Práve teraz

Slovenský boxer Viliam Tankó si na medzinárodnom
turnaji AIBA Grand Prix Ústí nad Labem vybojoval striebornú medailu, keď prehral až vo finále s Čechom Mirkom Gorolom 1:4 na body.

Za prísnych bezpečnostných opatrení sa zišlo v nedeľu v Berlíne
niekoľko tisíc prívržencov pravicovo-populistickej strany Alternatíva pre Nemecko (AfD), aby sa zúčastnili na demonštrácii pod heslom Budúcnosť pre Nemecko - Za slobodu a demokraciu.

Slovenské národné múzeum má nový prírastok,
meteorit s pozoruhodnými obrazcami. Leštený plátok železného meteoritu Smolenice s charakteristickými obrazcami sa pridal do zbierky k meteoritom Rumanová v roku 1994 a Košice v roku 2010.

Problém spojený s emisiami naftových vozidiel stále nie je
zažehnaný, uviedol šéf nemeckej automobilky Audi Rupert Stadler, pričom dodal, že nevylučuje ďalšie zvolávanie áut do servisov.

Stovky diplomatov vyhostených v rámci roztržky okolo otravy
dvojitého ruského agenta v Británii Sergeja Skripaľa sa môžu vrátiť iba v prípade, že sa Londýn riadne ospravedlní.

Úvod

Tohtoročný máj priniesol v úhrne zrážok veľké rozdiely.
Pri hodnotení zrážkovej činnosti za prvých 25 májových dní to skonštatovali odborníci zo Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ).

Slovenská kanoistka Lucia Valová obsadila štvrté miesto
v B-finále v kategórii C1 na 500 m na pretekoch Svetového pohára v nemeckom Duisburgu.V rovnakej kategórii medzi mužmi obsadil v B-finále Matej Rusnák takisto štvrté miesto.

Saudskoarabský korunný princ Muhammad bin Salmán nariadil,
aby nemecké spoločnosti už nezískali žiadny vládny kontrakt. Tento krok poukazuje na rastúcu nespokojnosť vlády v Saudskej Arábii s politikou Nemecka v oblasti Blízkeho východu.

Do systému, ktorý umožní od leta v Bratislave zdieľať verejné bicykle,
sa už zaregistrovalo vyše 1700 ľudí. Podľa primátora I. Nesrovnala to vyzerá tak, že bikesharing v Bratislave bude 'megavec'. Povedal to v relácii Hlavné mesto spravodajskej televízie Tablet.TV.

Štyria príslušníci ruskej armády zahynuli pri útoku povstalcov
na východe Sýrie, informovalo v nedeľu ruské ministerstvo obrany.

Koaličná strana Smer-SD je pripravená s politickými stranami rokovať
o návrhu zastropovania veku odchodu do dôchodku. V diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12 to uviedol poslanec Smeru-SD Erik Tomáš.

Verejná ochrankyňa práv Mária Patakyová (nominantka Most-Híd)
pristupuje k svojim povinnostiam a úlohám úradu zodpovedne a profesionálne. Zhodli sa na tom zástupcovia koalície i opozície v diskusnej relácii TA3 V politike.

Financovanie vysokých škôl by sa malo zásadne zmeniť a významné
miesto v ňom by malo mať kritérium uplatniteľnosti absolventov na trhu práce. Zhodli sa na tom účastníci konferencie v parlamente, na ktorej zamestnávatelia hovorili o reforme terciárneho vzdelávania.

Priemerná mesačná mzda v potravinárskom priemysle SR v 1. štvrťroku
2018 dosiahla úroveň 906 eur. Oproti 1. štvrťroku 2017 to predstavuje nárast o 5 %. Uviedol to pre TASR Matej Korpáš zo Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory (SPPK).

Na železničnej stanici Bratislava Vajnory zrazil vlak muža,
ktorý skočil do koľajiska. Muž zomrel. K zrážke došlo v sobotu krátko pred 20.30 h. Informoval o tom bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff.

Bez masívneho dofinancovania školstva nie je možná akákoľvek
reforma. Vyhlásila to ministerka školstva Martina Lubyová (nom. SNS), ktorá tento týždeň predstavila základné východiská pre Národný program rozvoja výchovy a vzdelávania (NPRVaV) na Slovensku.

Vyvodzovanie osobnej zodpovednosti aj s finančnou sankciou sa v
podmienkach štátnej a verejnej správy takmer neuplatňuje. Upozornil na to predseda Najvyššieho kontrolného úradu Karol Mitrík, ktorý v parlamente informoval o minuloročnej kontrolnej činnosti NKÚ.

Svetoznámy nemecký skladateľ Richard Wagner zanechal mnoho listov,
partitúr, zápisníkov a dokumentov, ale až doteraz si ich bolo možné pozrieť, iba ak záujemca išiel do Wagnerovho múzea v bavorskom meste Bayreuth a získal tam osobitné povolenie na prehliadku archívu.

Poslanci Národnej rady SR prídu do práce netradične aj v
pondelok (28.5.). Dohodli sa na tom na grémiu, dôvodom bolo množstvo bodov, ktoré bolo ešte potrebné prerokovať na aktuálnej schôdzi.

Počas prudkých búrok, ktoré zasiahli Britániu v noci na
nedeľu, mohlo udrieť až 20.000 bleskov. Agentúra AP o tom informovala s odvolaním sa na britských meteorológov.