< sekcia Regióny

Betlehemské svetlo zažiari na primátorskom punči v meste pod Urpínom

Ilustračná snímka Foto: TASR – František Iván

Primátorský punč odštartuje na Námestí SNP v utorok (19. decembra) o 16.00 h pred historickou radnicou.

Banská Bystrica 15. decembra (TASR) – Ani v tomto roku počas Banskobystrických Vianoc nebude chýbať charitatívne podujatie s dlhoročnou tradíciou, na ktoré pozýva všetkých obyvateľov a návštevníkov mesta pod Urpínom primátor Ján Nosko. Primátorský punč odštartuje na Námestí SNP v utorok (19. decembra) o 16.00 h pred historickou radnicou. Výťažok z neho poputuje do Domu svätej Alžbety - krízového strediska pre deti a osamelých rodičov v Banskej Bystrici.

"Teší ma, že aj teraz budeme môcť so štedrými ľuďmi pomôcť dobrej veci. Pozývam všetkých Banskobystričanov, aby prišli na námestie a prispeli tým, ktorí pomoc naozaj potrebujú. Zahrejeme sa nielen teplým nápojom, ale i tancom, spevom a hudbou Folklórneho súboru Urpín. Teplo sa oblečte, zoberte svojich priateľov, známych a pristavte sa pri skautoch, ktorí vám odovzdajú plamienok z Betlehema,"
vyzval Nosko.

Spestrením tohtoročného primátorského punču bude totiž rozdávanie Betlehemského svetla, ktoré prinesú slovenskí skauti priamo do centra mesta. Banskobystričania si tak môžu odpáliť svetlo pokoja a mieru.

"Oficiálne odovzdáme Betlehemské svetlo Banskej Bystrici na Námestí SNP a zároveň ho porozdávame po okolitých farnostiach. Betlehemské svetielko je jednoduchým a krásnym symbolom, aby sme sa snažili budovať pokoj a mier v našich životoch i v našom okolí. Každé odpálenie svetielka odkazuje ďalej tiché prianie, aby sa pokoj a mier šírili v ľudských srdciach presne tak, ako sa od človeku k človeku šíri plameň tohto svetla,"
reagovala Zuzana Majanová, zástupkyňa skautov za 89. zbor Cuprum Banská Bystrica.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.