v Spišskej Novej Vsi vyjadrilo
ľútosť nad utorkovou tragédiou, pri ktorej počas telesnej výchovy náhle skolaboval žiak 8. triedy. Zároveň zdôraznilo, že vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie sa k udalosti ďalej vyjadrovať nebude.

V USA predstavili návrh zákona na boj proti dopingu.
Zákon nesie meno bývalého šéfa moskovského antidopingového laboratória Grigorija Rodčenkova, ktorý prehovoril o ruských dopingových praktikách na zimných olympijských hrách 2014 v Soči.

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan a azerbajdžanský
prezident Ilham Alijev v utorok (12. 6.) slávnostne uviedli do prevádzky medzinárodný Transanatolský plynovod (TANAP, Trans Anatolian Natural Gaz Pipeline).

Najaktívnejšími zahraničnými vlastníkmi slovenských firiem sú v
posledných troch rokoch Ukrajinci a Rumuni. Vyplýva to z analýzy poradenskej spoločnosti Bisnode, ktorá poskytuje analýzy ekonomických informácií.

Japonský minister obrany I. Onodera vyjadril v stredu znepokojenie
nad plánom prezidenta USA Donalda Trumpa pozastaviť americko-juhokórejské vojenské cvičenia. Južná Kórea, ktorú Trumpov zámer takisto prekvapil, však už naznačila možnosť pozastavenia manévrov.

Vo Zvolene sa pokúsia o rekord pri hre Človeče, nehnevaj sa.
Uskutoční sa v nedeľu 17. júna na Námestí SNP a podujatie organizuje tamojšie občianske združenie Prístav nádeje v spolupráci s mestom Zvolen.

Rybárstvo na Slovensku sa má po vyše 15 rokoch riadiť novou
modernou legislatívou. Zmeny má priniesť nový zákon o rybárstve, o ktorom rokujú poslanci Národnej rady SR v úvode druhého rokovacieho dňa 33. schôdze parlamentu.

Približne 30 miliónov Indonézanov absolvuje tento týždeň
často náročnú cestu domov na oslavy moslimského sviatku íd al-fitr, ktorým sa končí posvätný pôstny mesiac ramadán. Informovala o tom v stredu agentúra DPA.

Vplyvný iracký šiitský duchovný Muktadá Sadr sa dohodol
na vytvorení koalície s veliteľom proiránskych milícií Hádím Amírím. Informovalo o tom v stredu Rádio Slobodná Európa (RFE/RL).

Kanadská vláda zmenila v utorok svoj dlho proklamovaný cieľ
zlepšovať vzťahy s Iránom, keď v parlamente podporila opozičný návrh požadujúci, aby Ottawa okamžite zastavila všetky rokovania alebo diskusie o obnovení diplomatických vzťahov s Teheránom.

Od spustenia najväčšieho testovania IT zručností na Slovensku
sa do testovania zatiaľ zapojilo viac ako 18.000 žiakov a študentov základných, stredných a vysokých škôl. TASR o tom informoval Juraj Kadáš z IT Asociácie Slovenska.

Mexický futbalový reprezentant Diego Reyes prišiel pre zranenie
o majstrovstvá sveta v Rusku.

Minister spravodlivosti Gábor Gál (Most-Híd) zrejme predloží tento
mesiac do medzirezortného pripomienkovania návrh zákona o justičnej štátnej službe, aj keď je stále otázne jeho finančné krytie. Minister to uviedol na utorkovom (12.6.) stretnutí s médiami.