Regióny

Bratislavský bál si dnes večer zapíše jubilejný 15. ročník

TASR, 30. januára 2016 15:31

Tradičné Polnočné noviny prezradia zaujímavosti o prípravách bálu a prinesú čerstvé fotografie zabávajúcich sa hostí.

Ilustračné foto. Foto: TASR - Miroslav Košírer
Bratislava 30. januára (TASR) – Jubilejný, 15. Bratislavský bál uzatvára dnes večer plesovú sezónu v slovenskej metropole. Jeho organizátorom v priestoroch bratislavskej Reduty je Bratislavské kultúrne a informačné stredisko, záštitu nad týmto spoločenským podujatím má primátor hlavného mesta SR Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Bál zachováva už niekoľko rokov v programe viaceré prvky – hudbu či tanečné scény – ako poctu bálovým tradíciám, čím pravidelne dosahuje obľúbenosť a vysokú úroveň. „Mojím cieľom bolo rozvinúť bohatú mestskú tradíciu bálov v Bratislave. Pre návštevníkov urobiť najlepší bál otvorený verejnosti v Bratislave, ktorý nestojí len na umeleckých hviezdach, ale rozvíja tradície, otvára tancom novicov vstup mladých dám a pánov do spoločnosti a má svoju výnimočnú atmosféru,“ uviedol pre médiá k bálu jeho riaditeľ Vladimír Grežo.

Bratislavský Bál je aj miestom, kde si pred zrakmi hostí preberajú už tradične Cenu Júliusa Satinského – Bratislavskú čučoriedku osobnosti, ktoré sa nezmazateľne zapísali do histórie nielen hlavného mesta, ale aj Slovenska. Minulý rok v kategórii Osobnosť získal prestížne ocenenie maliar, grafik, ilustrátor a sochár Miroslav Cipár a v kategórii Idea – počin roka architekt Gabriel Drobniak. Tohtoroční laureáti budú opäť odhalení až počas bálu.

V poradí 15. ročník Bratislavského bálu slávnostne otvorí primátor pred začiatkom spoločenského programu. Hostia sa budú zabávať na troch scénach – v hlavnej sále, divadelnej sále a v chillout zóne, kde vystúpia kvalitní domáci i zahraniční hudobní interpreti. „Počas bálu zaznie 40-členný maďarský symfonický orchester Váci Szimfonikus Zenekar, Big Band Gustava Broma pod vedením Vlada Valoviča, Janek Ledecký, Hex, Starmania, Silent Trio, hostí poteší tanečný program skupín Slovak Tango, ale aj veľká muzikálová polnoc a tanec s benátskymi maskami,“ priblížil program Vladimír Grežo.

Tradičné Polnočné noviny prezradia zaujímavosti o prípravách bálu a prinesú čerstvé fotografie zabávajúcich sa hostí. Čerešničkou bálovej noci bude opäť Polnočné prekvapenie, ktoré po odbití dvanástej hodiny hosťom v hlavnej sále na záver odhalí výnimočného hosťa. K Bratislavskému bálu 2016 patrí takisto osvedčená moderátorská dvojica Iveta Malachovská a Vlado Vondrák.

TASR informovala Vladimíra Gahérová z Bratislavského kultúrneho a informačného strediska.
Zdielať článok na FacebookPáči sa mi TERAZ.SK na facebooku
Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy priamo na FB

Viac článkov na tému:

Najnovšie články v rubrike

dnes 15:16

Na hrad Branč je pohľad z diaľky z roka na rok krajší
Obec znovu v rámci národného projektu na zamestnávanie ľudí bez práce na opravách kultúrnych pamiatok získala prostriedky vo výške 15.000 eur.

sk
dnes 14:41

Hrad Plaveč postupne obnovujú, začína byť atraktívny aj pre turistov
Opravy budú prebiehať do konca roka, na jeho obnove pracuje v súčasnosti 20 ľudí. Podarilo sa im odkryť tretie podlažie pod juhovýchodnou baštou, o ktorom sa nevedelo.

sk
dnes 14:32

Na zasadnutí ministrov obrany v Bratislave padne návrh na obrannú úniu
Iniciátorom návrhu bude talianska vláda, ktorá predpokladá užšiu previazanosť medzi armádami obmedzeného počtu štátov EÚ, ktoré by mali dať svoje sily k dispozícii Bruselu.

sk

Najčítanejšie Regióny

Téma TASR

Používaním stránok TERAZ.SK súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac