Publicistika

LUKÁŠ KOZÁK: O hokeji v Chorvátsku, prvom góle v KHL i vášni k džudu

Hokejista Lukáš Kozák sa až do svojich 15-tich rokov venoval aj džudu a hoci v ňom patril na Slovensku k najlepším, neostal pri ňom. Aj o tom nám pred pár dňami porozprával v štúdiu TABLET.TV.

F. IMRECZE: Chceme sa zamerať na účelové zlučovanie firiem

V rozhovore pre TASR hovorí prezident finančnej správy F. Imrecze o tom, ako sa typy daňových podvodov postupne menia, ako na to finančná správa reaguje či aké ďalšie opatrenia do budúcnosti chystá.

KOMENTÁR: Nevšímavosť mocných k názorom ľudí? ´Vzbura trvá!´

Komentár Petra Žantovského uverejňujeme so súhlasom Českého rozhlasu Plus, ktorého je externým komentátorom.

HLINA: KDH bolo v špirále smrti

Za určitých okolností môžu byť maďarskí župani v Trnave, Nitre a Košiciach. V B.Bystrici bude Kotleba za odmenu. Blanár a Baška si udržia pozície a v Prešove bude bitka, povedal v TABLET.TV A.Hlina.

J.HRABKO KOMENTUJE PROTIEXTRÉMISTICKÝ ZÁKON: O chybe SaS

R.Sulík sa ospravedlnil za podporu SaS pri schvaľovaní protiextrémistického zákona z dielne Lucie Žitňanskej.

Mr. Marcel, Wendy GOLDener a krásny príbeh Timoteja Zuzulu

Medaily sa niekedy nerobia ani pri super výkonnosti. Čerstvé príklady - Velez-Zuzulová, Vlhová, Pinturault, Kristoferssen.

Keňan zo slumu študuje medicínu v SR. Chce sa vrátiť domov liečiť deti

Benson priznal, že na Slovensku to nemal ľahké ani na začiatku, no ani v súčasnosti. Napriek rokom, ktoré tu žije, sa stretáva s rasistickými prejavmi. Našiel si však mnohých kamarátov a známych.

TÝŽDENNÍK: Česko-slovenská babička, chyba SaS a koniec mieru

To najlepšie zo tohtotýždňových správ Teraz.sk glosuje Juraj Hrabko

Z. MAURÉRY: Majme vzdelaných ľudí, hlúpi sú ľahko manipulovateľní

Herectvo vyštudovala na bratislavskej VŠMU a získanú teóriu si v praxi otestovala v Radošinskom naivnom divadle, kde pôsobila desaťročie. Už v tom čase však hrala aj na iných scénach.

Poznáte niekoho, komu sa príliš darí? Možno upísal dušu zmokovi

Ten, kto ho mal v dome, tomu mal prinášať úspech v každej oblasti hospodárskeho života. Prinášal mu nielen peniaze, ale aj obilie a vlastne všetko, čo si zaumienil. Nie vždy sa to však vyplácalo.

Duslo si od spolupráce so školou sľubuje kvalitných zamestnancov

Chemický priemysel v nitrianskom regióne bude mať silnú konkurenciu v automobilovej výrobe pri hľadaní nových ľudí. Ako si chce získať mladých známa chemička Duslo v Šali?

HOVIMU ukončil kariéru v Slovane Pálffy: Vedel som, že musím odísť

Fínsky brankár Sasu Hovi patrí k hokejistom, na ktorých fanúšikovia Slovana dodnes radi spomínajú. Pred pár dňami bol po čase opäť v Bratislave, a tak sme sa s ním v štúdiu TABLET.TV porozprávali.

MS V LYŽOVANÍ: Medailová logika je v Zuzulovej postupke, číha Vlhová

Veronika Velez-Zuzulová dosiahla pred dvoma rokmi štvrtým miestom svoj životný výsledok na MS, na medailu jej chýbalo 17 stotín.

HRABKO: Matovič s babičkou pochybil, ale veľký prehrešok to nebol

Mimoriadna schôdza, pôvodne zvolaná opozíciou kvôli vyslovovaniu nedôvery premiérovi Robertovi Ficovi, bude zo strany koalície schôdzou o Igorovi Matovičovi, odhadol v Tablet.tv Juraj Hrabko.

RAŠI o nevyužitej šanci pre Košice, pokute Matovičovi a schôdzi NR SR

Ak má niekto dostatok peňazí, tak si za tisíc eur pokuty urobí politický marketing za mnohotisíc eur, upozornil v TABLET.TV poslanec a primátor Košíc Richard Raši.

Slovenský medailový oxymoron a štyri kolesá alegorického voza

Slovenské zjazdárske kvarteto získalo na MS v súťaži tímov striebornú medailu. O historický úspech sa postarali Veronika Velez-Zuzulová, Petra Vlhová, Matej Falat a Andreas Žampa.

Komentár Juraja Hrabka o odvolávaní Roberta Fica: Nezávislý ako ÚRSO

J. Hrabko komentuje mimoriadnu schôdzu NR SR.

CSÁKY: SMK nechce ísť do korupčnej žumpy. Tejto koalícii nefandíme

Vyššie územné celky boli navrhnuté zle len kvôli Maďarom a aj pôvodná dvojkolová voľba predsedov mala za cieľ znemožniť voľbu župana maďarskej národnosti, povedal v TABLET.TV europoslanec Pál Csáky.

TÝŽDENNÍK: Kríza v koalícii, odvolávanie premiéra a napadnutý Lipšic

To najlepšie zo tohtotýždňových správ Teraz.sk glosuje Juraj Hrabko

VIDEO: Cyklistický fenomén E. Merckx má v Bruseli vlastnú stanicu

Každý deň ľudia mechanicky vystupujú na staniciach bruselského metra, a pritom niektoré z nich v sebe skrývajú zaujímavý príbeh. História, veda, šport – to všetko sa skrýva za zdanlivo všednými názvami zastávok. Viaceré stanice v sebe nesú historický odkaz, ale po východe z podzemia na povrch sa cestujúci ocitá v modernom Bruseli.