< sekcia Regióny

Na starostku Rače kandiduje M. Luknárová, má podporu siedmich strán

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

O 15 miest poslancov miestneho zastupiteľstva v Rači sa podľa zapisovateľky miestnej volebnej komisie uchádza 58 kandidátov, z toho 14 nezávislých.

Bratislava 14. septembra (TASR) - Na starostku bratislavskej mestskej časti Rača kandiduje Monika Luknárová. Podporuje ju sedem opozičných strán SaS, OĽaNO, Sme rodina, KDH, NOVA, OKS a Zmena zdola.

"Dvadsaťpäť rokov som pracovala na Miestnom úrade v Rači, prešla som rôznymi oddeleniami i postami. Pre nespokojnosť s vedením som dala výpoveď. Od odchodu zastávam manažérsku pozíciu v oblasti kultúry a vzdelávania, v bratislavskej mestskej časti Nové Mesto," povedala Luknárová, ktorá v súčasnosti pôsobí aj ako miestna poslankyňa v Rači.

Na starostu Rače v novembrových komunálnych voľbách kandiduje bez podpory politických strán i súčasný šéf račianskej samosprávy Peter Pilinský, a aj miestny a krajský poslanec Michal Drotován.

O 15 miest poslancov miestneho zastupiteľstva v Rači sa podľa zapisovateľky miestnej volebnej komisie uchádza 58 kandidátov, z toho 14 nezávislých. Prvé zasadnutie miestnej volebnej komisie sa uskutoční v pondelok (17.9.), na ňom členovia komisie preskúmajú všetky podané kandidátne listiny.

Kandidáti na primátorov, starostov a komunálnych poslancov či strany, ktoré ich navrhujú, mali v utorok (11.9.) posledný deň na podanie kandidačnej listiny pre novembrové komunálne voľby. Voľby budú v sobotu 10. novembra, kampaň už beží a skončí sa 48 hodín pred dňom hlasovania.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.