Čiernu skládku pri vodnom toku v Spišskej Belej odstránili

Množstvo odvezeného odpadu bolo spolu 1105 ton a rozptýlený bol na ploche približne 850 štvorcových metrov.

Prešovský kraj udelil ocenenia za rok 2017

Predseda PSK Peter Chudík sa v tomto roku rozhodol udeliť ocenenie automobilovému pretekárovi Igorovi Drotárovi za viac ako 40-ročnú úspešnú kariéru a úspechy dosiahnuté v motoristickom športe.

Zaseknutá kabína výťahu zranila cudzinca v Bardejove

Podľa predbežnej lekárskej správy muž utrpel zranenia, ktoré si vyžiadajú dobou liečenia nad sedem dní. Muž je hospitalizovaný v bardejovskej nemocnici.

Nákladný výťah zranil v Bardejove mladého Poliaka

Udalosť sa stala v stredu 22. novembra podvečer v jednej z budov na Štefánikovej ulici v Bardejove. Na výťahu bol nápis o prísnom zákaze jeho používania.

Štyri nemocnice na Spiši získali prostriedky z fondov EÚ na opravu

Popradská, levočská, kežmarská i spišskonovoveská nemocnica boli úspešné v rámci 1. výzvy na predkladanie žiadostí o nenávratný finančný príspevok z Integrovaného regionálneho operačného programu.

Pri obci Jasenovce vyčínal pytliak. Lovil jeleniu zver

Poškodenému poľovníckemu združeniu z Holčíkoviec vznikla škoda vo výške 2000 eur.

Fotografom v súťaži Choď a foť učarovala zima v Prešovskom kraji

V tohtoročnej súťaži výrazne dominovali fotografie so zimnou tematikou, čo sa odzrkadlilo aj na víťazných priečkach. Absolútnym víťazom sa stal Peter Olekšák s fotografiou Konfrontácia.

Dni medu v Stropkove ponúkajú včelie produkty aj odborné prednášky

Všetky akcie sa budú konať v priestoroch kultúrneho strediska.

V Hažíne nad Cirochou žena po zrážke s vozidlom utrpela ťažké zranenie

Osobné vozidlo Škoda Rapid viedol v smere do Humenného 39-ročný Sninčan, ktorý zrazil chodkyňu v blízkosti priechodu pre chodcov.

Hasiči zasahujú pri nehode kamióna za obcou Francovce

Na mieste nehody je aktuálne šesť príslušníkov s dvomi kusmi techniky.

Kvakovce chcú transparentné pravidlá financovania denných stacionárov

O sociálnu starostlivosť prišli seniori, ktorých najbližší príbuzní cestujú často za prácou do zahraničia, pracovné miesta stratili aj zamestnanci zariadenia.

Majitelia lesov v NP Poloniny protestovali proti zonácii pralesov

Nespokojní majitelia lesov deklarovali, že sú proti akejkoľvek zonácii, pokiaľ nebudú jasné zmluvné vzťahy, rozsah obmedzení v lesoch a krytie finančnej kompenzácie zo štátneho rozpočtu.

Začal sa stavať Tatranský ľadový dóm, na prvú lyžovačku sa stále čaká

Priestor s nevšednou atmosférou chcú opäť využiť na organizáciu svadieb či zásnub, už teraz sú naplánované štyri svadby. Tatranci veria, že aj po roku toto dielo pritiahne do regiónu množstvo hostí.

EPERIA Shopping Mall otvára už tento piatok

EPERIA Shopping Mall, dlho očakávané moderné nákupné centrum v metropole Šariša, slávnostne otvorí svoje brány pre verejnosť už tento piatok, 24. novembra.

Levočan objavil v bývalom vojenskom priestore Javorina raketový granát

V súvislosti s týmto prípadom polícia upozorňuje, že v prípade nálezu munície by s ňou nálezca v žiadnom prípade nemal manipulovať.

Vianočné trhy v Prešove začnú v piatok 24. novembra

Hlavný vianočný strom pred Konkatedrálou sv. Mikuláša, ktorý tohto roku priviezli z lokality Vydumanec, rozsvietia prešovské deti počas Mikulášskej nádielky 6. decembra.

Vodič spod Tatier neprežil náraz do stromu

Na priamom úseku pred vjazdom do Bušoviec prešiel vodič s vozidlom z cesty vpravo v smere jazdy. Následne prednou ľavou časťou auta narazil do stromu.

Prešovský samosprávny kraj uspel v súťaži ZlatýErb.sk

Z aktuálneho 14. ročníka si Prešovský samosprávny kraj odniesol prvú cenu za Najlepšiu stránku samosprávneho kraja a špeciálnu cenu za Najlepšiu bezbariérovú stránku samospráv.

V spišských lesoch chcú z európskych peňazí opraviť niekoľko ciest

Primátor Spišskej Belej povedal, že v rámci tohto projektu plánujú rekonštrukciu lesných ciest Vojenská, Suchý potok a Čierny potok v celkovej dĺžke 3,45 kilometra s rozpočtovými nákladmi 552.000 eur.

Prešovčania si môžu pozrieť naj filmy z Tour Ekotopfilm - Envirofilm

Milovníci prírody si počas dvoch dní, 22. a 23. novembra, budú môcť pozrieť v Kine Scala desať dokumentárnych filmov.