Publicistika

HRABKO: Premiér aj opozícia zvyšujú aktivitu.„Kino“ robia kvôli voľbám

Ak opozícia iniciuje mimoriadnu schôdzu NR SR s cieľom vysloviť nedôveru ministrovi Richterovi, scenár bude zrejme iný ako pri poslednom odvolávaní premiéra, uviedol v TABLET.TV J.Hrabko.

Novou lávkou cez Dunaj môže Bratislava tromfnúť Viedeň

Keď všetko pôjde dobre, lávka pre peších bude smerovať do Nového Lida v Petržalke a vznikne moderná city na oboch brehoch Dunaja. O Bratislave sme hovorili s mestskou architektkou Ingrid Konrad.

Tenista ANDREJ MARTIN: M. Kližan je kontroverzný, no nemyslí to zle

Slovenský tenista Andrej Martin bol pred pár dňami súčasťou slovenského tímu, ktorý v Davis Cupe prekvapujúco nestačil na Maďarov. Aj o tomto nezdare sme sa s ním v štúdiu TABLET.TV porozprávali.

J.MÁLIK:Kriminalita na Slovensku dlhodobo klesá, výzvou je extrémizmus

Počas nášho predsedníctva v EÚ polícia zaisťovala bezpečnosť dvoch stoviek špičkových podujatí, vrátane plavby loďou počas bratislavského summitu, povedal pre TABLET.TV 1. viceprezident PZ J. Málik.

Gmail bude mať väčší limit - 50 megabajtov

K tomuto kroku pristupuje aj napriek tomu, že pri väčších prílohách bolo možné prenášať súbory alternatívnym spôsobom- nahratím na úložisko Google Drive.

KOMENTÁR J.HRABKA: O presunoch poslancov

Juraj Hrabko komentuje odchod Jozefa Mihála z SaS.

TÝŽDENNÍK: Zákrok premiéra, špirála KDH a nespokojný R. Rybníček

To najlepšie zo minulotýždňových správ Teraz.sk glosuje Juraj Hrabko.

Kráľ Ľudovít II. nepadol v boji ako hrdina. O život ho pripravil kôň

Najbohatší šľachtici v minulosti vlastnili aj celé stáda koní. A tak keď prišlo na boj, mali si z čoho vyberať. No nebolo to len tak. V boji išlo o život a aj kôň mohol všetko ovplyvniť.

Viete koľko džihádistov je v západnej Európe? Tu sú čísla

Na začiatku náboru islamistov sú sociálnej siete a na konci môže byť smrť nevinných. Najmä útočníci-osamotení vlci sú nebezpeční.

HRABKO: Sulíka a Mihála rozdelila téma Marťanov

Keby Sheila Sz. zneuctila Bibliu tak, ako to spravila v prípade Koránu, vzbudilo by to oveľa negatívnejšie reakcie. Ak nie je psychicky chorá, zaslúži si trest, povedal v TABLET.TV J.Hrabko.

LUKÁŠ KOZÁK: O hokeji v Chorvátsku, prvom góle v KHL i vášni k džudu

Hokejista Lukáš Kozák sa až do svojich 15-tich rokov venoval aj džudu a hoci v ňom patril na Slovensku k najlepším, neostal pri ňom. Aj o tom nám pred pár dňami porozprával v štúdiu TABLET.TV.

F. IMRECZE: Chceme sa zamerať na účelové zlučovanie firiem

V rozhovore pre TASR hovorí prezident finančnej správy F. Imrecze o tom, ako sa typy daňových podvodov postupne menia, ako na to finančná správa reaguje či aké ďalšie opatrenia do budúcnosti chystá.

KOMENTÁR: Nevšímavosť mocných k názorom ľudí? ´Vzbura trvá!´

Komentár Petra Žantovského uverejňujeme so súhlasom Českého rozhlasu Plus, ktorého je externým komentátorom.

HLINA: KDH bolo v špirále smrti

Za určitých okolností môžu byť maďarskí župani v Trnave, Nitre a Košiciach. V B.Bystrici bude Kotleba za odmenu. Blanár a Baška si udržia pozície a v Prešove bude bitka, povedal v TABLET.TV A.Hlina.

J.HRABKO KOMENTUJE PROTIEXTRÉMISTICKÝ ZÁKON: O chybe SaS

R.Sulík sa ospravedlnil za podporu SaS pri schvaľovaní protiextrémistického zákona z dielne Lucie Žitňanskej.

Mr. Marcel, Wendy GOLDener a krásny príbeh Timoteja Zuzulu

Medaily sa niekedy nerobia ani pri super výkonnosti. Čerstvé príklady - Velez-Zuzulová, Vlhová, Pinturault, Kristoferssen.

Keňan zo slumu študuje medicínu v SR. Chce sa vrátiť domov liečiť deti

Benson priznal, že na Slovensku to nemal ľahké ani na začiatku, no ani v súčasnosti. Napriek rokom, ktoré tu žije, sa stretáva s rasistickými prejavmi. Našiel si však mnohých kamarátov a známych.

TÝŽDENNÍK: Česko-slovenská babička, chyba SaS a koniec mieru

To najlepšie zo tohtotýždňových správ Teraz.sk glosuje Juraj Hrabko

Z. MAURÉRY: Majme vzdelaných ľudí, hlúpi sú ľahko manipulovateľní

Herectvo vyštudovala na bratislavskej VŠMU a získanú teóriu si v praxi otestovala v Radošinskom naivnom divadle, kde pôsobila desaťročie. Už v tom čase však hrala aj na iných scénach.

Poznáte niekoho, komu sa príliš darí? Možno upísal dušu zmokovi

Ten, kto ho mal v dome, tomu mal prinášať úspech v každej oblasti hospodárskeho života. Prinášal mu nielen peniaze, ale aj obilie a vlastne všetko, čo si zaumienil. Nie vždy sa to však vyplácalo.