Publicistika

MIROSLAV KARHAN: Moje víťazstvá nepasovali funkcionárom do plánu

Miroslav Karhan má za sebou náročnú sezónu. Tú strávil v pozícii hlavného trénera Spartaka Trnava, a tak sme sa aj o nej pred pár dňami v štúdiu TABLET.TV s dlhoročným reprezentantom porozprávali.

CHMELÁR a HRABKO sa nezhodli. Je zrušenie amnestií dobrou správou?

Zvolenie Miroslava Lajčáka za predsedu Valného zhromaždenia OSN bolo veľkým úspechom slovenskej diplomacie, uviedli v TABLET.TV J.Hrabko a E.Chmelár.

SCHINDLER: Islamský štát bude po vojenskej porážke nebezpečnejší

O premene tejto organizácie, jej financovaní a možnostiach, ako ju eliminovať hovorí člen monitorovacieho tímu Bezpečnostnej rady OSN Hans-Jakob Schindler.

HLINA:Dohoda s SaS a OĽaNO je prakticky hotová.O SMK máme pochybnosti

KDH protestuje proti novele zákona o ÚPN, ktorá je podľa nich namierená proti súčasnému predsedovi Správnej rady ÚPN Ondrejovi Krajňákovi, povedal v TABLET.TV predseda KDH A.Hlina.

Roztrúsená skleróza trápi ľudí vo vyspelých a málo slnečných krajinách

Hosťom moderátorky Kláry Grausovej v ďalšej časti relácie Zdravie je neurologička MUDr. Darina Petrleničová, PhD., vedúca Centra pre liečbu sclerosis multiplex.

POĎ VON: Bratislavský knižný festival a Slovak food festival 2017

TABLET.TV vám prináša tipy, kam ísť tento týždeň v Bratislave.

P. KHANNA: Trump, Čína a brexit neoslabia EÚ, ale, naopak, posilnia

Jeden z najcitovanejších globálnych ekonomických stratégov súčasnosti v rozhovore pre TASR na konferencii GLOBSEC 2017 povedal, že verí v budúcnosť EÚ.

ALNER: Eštebáci spali v mojej posteli.Nivočili knihy,odvliekli mi otca

Napriek tomu, že má židovský pôvod, pokrstili ho ako trojročného. Hitler mu však pripomenul jeho korene. Život sa s ním nehral ani po tom, čo skončila druhá svetová vojna.

Viete, na ktorom slovenskom hrade sa ozývajú hlasné vzdychy?

Aj keď väčšina povestí sa končí tragicky, predsa len sa nájdu občas aj nejaké so šťastným koncom. A aj jedna, tak trošku pikantnejšia.

Slobodné ženy po tridsiatke prežívajú v Iraku peklo

Konzervatívna iracká spoločnosť núti slobodné ženy po tridsiatke, aby sa vydali za každú cenu.

RADO RANČÍK otvorene: O titule s Interom, nesplnenom sne i tetovaniach

Slovenskému basketbalistovi Radoslavovi Rančíkovi bolo až na sklonku kariéry dopriate tešiť sa z titulu majstra SR. Aj o tomto úspechu sme sa s ním pred pár dňami porozprávali v štúdiu TABLET.TV.

CHMELÁR: Vidíme mŕtvych v Manchestri, ale nie tých na Blízkom východe

Kandidáti na predsedu ÚVO urobili chybu, keď pred oficiálnym vypočutím na vláde absolvovali ešte neformálne pred zástupcami MVO a najviac na to doplatil J.Méry, povedal v TABLET.TV J.Hrabko.

FEDOR: Bezpečnostné prostredie nebolo takéto nestabilné desiatky rokov

Európske štáty cítia vyššiu potrebu, aby sme kooperovali v rámci Európy. Keď budeme spolu, budeme silní, či už s Amerikou alebo bez nej, povedal v TABLET.TV poslanec Martin Fedor.

J.HRABKO komentuje návrh na zrušenie ĽS-NS: Paradox systému

Komentár Juraja Hrabka.

CHMELÁR: Kotlebovcov zákaz ĽS nezastaví, už majú pripravenú inú stranu

Podľa J. Hrabka je rozhodnutie prokurátora žiadať zákaz ĽS-NS dobrou správou, lebo podozrení z neústavnosti už bolo veľa. Koltebovci však už raz so systémom vybabrali, pripomenul pre TABLET.TV.

Pojednávanie so statikom komplexu Trinity Jánom T. odročili

Súd už raz uznal obvineného statika za vinného z prečinu všeobecného ohrozenia. Pojednávanie súd odročil na 8. augusta tohto roka.

Posvietili sme si na zuby múdrosti, toto treba o osmičkách vedieť

Osmičky nazývané aj zuby múdrosti a problémy s nimi sú témou relácie Zdravie so stomatochirurgom MUDr. Tomášom Siebertom.

Oslavy výročia príchodu sv. Cyrila a Metoda budú v júli na Devíne

Podujatie bude mať štátnoreprezentačný charakter pod záštitou premiéra Roberta Fica a zúčastnia sa ho ústavní činitelia, zástupcovia diplomatického zboru či cirkevných predstaviteľov.

RUSNÁK: Úspech vojenskej nemocnice v Ružomberku závisí od odborníkov

Zoznámte sa so spinálnou neurochirurgiou. V rozhovore pre TASR o nej hovorí prednosta Neurochirurgickej kliniky Ústrednej vojenskej nemocnice SNP, FN Ružomberok - doc. MUDr. Róbert Rusnák, PhD.