< sekcia Regióny

Za účelom zníženia nehodovosti zriaďujú v Bratislave pracovnú skupinu

Ilustračná snímka. Foto: Facebook prezídia Hasičského a záchranného zboru

Magistrát chce lepšie využiť dáta polície na zníženie nehodovosti, a to napríklad úpravou križovatiek, dopravným značením alebo inými spôsobmi.

Bratislava 16. januára (TASR) – Mesto Bratislava zriaďuje pracovnú skupinu a v spolupráci s políciu chce znížiť nehodovosť na cestách. Na sociálnej sieti o tom informuje primátor hlavného mesta Matúš Vallo. Magistrát chce lepšie využiť dáta polície na zníženie nehodovosti, a to napríklad úpravou križovatiek, dopravným značením alebo inými spôsobmi.

"Naším cieľom je nehodovosť ďalej znižovať a dosiahnuť nula usmrtených osôb v dôsledku nehôd na cestách v Bratislave. Minulý rok sme tu mali šesť smrteľných nehôd," povedal primátor. 

Predstavitelia mesta sa preto v uplynulých dňoch stretli so zástupcami Krajského dopravného inšpektorátu v Bratislave, aby spoločne prebrali všetky nehodové úseky v hlavnom meste. "Najviac nehodový úsek je rondel (okružná križovatka) pod Prístavným mostom a práve jeho pripravovaná prestavba v najbližších mesiacoch pomôže znížiť počet dopravných nehôd vďaka tomu, že všetky vetvy križovatky budú bezkolízne s inými smermi motorovej dopravy," povedal Vallo.